Eurolygos lietuviai: R. Giedraičio paradoksai, A. Gudaičio galia ir drebančios M. Grigonio rankos

Priešpaskutiniame Eurolygos reguliariojo sezono ture naudingiausiai žaidė krepšininkai, kurių komandos kovoja dėl kelialapių į atkrintamąsias varžybas.

„Žalgiris“ pralaimėjo Miunchene 70:71.<br>zalgiris.lt nuotr.
„Žalgiris“ pralaimėjo Miunchene 70:71.<br>Zalgiris.lt nuotr.
A.Gudaitis.<br>Scanpix nuotr.
T.Sedekerskis ir R.Giedraitis.<br>Scanpix nuotr.
Eurolygos lietuviai.
Daugiau nuotraukų (15)

2021-04-03 09:03, atnaujinta 2021-04-03 09:14

Bet jei Artūras Gudaitis ir Sankt Peterburgo „Zenit“ žengė tikslo link, tai nuo Roko Giedraičio ir Vitorijos „Baskonia“ tikslas nutolo.

„Žalgiris“

Nors Kauno „Žalgiris“ į Bavariją išvyko jau praradęs galimybę patekti į atkrintamąsias varžybas, komanda neprarado noro kovoti dėl dar vienos pergalės. Kauniečiai padarė viską, kad 33-iajame ture sujauktų Miuncheno „Bayern“ planus, bet ketvirtadienį vienose atkakliausių sezono rungtynių pripažino minimalų varžovų pranašumą 70:71.

Per visas rungtynes skirtumas tik vieną kartą buvo didesnis negu 5 taškai (ketvirtojo kėlinio pradžioje „Bayern“ pirmavo 63:56), o pirmaujanti komanda keitėsi 17 kartų. „Žalgirio“ pastangas nubraukė mačo didvyriu tapęs „Bayern“ puolėjas Vladimiras Lučičius. Jis paskutinėmis sekundėmis pataikė du baudos metimus ir blokavo Joffrey Lauvergne‘io metimą.

Žaisti Kauno komandoje negalėjo Artūras Milaknis ir Augustine‘as Rubitas, todėl dvyliktukas buvo toks pats, kaip per antradienį vykusias rungtynes. Paraiškoje buvo septyni Lietuvos krepšininkai, tačiau Marekas Blaževičius visą mačą praleido ant suolo.

Šeši žaidę lietuviai surinko 30 taškų. Lukas Lekavičius įmetė 10 taškų, Paulius Jankūnas ir Marius Grigonis – po 5, Karolis Lukošiūnas ir Rokas Jokubaitis – po 4, Martinas Gebenas – 2.

Miuncheno komandoje buvo registruoti du vokiečiai, bet žaidė tik Paulis Zipseris (2 taškai).

Padėtis

Likus vienam turui iki reguliariojo sezono pabaigos teisę žaisti atkrintamosiose varžybose užsitikrino šešios komandos: „Barcelona“ (24 pergalės), Maskvos CSKA, Stambulo „Anadolu Efes“ (po 22), Milano „Olimpia“, Miuncheno „Bayern“ ir Stambulo „Fenerbahçe“ (po 20). Šarūno Jasikevičiaus treniruojama „Barcelona“, CSKA ir „Anadolu Efes“ taip pat jau užsitikrino aikštės pranašumą ketvirtfinalio serijoje.

Dėl dviejų paskutinių kelialapių kovoja Madrido „Real“ (19), Sankt Peterburgo „Zenit“, Vitorijos „Baskonia“ ir „Valencia“ (po 18).

Sankt Peterburgo komandai liko dvejos rungtynės namie su Tel Avivo „Makabi“ ir Atėnų „Panathinaikos“. Paskutinis mačas vyks kitoms komandoms jau sužaidus 34-ojo turo rungtynes.

„Real“ kitą savaitę paskutiniame ture svečiuose žais su „Fenerbahçe“, o „Valencia“ ir „Baskonia“ susirems tarpusavyje Valensijoje.

