Sveikas ir taiklus: J. Valančiūnas savo sugrįžimą paženklino tritaškių salve Portlande

NBA čempionate naktį iš sekmadienio į pirmadienį Jono Valančiūno atstovaujamas „Memphis Grizzlies“ (31/28) klubas svečiuose 120:113 (23:20, 35:27, 32:31, 30:35) nugalėjo „Portland Trail Blazers“ (32/28) ekipą.

J.Valančiūno reakcija po tritaškio.<br> AFP/Scanpix nuotr.

Apr 26, 2021, 6:49 AM, atnaujinta Apr 26, 2021, 7:16 AM

Rungtynės buvo paženklintos 28-erių lietuvio pakartotu asmeniniu tritaškių rekordu NBA.

J.Valančiūnas iki šio mačo savaitę nerungtyniavo dėl smegenų sutrenkimo, kai varžovas pataikė alkūne į galvą.

„Grizzlies“ centras 30 min. pelnė 21 tašką (6/13 dvitaškių, 3/4 tritaškių), atkovojo 10 ir perėmė 2 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir prasižengė du sykius.

Trys tritaškiai – pakartotas asmeninis J.Valančiūno karjeros rekordas NBA, tiek jis buvo įmetęs du sykius.

„Blazers“ patyrė penktąjį pralaimėjimą iš eilės, nors pabaigoje vos neišlygino rezultato.

Po trijų kėlinių „Grizzlies“ pirmavo 90:78, bet šeimininkai ketvirtį pradėjo spurtu 14:4 ir beliko du taškai (94:92).

Tačiau tada J.Valančiūnas pelnė 4 taškus, o Dillonas Brooksas – 6 ir „Grizzlies“ surengė pergalingą spurtą 14:2, po kurio vėl įgijo dviženklę persvarą (106:94).

Paskutinę minutę „Blazers“ vėl priartėjo (114:111), bet svečiai mesdami baudas neklydo.

Rezultatyviausias „Grizzlies“ gretose buvo Ja Morantas, kuris pelnė 28 taškus (5/11 dvitaškių, 3/4 tritaškių, 9/12 baudų) ir atkovojo 8 kamuolius.

„Blazers“: C.J.McCollumas 27, Damianas Lillardas 23 (4/17 dvitaškių, 4/10 tritaškių., 6 atk. kam.), Normanas Powellas 17, Jusufas Nurkičius 16 (19 atk. kam.), Carmelo Anthony 12.

„Grizzlies“: Ja Morantas 28 (5/11 dvitaškių, 3/4 tritaškių, 9/12 baudų, 8 atk. kam.), Jonas Valančiūnas 21 (6/13 dvitaškių, 3/4 tritaškių, 10 atk. kam.), Dillonas Brooksas 18 (8 atk. kam.), Kyle'as Andersonas 16.

„Nauja diena“: ar panaikinta PVM lengvata tikrai žlugdo maitinimo verslą?