„Žalgiris“ kišo galvą į kilpą, bet po pertraukos atsarginiai kauniečių žaidėjai iškaršė kailį ALBA ekipai

Kauno „Žalgirio“ (16/16) krepšininkai antradienį Eurolygos 32-ojo turo rungtynėse namuose sužaidė dvi skirtingas puses, bet galutinis rezultatas nekėlė abejonių: kauniečiai įveikė į nieką jau seniai nepretenduojančią Berlyno ALBA (11/21) ekipą 96:86 (21:23, 20:28, 27:10, 28:25) ir bent jau patys nepalaidojo teorinės ketvirtfinalio vilties.

„Žalgirio“ ir ALBA rungtynės.<br> G.Bitvinsko nuotr.
Pirmojo rato rungtynes Berlyne 74:71 laimėjo kauniečiai.<br>zalgiris.lt nuotr.
Daugiau nuotraukų (62)

Mar 30, 2021, 7:33 PM, atnaujinta Mar 31, 2021, 12:05 PM

Po dviejų kėlinių kauniečiai atsiliko 41:51, tačiau antrąją pusę laimėjo triuškinamai (55:35).

Prie to labiausiai prisidėjo atsarginiai šeimininkų žaidėjai - ypač 21 tašką pelnęs Lukas Lekavičius ir po 12 taškų surinkę Karolis Lukošiūnas bei Martinas Gebenas.

„Žalgiris“ pataikė net 16 iš 24 tritaškių.

27-ąjį gimtadienį šventęs L.Lekavičius pataikė visus 5 tolimus metimus, o geriausias rungtynes Eurolygoje sužaidęs K.Lukošiūnas – visus keturis.

Po 15 taškų pridėjo legionieriai Thomas Walkupas ir Nigelas Hayesas.

Kauniečių lyderis Marius Grigonis prieš buvusią savo ekipą sužaidė vienas prastesnių rungtynių, pelnęs 6 taškus ir sėdęs ant suolo dėl penkių pražangų.

Lūžis įvyko trečiajame kėlinyje, kai šeimininkai spurtavo 12:0 ir persvėrė rezultatą 62:58. Tada ALBA subyrėjo, o taiklūs tritaškiai leido susikrauti solidžią persvarą.

Rungtynių statistika. Kauno „Žalgiris“ – Berlyno ALBA 96:86 (21:23, 20:28, 27:10, 28:25)

„Žalgiris“: Lukas Lekavičius 21 (5/5 tritaškių, 5 rez. perd.), Nigelas Hayesas (2/7 tritaškių) ir Thomas Walkupas (3/5 tritaškių, 5 rez. perd.) po 15, Martinas Gebenas (5/5 dvitaškių) ir Karolis Lukošiūnas (4/4 tritaškių) po 12, Marius Grigonis 6, Rokas Jokubaitis 5, Joffrey Lauvergne'is ir Patricio Garino po 4, Steve'as Vasturia 2.

ALBA: Marcus Erikssonas 19 (3/5 tritaškių), Peytonas Siva 16 (3/5 tritaškių, 6 rez. perd.), Jaysonas Grangeris 15 (3/6 tritaškių), Nielsas Giffey 10.

Taiklumas. 19/44 (43 proc.) ir 22/33 (67) dvitaškių, 16/24 (67) ir 12/28 (43) tritaškių, 10/12 (83) ir 6/7 (86) baudų. Atkovota kamuolių 31 ir 29, perimta 5 ir 4, rezultatyvių perdavimų 26 ir 21, klaidų 11 ir 17, blokų 0 ir 6, pražangų 20 ir 20.

Teorija. Kauniečiai pradėjo mačą dar turėdami teorinę viltį būti aštuntuke, tačiau ji atrodo tokia nereali, kad neverta net pradėti svajoti apie 12 kitų mačų laimingą baigtį.

Apie tai prieš rungtynes kalbėjo ir „Žalgirio“ treneris Martinas Schilleris.

„Nuotaikos yra geros. Dvikova su „Maccabi“ buvo geras žingsnis į priekį palyginus ankstesnes akistatas. Gaila, kad nepavyko laimėti – negalėjo žaisti svarbūs žaidėjai, turnyras eina į pabaigą, nėra lengva.

