„Grizzlies“ be J. Valančiūno turėjo žaisti du pratęsimus Denveryje, bet nesulaikė siautėjusio N. Jokičiaus

NBA čempionate naktį iš pirmadienio į antradienį Jono Valančiūno atstovaujama „Memphis Grizzlies“ (29/27) komanda svečiuose po dviejų pratęsimų 137:139 (35:27, 25:29, 35:31, 21:29; 9:9, 12:14) pralaimėjo „Denver Nuggets“ (37/20) ekipai.

2021-04-20 07:46, atnaujinta 2021-04-20 08:18

28-erių lietuvis negalėjo žaisti dėl jam paskirtų medicinos tyrimų, kai pradėjusio rungtynėse patyrė varžovo smūgį alkūne į galvą.

Šeimininkų šventė lėmė vienas geriausių karjeros rungtynių sužaidęs serbas Nikola Jokičius, kuris per 45 min. pelnė 47 taškus (18/25 dvitaškių, 2/6 tritaškių, 5/6 baudų), atkovojo 15 kamuolių ir atliko 8 rezultatyvius perdavimus.

Jam iki karjeros rekordo trūko trijų taškų.

„Girzzlies“ buvo arti pergalės, kai likus 4 min. ketvirtajame kėlinyje pirmavo 114:102. Tačiau per likusį laiką N.Jokičiaus vedami „Nuggets“ krepšininkai rezultatą išlygino – 116:116.

Pirmojo pratęsimo pabaigoje „Grizzlies“ vėl paleido pergalę, kai likus 12 sek. rezultatą išlygino šeimininkų žaidėjas Willas Bartonas – 125:125.

Antrajame pratęsime paskutinę minutę N.Jokičius pataikė lemtingą tritaškį (137:134), o P.J. Dozieras sumetė baudas ir „Grizzlies“ jau neišsigelbėjo.

Memfio komandos lyderis buvo Ja Morantas, kuris per 45 min. surinko 36 taškus, atkovojo 8 kamuolius ir atliko 12 rezultatyvių perdavimų.

„Nuggets“: Nikola Jokičius 47 (18/25 dvitaškių, 2/6 tritaškių, 5/6 baudų, 15 atk. kam., 8 rez. perd.), Willas Bartonas 28, Michaelas Porteris 21 (7 atk. kam.), Paulas Millsapas ir JaMychalas Greenas po 12.

„Grizzlies“: Ja Morantas 36 (11/19 dvitaškių, 2/5 tritaškių, 8/11 baudų, 8 atk. kam., 12 rez. perd.), De'Anthony Meltonas 25 (8 atk. kam.), Graysonas Allenas 24, Xavieras Tillmanas 18 (14 atk. kam.), Kyle'as Andersonas 11.