J. Valančiūnas ir vėl solidus: padėjo „Grizzlies“ patiesti G.Antetokounmpo vedamus „Bucks“

NBA čempionate naktį iš šeštadienio į sekmadienį Jono Valančiūno atstovaujama „Memphis Grizzlies“ (29/26) išvykoje 128:115 (35:31, 24:28, 31:30, 28:26) įveikė „Milwaukee Bucks“ (35/21) ekipą.

Jonas Valančiūnas<br>AFP/Scanpix.com nuotr.

Apr 18, 2021, 6:51 AM, atnaujinta Apr 18, 2021, 6:56 AM

28-erių lietuvis per 25 minutes įmetė 17 taškų (7/8 dvit., 0/2 trit., 3/3 baud.), atkovojo 8 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, blokavo 1 varžovų metimą ir sykį suklydo.

Pirmajame kėlinyje vyko atkakli kova. Nors pirmieji išsiveržė svečiai, po graiko Gannio Antetokounmpo taškų su pražanga šeimininkai jau turėjo pranašumą, tačiau 8 taškus per kėlinį įmetusio J.Valančiūno vedami „Grizzlies“ po kėlinio visgi turėjo nedidelę persvarą 35:31.

Antrajame ketvirtyje Memfio krep6iinkai didino pranan6umą – nors G.Antetokounmpo įmetė tritaškį (47:42), jo komanda nemažai klydo ir tuo naudodamasis Tyus Jones'as įmetė penkis taškus iš eilės ir užkūrė sėkmingą „Grizlių“ atkarpą, kurią jie laimėjo 9:0 ir po kurios preikyje buvo dviženklu skaičiu – 56:44.

Trečiajame kėlinyje „Grizzlies“ sugebėjo išlaikyti panašų tempą ir tik didino persvarą – vienu metu jie siekė 16 taškų (84:68).

Ketvirto kėlinio pradžioje Milvokio ekipa dar pabandė užsikabinti rungtynėse ir po taiklaus Krisso Middletono tritaškio ir G.Antetokounmpo baudų metimų priartėjo iki vienaženklės taškų sumos (100:93), bet svečiai iš Tenesio valstijos išlaikė šaltą protą, padidino persvarą ir šventė solidžią pergalę.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė Graysona Allenas surinkęs 26 taškus.

Šeimininkų gretose lyderiu buvo G.Antetokounmpo įmetęs 28 taškus.

„Bucks“: Giannis Antetokounmpo 28 (11 atk. kam, 8 rez. perd.),Brynas Forbesas 19, Jrue Holiday ir Brookas Lopezas po 17, Khrisas Middletonas 16 (10 rez. perd.).

„Grizzlies“: Graysonas Allenas 26, Dillonas Brooksas 21, Jonas Valančiūnas 17 (8 atk. kam.), Desmondas Bane'as 16, Xavieras Tillmanas 15, Ja Morantas 13.