Jekaterinburgo komanda Eurolygos čempione tapo be Rusijos krepšininkių pagalbos

Salamankos „Perfumerias Avenida“ krepšininkės užkūrė pirtį Eurolygos favoritėms, bet nesugebėjo nutraukti Rusijos komandų viešpatavimo. Sekmadienį Stambule vykusiame svarbiausio žemyno turnyro finale pergalę dar kartą šventė Jekaterinbugo UGMK ekipa.

Jekaterinbugo UGMK ekipa.<br>Reuters/Scanpix nuotr.

Apr 18, 2021, 9:31 PM, atnaujinta Apr 18, 2021, 11:25 PM

Sekmadienį turtingiausias Europos moterų krepšinio klubas UGMK permainingose Eurolygos finalo rungtynėse nugalėjo „Perfumerias Avenida“ komandą 78:68.

Kad yra pasiryžusi kovoti dėl kiekvienos aikštės pėdos, Salamankos komanda parodė jau pirmajame kėlinyje, kuriame įgijo dviženklę persvarą 21:9. Vis dėlto UGMK greitai atsigavo po šalto dušo, antrajame kėlinyje žaidė daug geriau ir prieš pertrauką pirmavo 39:30.

Tačiau varžovės nepalūžo. Ketvirtajame kėlinyje Salamankos krepšininkės sumažino skirtumą iki 2 taškų, bet pradėjusios alsuoti varžovėms į nugarą kelis kartus apmaudžiai suklydo (nepataikė iš gerų padėčių, prarado kamuolį greitoje atakoje) ir Jekaterinburgo komanda vėl susigrąžino iniciatyvą.

Jekaterinburgo komandoje rezultatyviausiai žaidė 19 taškų pelniusi belgė Emma Meesseman. Kitus taškus surinko penkios amerikietės ir ispanė Alba Torrens.

Naudingiausia finalo ketverto žaidėja išrinkta amerikietė Breanna Stewart. Ji finale pelnė 12 taškų.

UGMK treniruojantis ispanas Miguelis Mendezas į aikštę trumpam buvo įleidęs vos vieną rusę Jeleną Beglovą, bet ji taškų nepelnė.

Penktadienį pusfinalyje UGMK taip pat po nelengvos kovos įveikė finalo ketverto šeimininkę Stambulo „Fenerbahçe“ komandą 88:84, o „Perfumerias Avenida“ nugalėjo „Sopron“ klubą 72:61.

Rungtynėse dėl trečiosios vietos „Fenerbahce“ pranoko „Sopron“ krepšininkes 64:58.

Rusijos komandos Eurolygoje viešpatauja beveik visą XXI amžių. Tiksliau – nuo 2003 metų, kai turnyro čempione pirmą kartą tapo UGMK komanda. Po to Jekaterinburgo krepšininkės Eurolygoje triumfavo 2013, 2016, 2018 ir 2019 metais, o šiais metais iškovojo šeštąjį titulą.

Nuo 2003 metų į Eurolygos finalo ketvertą kasmet patekdavo bent viena, o neretai ir dvi Rusijos komandos, o čempionėmis tapo ne vien UGMK, bet ir Vidnojaus „Spartak“ (keturis kartus), Samaros SGAU ir Kursko „Dinamo“ (po kartą) klubai.

Kitų šalių komandos nuo 2003 metų Eurolygos čempionėmis tapo tik šešis kartus. Nugalėti pavyko „Valenciennes“ (2004 m.), Brno „Žabovresky“ (2006 m.), Salamankos „Perfumerias Avenida“ (2011 m.), Valensijos „Ros Casares“ (2012 m.), Stambulo „Galatasaray“ (2014 m.) ir Prahos USK (2015 m.).

Amžiaus pradžioje finalo ketverte dukart žaidė Vilniaus „Kibirkštis“ (tuomet „Lietuvos telekomo“ pavadinimu). Lietuvos komanda abukart (2005 ir 2006 m.) pralaimėjo pusfinalyje.

Šį sezoną Eurolygoje žaidė keturios Lietuvos krepšininkės. Žironos „Spar“ su Giedre Labuckiene ir Liono ASVEL su Juste Jocyte iškrito ketvirtfinalyje, Gdynės „Arka“ su Laura Miškiniene ir „Izmit“ su Egle Šikšniūte – grupės varžybose.

Lietuvių komandoms geriau sekėsi Europos taurės turnyre. Antrąjį pagal svarbą žemyno prizą iškovojo „Valencia“, kuriai atstovauja Laura Juškaitė. Valensijos krepšininkės finale nugalėjo Venecijos „Reyer“ komandą, kurioje žaidžia Gintarė Petronytė.

Pusfinalis

Jekaterinburgo UGMK – Stambulo „Fenerbahce“ 88:84. A.Quigley 27, B.Stewart 17, B.Griner 16/ A.Jagupova 26, S.Sabally 20, K.McBride 12.

Salamankos „Perfumerias Avenida“ – „Sopron“ 72:61. T.Hayes 25, K.Samuelson 16/ B.January 15, T.Krajišnik 14.

Finalas

Jekaterinburgo UGMK – Salamankos „Perfumerias Avenida“ 78:68. E.Meesseman 19, B.Grinner 14, C.Vandersloot ir B.Stewart po 12, J.Jones 9, 11 atk.kam./ T.Hayes 29, E.Hof ir N.Milič po 8.