Lyg diena ir naktis: austro keiksmai privertė „Žalgirį“ atsiskleisti kitomis spalvomis

Kauno „Žalgirio“ ekipa (16/16) savo akimis jau regi Eurolygos finišą. Martino Schillerio auklėtiniams liko sužaisti vos dvejas reguliaraus sezono rungtynes, o vieta stipriausiųjų aštuntuke liko tik svajonėmis – Lietuvos čempionai prarado net teorines galimybes žengti į turnyro atkrintamąsias varžybas.

„Žalgiris“ artėja prie Eurolygos sezono pabaigos. <br>Lrytas.lt montažas.
„Žalgiris“ antradienį pademostravo du skirtingus veidus.<br>G.Bitvinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (30)

2021-03-31 12:37, atnaujinta 2021-03-31 13:22

Antradienį kauniečiai pergalingai pradėjo dvigubą vokišką savaitę. „Žalgiris“ savo aikštėje 96:86 (21:23, 20:28, 27:10, 28:25) įveikė Berlyno ALBA krepšininkus.

Akistatos pabaigoje Kauno klubas sulaukė nemalonių žinių iš kitos Europos arenos – Atėnuose triumfavusi Vitorijos „Baskonia“ galutinai užgesino dar prieš dvikovą rusenusią M.Shillerio kariaunos „Top 8“ viltį.

„Žalgiris“ yra klubas, kuris kovoja: kovoja komanda, už ekipą kovoja fanai. Mes esame kovotojai ir nepasiduosime iki varžybų pabaigos“, – po pergalės prieš ALBA kalbėjo žalgirietis Thomasas Walkupas.

Mieguistai rungtynes su Vokietijos čempionais pradėję kauniečiai pabudo po ilgosios pertraukos – dviženklį deficitą po pirmosios dalies turėję „Žalgirio“ krepšininkai pakilo nuo anksti gauto nokdauno ir antroje dvikovos dalyje parodė visai kitą veidą.

Vis dėlto šiose rungtynėse Kauno klubą į priekį vedė nauji lyderiai. Lrytas.lt kviečia prisiminti antradienį „Žalgirio“ arenoje vykusią permainingą dramą.

Skyrėsi lyg diena ir naktis

Apie garbingą likusios sezono dalies užbaigimą prieš dvigubą Eurolygos savaitę kalbėjęs Martinas Schilleris antradienį turėjo paaukoti nemažai nervų ląstelių. Pasyviai gynyboje žaidę aikštelės šeimininkai leido varžovams pajusti žaidybinį ritmą ir įgyti ankstyvą pranašumą.

Įprastai „Žalgirį“ į priekį vedę Joffrey Lauvergne'as ir Marius Grigonis liko savo šešėliuose, o ALBA gretose spindėjęs Marcusas Erikssonas jau per pirmąsias 12 dvikovos minučių buvo pataikęs visus tris išmestus tolimus metimus ir savo sąskaitoje turėjo 17 taškų.

Kauniečių reikalus pataisyti bandė nuo atsarginių žaidėjų suolelio kilę krepšininkai, tačiau savo pranašumą svečiai iš Berlyno išlaikė iki pat pirmosios rungtynių dalies pabaigos.

Tragiškai paskutinę antrojo ketvirčio dalį sužaidę kauniečiai į ilgąją pertrauką išėjo atsilikdami dešimties taškų skirtumu – 41:51.

Akiai nemalonus vaizdas privertė M.Schillerį imtis veiksmų – rūbinėje krepšinio specialistas iš Austrijos pakėlė balsą ant savo auklėtinių.

„Treneris pakėlė balsą, turbūt mums to ir reikėjo. Tokio spyrio į užpakalį“, – po dvikovos teigė 27-ąjį gimtadienį akistatos dieną minėjęs Lukas Lekavičius.

Antroje dvikovos dalyje žaidėjai į aikštę sugrįžo su visai kitu užsidegimu.

27:10 trečiąjį kėlinį laimėję „Žalgirio“ krepšininkai ne tik persvėrė rezultatą, bet ir perlaužė rungtynes į savo pusę. Puolime siautę ir gynyboje išvadas padarę žalgiriečiai paskutinį kartą svečiams pirmauti leido tik įpusėjus trečiajam kėliniui.

„Kai blogai gyniesi, tai tuomet tau įmeta 51 tašką – jiems leisdavome laiku sugrįžti į gynybą, puolėme statiškai ir tai buvo toks žaidimas, kuris buvo reikalingas ALBA. Kai mes pradėjome gerai gintis, viskas atsistojo į vietas“ , – apie mačą kalbėjo 15 taškų pelnęs Th.Walkupas.

