Įspūdingai žaidę lietuviai atvedė „Lokomotiv“ į pergalę prieš CSKA

Šeštadienį vykusiose Vieningosios lygos rungtynėse Mindaugo Kuzminsko ir Manto Kalniečio atstovaujama Krasnodaro „Lokomotiv“ (17/6) ekipa namie 103:94 (27:22, 26:31, 23:19, 27:22) įveikė Maskvos CSKA (16/7) komandą.

„Lokomotiv“ lietuviai.

Apr 17, 2021, 2:59 PM, atnaujinta Apr 17, 2021, 6:07 PM

Ši pergalė Krasnodaro komandai leido aplenkti Rusijos sostinės ekipą ir pakilti į trečiąją turnyrinės lentelės vietą.

Abu lietuviai žaidė ypač naudingai.

M.Kuziminskas buvo rezultatyviausias savo ekipos žaidėjas ir per 35 ant parketo praleistas minutes įmetė 25 taškus (5/6 dvit., 3/6 trit., 6/7 baud.), atkovojo 6 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir surinko 27 naudingumo balų.

M.Kalnietis per 24 minutes surinko 13 taškų (4/5 dvit., 0/3 trit., 5/7 baud.), atkovojo 5 kamuolius, atliko 13 rezultatyvių perdavimų bei surinko 28 naudingumo balus.

Pirmajame kėlinyje vyko atkakli kova. Ir nors po Nigelio Williamso-Gosso taškų šeimininkams pavyko susikurti 5 taškų persvarą (15:10), CSKA atsakė atkarpa 10:2 (17:20). Galiausiai kėlinio pabaigoje 4 taškus iš eilės pelnė M.Kuzminskas ir Kubanės krepšininkai susigrąžino pranašumą 27:22.

Antrajame kėlinyje lietuvių atstovaujama komanda ir toliau bandė atitrūkti ir po taiklaus M.Kuzminsko tritaškio išsiveržė į priekį 36:28, bet CSKA gretose taškais atsakė Ivanas Ukhovas ir Sergėjus Antonovas ir rezultatas buvo lygus – 38:38. Iki ilgosios pertraukos nei vienai komandai nepavyko atitrūkti ir antrąją pusę žengė esant lygiam rezultatui 53:53.

Trečiąjį kėlinį geriau pradėjo svečiai, kuriems pavyko susikurti 6 taškų pranašumą (63:57), bet „Lokomotiv“ surengė savo atsakomąjį spurtą ir vėl persvėrė rezultatą 69:65. Galiausiai šeimininkams pavyko išlaikyti pranašumą ir žengti į paskutiąją rungtynių dalį pirmaujant 76:72.

Ketvirtajame kėlinyje Kubanės ekipa ir toliau tolo. 8 taškus per kėlinį sumetusio M.Kuziminsko vedami „Lokomotiv“ išsiveržė 97:90. CSKA dar bandė kabintis į rungtynes – po du taškus pelnė Tornike Šengelija ir Michaelas Ericas ir persvara sumažėjo iki vieno metimo – 97:94, tačiau M.Kalniečio baudos ir dvitaškis metimas uždarė rungtynes 103:94.

CSKA gretose naudingiausiai žaidė T.Šengelija surinkęs 25 taškus.