Dabar svarbiausia sėkmingai sužaisti prieš ALBA ir likusius du varžovus. Tai yra mūsų pagrindinis tikslas. Negalime verkšlenti. Turime mėgautis turnyru ir norėti tapti geriausiais“, – kalbėjo austras.

Šį kartą Lietuvos čempionai turės verstis be dėl koronaviruso iš rikiuotės iškritusio Augustine'o Rubito.

Aritmetika. Nors „Žalgiris“ dar neprarado aritmetinės galimybės patekti į Eurolygos atkrintamąsias varžybas, šuolis į pirmąjį aštuonetą būtų lyg stebuklas. Kauno krepšininkai per 31 turą iškovojo 15 pergalių, užima 11-ąją vietą ir nuo aštuntojoje vietoje esančio Sankt Peterburgo „Zenit“ klubo atsilieka dviem taškais. Rusijos komanda kol kas žaidė tik 30 rungtynių.

17 pergalių pasiekė ne tik „Zenit“, bet ir devintąją vietą besidalijančios Ispanijos komandos Vitorijos „Baskonia“ ir „Valencia“.

„Žalgirio“ padėtį dar labiau apsunkina tai, kad pagal tarpusavio rungtynių rezultatus jis turi pranašumą tik prieš vieną iš trijų komandų, kurias reikia aplenkti. Žalgiriečiai abukart pralaimėjo „Zenit“ ekipai, o su „Valencia“ ir „Baskonia“ pasidalijo po pergalę. Pagal taškų skirtumą tarpusavio rungtynėse „Žalgiris“ pranoko tik Vitorijos komandą.

Dėl to „Žalgiris“ į aštuntąją vietą pakiltų vieninteliu atveju: jei laimėtų visas trejas likusias rungtynes, „Zenit“ ir „Valencia“ nepasiektų nė vienos pergalės, o „Baskonia“ laimėtų tik rungtynes su Valensijos komanda, su kuria susitiks paskutiniajame ture.

Varžovai. ALBA krepšininkai nuvažiuojančiam atkrintamųjų varžybų traukiniui pamojavo gana anksti. Berlyno komanda per visą sezoną apskritai nė karto nebuvo atsidūrusi ne tik pirmajame aštuonete, bet ir pirmajame dešimtuke.

Berlyniečiai atsiliko jau sezono pradžioje, kai pralaimėjo trejas pirmąsias rungtynes. Po šeštojo turo ALBA sąskaitoje buvo vos viena pergalė, o savo padėtį „albatrosai“ šiek tiek pagerino tik gruodžio mėnesį, kai laimėjo trejas iš eilės rungtynes su „Valencia“, „Fenerbahçe“ ir Belgrado „Crvena zvezda“ komandomis. Tačiau net po trumpo sėkmingo ruožo ALBA turnyro vidutiniokams realiai negrasino.

Per praėjusius sezonus visas šešerias „Žalgirio“ ir ALBA tarpusavio rungtynes laimėjo namie žaidusios komandos. „Žalgiris“ tris kartus nugalėjo Kaune, ALBA taip pat tris kartus buvo stipresnė Berlyne.

Ši šeimininkų pergalių virtinė nutrūko praėjusių metų gruodžio 29 dieną, kai Kauno ir Berlyno krepšininkai susitiko Vokietijos sostinėje. Šio sezono pirmajame rate žalgiriečiams pavyko po permainingos kovos pasiekti pergalę 74:71.

Berlyno arenoje iki pertraukos beveik visą laiką pirmavo ALBA, kurios persvara antrojo kėlinio pabaigoje šoktelėjo iki 10 taškų. Tačiau trečiajame kėlinyje „Žalgiris“ persvėrė rezultatą ir išsaugojo nedidelį pranašumą iki paskutinės sirenos.

Kauno komandoje rezultatyviausiai žaidė Nigelas Hayesas (18 taškų), Joffrey Lauvergne‘is (16) ir Marius Grigonis (12), Berlyno ekipoje – Simone Fontecchio (14), Timas Schneideris, Luke‘as Sikma ir Nielsas Giffey (po 11).