„Žalgiris“ paskutines reguliariojo sezono rungtynes žais kitą ketvirtadienį (balandžio 8 d.) namie su Atėnų „Panathinaikos“. Atėnų komanda laimėjo 11 iš 31 rungtynių ir užima 15-ąją vietą, bet šiame ture sugebėjo namie nugalėti Milano „Olimpia“ ekipą 86:83 (po pratęsimo; M.Hezonja 17, B.Bentilas 16, I.Papapetrou ir G.Papagiannis po 14) ir nutraukė trijų pralaimėjimų virtinę.

16 iš 33 rungtynių laimėjęs „Žalgiris“ užima 11-ąją vietą.

Legionieriai

Dėl ketvirtosios vietos, užtikrinančios aikštės pranašumą ketvirtfinalio serijoje, kovojantis Stambulo „Fenerbahçe“ penktadienį vėl žaidė be Edgaro Ulanovo ir namie pralaimėjo „Barcelona“ komandai 73:82.

Stambulo komanda trumpai pirmavo, bet jos padėtį apsunkino tai, kad dėl traumų rungtynių baigti negalėjo du lyderiai Janas Vesely ir Nando De Colo. Tuo pasinaudojusi „Barcelona“ ketvirtajame kėlinyje tvirtai perėmė iniciatyvą, padidino skirtumą ir į savo sąskaitą įsirašė dar vieną pergalę.

Didelį žingsnį ketvirtfinalio link žengė Sankt Peterburgo „Zenit“, penktadienį namie sutriuškinęs Vilerbano ASVEL ekipą 87:53. Artūras Gudaitis pelnė 13 taškų.

Iki pertraukos komandos žaidė lygiai, bet trečiajame kėlinyje „Zenit“ staigiai padidino persvarą nuo 4 taškų (41:37) iki 22 taškų (63:41) ir galėjo nesujaudinti dėl pergalės.

Ketvirtadienį dramatiškame mūšyje krito Vitorijos „Baskonia“, namie per pratęsimą nusileidusi Stambulo „Anadolu Efes“ klubui 101:111. Rokas Giedraitis pelnė 21 tašką, Tadas Sedekerskis – 2.

Vitorijos krepšininkai beveik visą laiką vijosi svečius, kurie antrajame kėlinyje buvo įgiję 15 taškų persvarą. Tik ketvirtajame kėlinyje šeimininkai pagaliau išsiveržė į priekį, bet netrukus „Anadolu Efes“ vėl persvėrė rezultatą, o „Baskonia“ nuo pralaimėjimo per pagrindinį laiką išgelbėjo prieš pat sireną tritaškį pataikęs Luca Vildoza. Vis dėlto jis trumpam nukėlė varžovų pergalę – per pratęsimą daug geriau žaidė Stambulo komanda.

Lietuviai

Rokas Giedraitis. „Baskonia“ starto penketo puolėjas pirmoje atakoje nepataikė tritaškio ir prisitaikyti atakuodamas iš toli nesugebėjo beveik visas rungtynes – vienintelį tritaškį pataikė penktuoju bandymu 36-ąją min. Nors R.Giedraitis pirmuosius taškus pelnė tik 23-iąją min., jis varžovams didelę grėsmę kėlė ir iki tol.

Lietuvis dažnai verždavosi ir, pritraukęs varžovų dėmesį, atmesdavo kamuolį laisvesniam komandos draugui, o antroje rungtynių pusėje pats mesdavo iš vidutinio nuotolio arba iš po krepšio ir pataikė visus dvitaškius. R.Giedraitis per 37 min. pelnė 21 tašką (7/7 dvitaškių, 1/5 tritaškių, 4/4 baudų), atkovojo 4 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir prasižengė 4 kartus.

