Tritaškių kare „Šiauliai“ buvo priversti kapituliuoti prieš „Žalgirį“

Kauno „Žalgirio“ ekipa sekmadienį pasiekė dar vieną pergalę Lietuvos krepšinio lygoje (LKL). Pirmenybių lyderiai kauniečiai išvykoje 105:86 (26:25, 29:19, 28:18, 23:23) nugalėjo „Šiaulius“.

„Žalgirio“ ir „Šiaulių“ dvikova.<br>G.Šiupario nuotr.
„Šiaulių“ ekipa.<br>G.Šiupario nuotr.
Daugiau nuotraukų (5)

2021-04-25 19:01, atnaujinta 2021-04-25 19:04

Karjeros rungtynes sužaidė jaunasis Karolis Lukošiūnas. Žalgirietis per 17 minučių pelnė 17 taškų (1/1 dvit., 5/6 trit.), atliko rezultatyvų perdavimą, perėmė 2 kamuolius ir surinko 16 naudingumo balų.

Šiose rungtynėse svečiai vertėsi be Augustine‘o Rubito ir Patricio Garino.

Komandos šiame mače vienas kito kantrybę bandė tritaškiais: „Šiauliai“ iš 33 mestų tolimų metimų pataikė 13, o žalgiriečiai iš 28 mestų metimų – 15.

Šeimininkai rungtynes pradėjo labai aktyviai. Per pirmąsias 10 minučių Antano Sireikos auklėtiniai į „Žalgirio“ krepšį įmetė 6 tolimus metimus ir po pirmojo kėlinio turėjo minimalią persvarą (26:25).

Antrajame ketvirtyje kauniečiai įjungė savo puolimo mašiną. Žalgiriečiai realizavo penkis iš šešių mestus tolimus metimus ir susikūrė pranašumą, kurį išlaikė iki kėlinio pabaigos. Į pertrauką M. Schillerio auklėtiniai išėjo turėdami 9 taškų pranašumą – 54:45.

Solidesnį pranašumą svečiai krautis pradėjo trečio kėlinio pradžioje, o „Šiauliams“ tai buvo nerezultatyviausias kėlinys rungtynėse. Šeimininkai jį pralaimėjo – 18:28.

Prasidėjus ketvirtajam kėliniui rungtynių nugalėtojo klausimas jau buvo išspręstas. Nors šeimininkai dar bandė priartėti prie „Žalgirio“ krepšininkų, tačiau kauniečiai jau buvo pabėgę per toli.

„Žalgiris“ atrėmė visus „Šiaulių“ bandymus sugrįžti ir rungtynes laimėjo 105:86.

„Žalgiris“: Nigelas Hayesas 18 (4/4 dvitaškių, 3/4 tritaškių), Karolis Lukošiūnas 17 (5/6 tritaškių), Paulius Jankūnas 14 (5 atk. kam.), Marius Grigonis 13, Joffrey Lauvergne‘as 11, Thomasas Walkupas (4 atk. kam., 9 rez. perd., 6 per. kam.) ir Martinas Gebenas (4/4 dvitaškių) po 8.

„Šiauliai“: Arminas Urbutis 19 (7 atk. kam., 7/8 dvitaškių), Eimantas Stankevičius 16 (4/6 tritaškių), Andy Van Vlietas 12 (12 atk. kam., 4 rez. perd., 5 klaidos), Mindaugas Lukauskis 11, Kasparas Berzinis 10 (5 atk. kam.), Elvaras Fridrikssonas 9 (7 rez. perd., 5 klaidos).