Be J. Valančiūno „Grizzlies“ Portlande padarė tai, ko nesugebėjo padaryti net nuo 2017 metų

Ja Morantas pelnė 33 taškus ir darė viską, kad „Portland Trail Blazers“ (32/28) patirtų ketvirtą pralaimėjimą iš eilės. Ir galiausiai įspūdingame trileryje be Jono Valančiūno žaidęs „Memphis Grizzlies“ (30/28) išvykoje palaužė Portlando krepšininkus 130:128 (23:28, 33:34, 43:38, 29:30).

Ja Morantas<br> AFP/Scanpix.com nuotr.

2021-04-24 08:10, atnaujinta 2021-04-26 07:11

„Trail Blazers“ ekipa patyrė jau šeštą nesėkmę per pastaruosius septynis mačus, nors Jusufas Nurkičius galėjo ir pasigirti, kad be pelnytų 26 taškų jis po krepšiais susirinko rekordinį sau kamuolių skaičių – net 17.

Dvikovoje nė viena komanda nesugebėjo per visą dvikovą susikrauti dviženklės persvaros, o lemiamą ketvirtį „Grizzlies“ pradėjo pirmaudami 100:99.

J.Nurkičius dėjimu išvedė likus kovoti daugiau kaip pusę kėlinio svečius į priekį 116:115, tačiau Memfio krepšininkai baigiantis mačui buvo priekyje 125:123.

Paskutinėmis sekundėmis tas pats J.Nurkičius nepataikė į krepšį, baudų metimais De'Anthony Meltonas padidino persvarą ir paliko 3,6 sek. šeimininkams išsigelbėti. Tačiau sėkmė nusisuko nuo šeimininkų.

Memfio krepšininkai iki šio mačo „Trail Blazers“ atstovams buvo pralaimėję keturis mačus iš eilės, o Portlande paskutinį kartą triumfavo net 2017 metais.

Jonas Valančiūnas žaisti negali dėl smegenų sutrenkimo protokolo.

„Grizzlies“: Ja Morantas 33 (5 atk. kam., 13 rez. perd.), Dillonas Brooksas 25 (3/6 tritaškių), Jarenas Jacksonas 23 (10/12 dvitaškių), Kyle‘as Andersonas 14, Xavieras Tillmanas 12, De‘Anthony Meltonas 10.

„Trail Blazers“: Damianas Lillardas 27 (5 rez. perd., 3/11 tritaškių), Jusufas Nurkičius 26 (17 atk. kam.), C.J.McCollumas 22, Carmelo Anthony ir Normanas Powellas po 13, Enesas Kanteris 12.

„Washington Wizards“ ekipa penktadienį (26/33) iškovojo septintąją pergalę iš eilės, išvykoje 129:109 (36:35, 34:33, 30:22, 29:19) nugalėdami „Oklahoma City Thunder“ (20/40).

„Thunder“ atsilaikė pirmojoje rungtynių pusėje (68:70), tačiau antrąją pralaimėjo net 41:59 ir iš esmės kapituliavo dar nepasibaigus mačui.

Savo laiku Oklahomos ekipoje net 11 sezonų praleidęs Russellas Westbrookas žibėjo: jis per 37 minutes pelnė 37 taškus (11/19 dvitaškių, 3/4 tritaškių, 6/7 baudų metimų), atkovojo 11 kamuolių, atliko 11 rezultatyvių perdavimų, 3 kartus suklydo ir 5 sykius prasižengė.

Oklahomos ekipa patyrė jau tryliktąjį pralaimėjimą iš eilės.

„Wizards“: Russellas Westbrookas 37, Bradley Bealas 33 (4/6 tritaškių), Raulis Neto 15, Davis Bertanis 12 (4/7 tritaškių), Anthony Gillas 9 (10 atk. kam.).

„Thunder“: Dariusas Bazley ir Theo Maledonas (4/6 tritaškių) po 20, Luguentzas Dortas (1/7 tritaškių) ir Isaiah Roby po 18, Aleksejus Pokuševskis 8.

Į NBA po trejų metų pertraukos sugrįžęs iš Maskvos CSKA klubo su griausmais pasitraukęs Mike'as Jamesas padėjo „Brooklyn Nets“ (40/20) namie 109:104 (21:25, 39:26, 28:22, 21:31) įveikti „Boston Celtics“ (32/28).

Dešimties dienų kontraktą turintis M.Jamesas per 21 minutę pelnė 8 taškus (2/7 dvit., 1/1 trit., 1/2 baudų), atkovojo 2 kamuolius bei atliko 2 rezultatyvius perdavimus.

„Nets“ po šios pergalės Rytų konferencijoje pakilo į pirmą vietą, o antroje pozicijoje atsidūrusi „Philadelphia 76ers“ iškovojo vienu laimėjimu mažiau.

„Nets“: Joe Harrisas 20, Jeffas Greenas 19, Kyrie Irvingas (4/13 dvit., 0/6 trit., 7/7 baud., 9 atk. kam., 11 rez. perd.) ir Bruce'as Brownas po 15, Blake'as Griffinas 13.

„Celtics“: Jaysonas Tatumas 38 (8/15 dvit., 6/12 trit., 10 atk. kam., 4 rez. perd.), Paytonas Pritchardas 22, Marcusas Smartas 19.