Artūras Gudaitis. Pirmojo kėlinio viduryje į aikštę įleistas „Zenit“ vidurio puolėjas iš pradžių buvo ne visai susikaupęs ir gana greitai gavo dvi pražangas, tačiau sėkmingai žaidė ir du prieš du, ir vienas prieš vieną. Užtikrintai varžovų užkardas vartęs A.Gudaitis rinko vos ne po tašką per minutę. Jis žaidė 14,5 min., pelnė 13 taškų (4/6 dvitaškių, 5/6 baudų), išprovokavo 4 pražangas ir prasižengė 3 kartus.

Lukas Lekavičius. L.Lekavičiui šių rungtynių pradžia buvo lyg praėjusių rungtynių tęsinys. Jis vos įėjęs į aikštę pataikė tritaškį ir vien pirmojo kėlinio antroje pusėje pelnė 8 taškus. Tačiau antrajame kėlinyje gynėjas truputį pametė galvą ir buvo greitai pasodintas ant suolo atvėsti, o trečiojo kėlinio viduryje gavo techninę pražangą už vaidybą. Ketvirtojo kėlinio viduryje grįžo geresnioji L.Lekavičiaus versija.

Tiesa, antroje rungtynių pusėje jis taškų nebepelnė, tačiau žaidė tiksliai. Išskyrus paskutinę minutę, kai komandai pirmaujant vienu tašku apmaudžiai prarado kamuolį. L.Lekavičius per 22,5 min. pelnė 10 taškų (2/6 dvitaškių, 2/2 tritaškių), atliko 5 rezultatyvius perdavimus ir 3 kartus suklydo. Gynėjas šią savaitę pataikė visus 7 tolimus metimus.

Paulius Jankūnas. Starto penkete rungtynes pradėjusiam puolėjui pirmosiomis minutėmis galvą susuko „Žalgirio“ baudos aikštelėje laikstę staigesni varžovų aukštaūgiai. Po pertraukos P.Jankūnas žaidė daug patikimiau, bet prie komandos puolimo prisidėjo nežymiai. Jis per 22 min. pelnė 5 taškus (1/1 dvitaškio, 1/2 tritaškių), atkovojo 4 kamuolius ir prasižengė 3 kartus.

Marius Grigonis. „Žalgirio“ lyderis žaidė daug agresyviau negu antradienį. Nors jis nepataikė dviejų pirmųjų metimų (beje, vienoje atakoje), greitai pataikė pirmąjį tritaškį. Vis dėlto M.Grigonio rankos nebuvo tvirtos ir dauguma jo metimų, net iš gerų padėčių, tikslo nepasiekė. Gynėjas per 30 min. pelnė 5 taškus (1/5 dvitaškių, 1/5 tritaškių), atliko 5 rezultatyvius perdavimus ir išprovokavo 4 pražangas. M.Grigonis septintą kartą šį sezoną ir antrose rungtynėse paeiliui nepasiekė 10 taškų ribos. Jo vidurkis – 13,7 taško.

Tadas Sedekerskis. Nors mažos klaidelės jam nėra būdingos, šįkart „Baskonia“ starto penketo puolėjas jų neišvengė. Jis neretai pamesdavo dengiamą varžovą ir neįvertindavo padėties puldamas. T.Sedekerskis trečiojo kėlinio pabaigoje gavo ketvirtąją pražangą, o per pratęsimą paliko aikštę dėl penktosios pražangos. Jis žaidė 21 min. ir pelnė 2 taškus (1/4 dvitaškių, 0/1 tritaškio).

Rokas Jokubaitis. Jaunasis gynėjas kartais žaidė neryžtingai, jo veiksmai dažnai buvo neapskaičiuoti. Visų rungtynių atspindys buvo epizodas trečiojo kėlinio pabaigoje, kai R.Jokubaitis greitoje atakoje neįmetė iš po krepšio. Žalgirietis žaidė 13,5 min. ir pelnė 4 taškus (2/5 dvitaškių).

Karolis Lukošiūnas. Antrajame kėlinyje K.Lukošiūnas rezultatyviai pabaigė dvi atakas, bet žaidė gana trumpai ir didelės įtakos komandos puolimui nepadarė. Jis per 6 min. pelnė 4 taškus (1/1 tritaškio, 1/2 baudų).