D. Sabonis žaidė solidžiai, tačiau „Pacers“ turėjo pripažinti dėl traumos savo vedlio netekusių lygos lyderių pranašumą

NBA čempionate naktį iš penktadienio į šeštadienį Domanto Sabonio atstovaujama „Indiana Pacers“ (26/29) išvykoje 111:119 (32:24, 37:32, 20:32, 22:30) turėjo pripažinti lygos lyderių „Utah Jazz“ (42/14) pranašumą.

D.Sabonis su „Pacers“ neįveikė lygos lyderių.<br>USA TODAY Sports/Scanpix nuotr.

Apr 17, 2021, 6:50 AM, atnaujinta Apr 17, 2021, 5:06 PM

Nors ekipai mačas nebuvo sėkmingas, 211 cm ūgio lietuvis buvo solidus. Per 35 minutes praleistas ant parketo įmetė 22 taškus (7/19 dvit., 1/4 trit., 7/7 baud.), atkovojo 15 kamuolių, atliko 7 rezultatyvius perdavimus ir po 2 kartus suklydo bei prasižengė.

Dvikovą geriau pradėjo svečiai Indianos. D.Sabonis per pirmąjį kėlinį surinko 11 taškų ir išvedė savo komandą į priekį 32:24.

Antrajame kėlinyje lygos lyderiai ir toliau negalėjo sustabdyti puikiai puolime žaidusių „Pacers“, o jie, laimėję atkarpą 9:0, viduryje antro kėlinio po Goga Bitadze dėjimo išsiveržė į priekį net 17 taškų persvara (53:36).

Po ilgosios pertraukos šeimininkai pradėjo sėkmingai stabdyti Nate'o Bjorkgreno auklėtinių atakas ir grįžti į rungtynes, tačiau jau kėlinio pradžioje dėl dešinės čiurnos traumą aikštę turėjo palikti „Jazz“ lyderis puolime Donovanas Mitchellas. Žaidėjas keistai nusileido ant parketo ir akivaizdžiai negalėjo remti svorio ant sužaloto kojos. Į rungtynes lygos žvaigždė daugiau nebegrįžo.

Trečiajame kėlinyje kur kas geriau D.Sabonį stabdė ir vienas geriausių lygos gynybos specialistų prancūzas Rudy Gobertas, kuris lietuviui išrašė ir įspūdingą bloką. Visigi į paskutiniąjį ketvirtį komandos žengė su lygiu rezultatu 89:89.

Galiausiai ir be lyderio likę Quino Snyderio auklėtiniai sugebėjo iki galo perlaužti rungtynes. Per likusias 15 rungtynių minučių Solt Leik Sičio ekipa „Pacers“ leido taškus pelnyti tik 10 kartų ir nei karto per paskutiniąsias keturias su puse minutes bei šventė pergalę.

Rezultatyviausiai Indianos komandoje žaidė Carisas LeVertas surinkęs 24 taškus.

Nugalėtojų gretose daugiausiai taškų įmetė 24-is surinkęs kroatas Bojanas Bogdanovičius.

„Pacers“: Carisas LeVertas 24, Domantas Sabonis 22 (15 atk. kam., 7 rez. perd.), Malcolmas Brogdonas 16, Goga Bitadze 14, Jeremy Lambas 18, Aaronas Holiday 7.

„Jazz“: Bojanas Bogdanovičius 24, Donovanas Mitchellas 22, Jordanas Clarksonas 18, Rudy Gobertas 13 (23 atk. kam., 4 blk.), Joe Inglesas 11, Mike'as Conley 10 (10rez. perd).