Ketvirtajame ketvirtyje M.Schilerio auklėtiniai ėmė triuškinti savo varžovus ir vienu metu pirmavo net 21 taško pranašumu – 89:68.

„Žinoma, buvau labai nelaimingas dėl pirmosios mačo dalies, tai nepriimtina. Ilgosios pertraukos metu leidau jiems tai suprasti, esu laimingas, kad jie sureagavo į karčius mano žodžius“, – po dvikovos samprotavo 39-erių strategas.

Nauji lyderiai

Naudingiausias viso sezono „Žalgirio“ žaidėjas M.Grigonis antradienį Kaune buvo tarsi nesavas. 26-erių gynėjas per 19 ant parketo praleistų minučių įmetė vos 6 taškus (1/1 trit., 3/4 baud. metim), suklydo 2, prasižengė 5 kartus ir aikštę paliko su 3 naudingumo balais.

Tiek mažai naudingumo balų 198 cm ūgio žalgirietis nebuvo surinkęs jokiose šio sezono Eurolygos rungtynėse. Kauno klubo lyderis iš žaidimo krepšį atakavo vos kartą – ketvirtajame kėlinyje jis įmetė tolimą metimą.

Vis dėlto net ir be M.Grigonio indelio Lietuvos čempionai antradienį nesuskydo – M.Schillerio kariauna atrado naujuosius vedlius.

Kauniečius į pergalę vedė per savo gimtadienį suspindėjęs L.Lekavičius, kuris per 21 minutę įmetė 21 tašką (3/7 dvit., 5/5 trit.), atkovojo 3 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus ir surinko 22 naudingumo balus.

178 cm ūgio gynėjas pataikė visus penkis mestus tritaškius. „Žalgirio“ ekipa iš viso realizavo 16 iš 24 išmestų tolimų metimų.

„Įmečiau pirmą ir pajaučiau, kad galiu mesti. Tada ir rankos atsiriša, kai pirmi metimai būna pataikyti. Pasitikėjau savimi ir viskas sukrito“, – po akistatos kukliai šnekėjo pergalingai gimtadienį paminėjęs žalgirietis.

Po 15 taškų pridėjo Kauno klubo legionieriai Th.Walkupas ir N.Hayesas.

„Žalgirio“ gretose taip pat išsiskyrė lietuviškasis tandemas – Karolis Lukošiūnas ir Martinas Gebenas. Jie abu įmetė po 12 taškų.

„Jie abu dirba labai sunkiai, atlieka daug papildomo darbo, kurio niekas nemato. Man patinka M.Gebeno žaidimo stilius, jis yra du prieš du žaidimo mėgėjas, gerai užbaigia atakas. Mano nuomone, jis gerai ginasi, tai yra puiku.

K.Lukošiūnas yra puikus tritaškių metikas“, – po pergalės suspindėjusių žalgiriečių žaidimu pasidžiaugė M.Schilleris.

Finišo tiesioji

Kauno „Žalgiriui“ iki sezono pabaigos Eurolygoje liko sužaisti vos dvejas rungtynes. Ketvirtadienį Lietuvos čempionų laukia dar vienas vokiškas iššūkis – žalgiriečiai stos į kovą su šiame sezone ne vieną krepšinio gerbėją maloniai nustebinusia Miuncheno „Bayern“ ekipa.

Pirmąją šių komandų akistatą 2020-ųjų gruodį laimėjo Kauno klubas. Tąsyk rungtynių herojumi tapo pergalingą metimą įmetęs M.Grigonis.

Savo reguliarųjį sezoną „Žalgiris“ užbaigs balandžio 8-ąją dieną. Namuose Lietuvos čempionai priims Atėnų „Panathinaikos“ krepšininkus.

Šiuo metu su 16 pergalių M.Schillerio auklėtiniai rikiuojasi 11-oje turnyrinės lentelės pozicijoje.

„Mes norime laimėti 18 rungtynių, kurios anksčiau garantuodavo vietą Eurolygos „Top 8“ etape. Dažnai net 17 pergalių užtekdavo, kad patektum į atkrintamąsias. 18 pergalių – pagrindinis mūsų tikslas“ – argumentavo krepšinio specialistas iš Austrijos.

Nors kauniečiams kelias į stipriausiųjų aštuntuką jau yra uždarytas, tačiau „Žalgiris“ vis dar gali pakovoti dėl aukštesnės vietos galutinėje komandų rikiuotėje. Tai leistų jiems prieš kitą sezoną dar labiau papildyti savo piniginę.