Rekordinio J. Valančiūno pasiekimo neužteko: „Grizzlies“ po pratęsimo krito prieš „Knicks“

NBA čempionate naktį iš penktadienio į šeštadienį Jono Valančiūno atstovaujama „Memphis Grizzlies“ (26/24) ekipai nepavyko pratęsti savo pergalių serijos. „Grizliai“ svečiuose 129:133 (35:23, 25:28, 30:32, 24:32, 15:19) turėjo pripažinti „New York Knicks“ (26/27) pranašumą.

J.Valančiūnas surinko dvigubą dviženklį.<br>Scanpix nuotr.

Apr 10, 2021, 7:32 AM, atnaujinta Apr 10, 2021, 7:58 AM

28-erių lietuvis per 35 min. surinko galingą dvigubą dviženklį. Vidurio puolėjas pelnė 20 taškų (8/11 dvit., 1/1 trit. 3/4 baud.), atkovojo 14 kamuolių, atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir 3 blokus. Taip pat po sykius prasižengė bei suklydo.

213 cm ūgio krepšininkas sužaidė 20 rungtynes iš eilės, kai jam pavyko atkovoti bent 10 kamuolių. Tai ilgiausia tokia serija visoje lygoje šį sezoną. Praėjusiose rungtynėse J.Valančiūnas su šia įspūdinga serija įsirašė ir į klubo metraščius, kadangi to nebuvo pavykę padaryti jokiam kitam krepšininkui per visą ekipos istoriją.

Pirmojo kėlinio pradžioje 3:1 į priekį išsiveržė šeimininkai, tačiau, kaip paaiškėjo vėliau, tai buvo jų vienintelė turėta persvarą per pagrindinį dvikovos laiką. „Grizzlies“ spurtavo ir ketvirčio pabaigoje turėjo 12 taškų pranašumą – 35:23.

Per antrąjį ir trečiąjį kėlinį vaizdas ant parketo nesikeitė. Svečiai išlaikė stabilią persvarą ir prieš ketvirtąjį kėlinį pirmavo 90:83.

Iki paskutiniojo ketvirčio pabaigos likus 2,5 min. „Grizzlies“ dar pirmavo 8 taškais (110:102), tačiau visas rungtynes atsilikinėjusi „Knicks“ ginklų nesudėjo. Tritaškį pataikė Juliusas Randle'as, o po trijų taiklių R.J. Barretto baudų rezultatas tapo lygus 112:112.

Abu svečių lyderiai – Ja Morantas ir J.Valančiūnas pataikė tik po vieną iš dvejų mestų baudų, suteikdami R.J. Barrettui prasiveržimu ir vėl išlyginti rezultatą (114:114). J.Morantas turėjo šansą išplėšti pergalę, tačiau jo prasiveržimas buvo nerezultatyvus ir komandos turėjo žaisti pratęsimą.

Per pridėtą laiką Niujorko komanda žaidė patikimiau ir po netikėto sugrįžimo šventė pergalę 133:129.

„Grizzlies“: Ja Morantas 26, Dillonas Brooksas 23, Jonas Valančiūnas 20, Desmondas Bane'as 16, Kyle'as Andersonas 15.

„Knicks“: R.J. Barrettas ir Immanuelis Quickley po 20, Derwrickas Rose'as ir Alecas Burksas po 19 ir Juliusas Randle'as 15.