EUROLYGA 2023

Nuosprendį pasitinkantis „Pieno žvaigždžių“ strategas G. Petrauskas: „Nereikia svaigti apie medalius, bet galėjome patriukšmauti“

Pasvalio „Pieno žvaigždės“ LKL pirmenybių reguliarųjį sezoną užbaigė 8-oje vietoje ir atkrintamosiose susitiks su Kauno „Žalgiriu“. Šį sezoną Lietuvos čempionai yra bene geriausiai pažįstamas varžovas Pasvalio klubui – keturis kartus komandos susitiko LKL reguliariajame sezone bei du sykius kovėsi KMT ketvirtfinalyje.

G.Petrausko auklėtiniai reguliarųjį sezoną užbaigė 7 pralaimėjimais.<br>G.Bitvinsko nuotr.
G.Petrausko auklėtiniai reguliarųjį sezoną užbaigė 7 pralaimėjimais.<br>G.Bitvinsko nuotr.
G.Petrausko auklėtiniai reguliarųjį sezoną užbaigė 7 pralaimėjimais.<br>G.Bitvinsko nuotr.
G.Petrausko auklėtiniai reguliarųjį sezoną užbaigė 7 pralaimėjimais.<br>G.Bitvinsko nuotr.
G.Petrausko auklėtiniai reguliarųjį sezoną užbaigė 7 pralaimėjimais.<br>G.Šiupario nuotr,
G.Petrausko auklėtiniai reguliarųjį sezoną užbaigė 7 pralaimėjimais.<br>G.Šiupario nuotr,
G.Petrausko auklėtiniai reguliarųjį sezoną užbaigė 7 pralaimėjimais.<br>G.Šiupario nuotr,
G.Petrausko auklėtiniai reguliarųjį sezoną užbaigė 7 pralaimėjimais.<br>G.Šiupario nuotr,
G.Petrausko auklėtiniai reguliarųjį sezoną užbaigė 7 pralaimėjimais.<br>G.Šiupario nuotr,
G.Petrausko auklėtiniai reguliarųjį sezoną užbaigė 7 pralaimėjimais.<br>G.Šiupario nuotr,
G.Petrausko auklėtiniai reguliarųjį sezoną užbaigė 7 pralaimėjimais.<br>LKL/BNS nuotr.
G.Petrausko auklėtiniai reguliarųjį sezoną užbaigė 7 pralaimėjimais.<br>LKL/BNS nuotr.
G.Petrausko auklėtiniai reguliarųjį sezoną užbaigė 7 pralaimėjimais.<br>V.Skaraičio nuotr.
G.Petrausko auklėtiniai reguliarųjį sezoną užbaigė 7 pralaimėjimais.<br>V.Skaraičio nuotr.
Daugiau nuotraukų (7)

lkl.lt

2021-05-11 13:10, atnaujinta 2021-05-11 13:18

Prieš laukiantį atkrintamųjų startą „Pieno žvaigždžių“ vairininkas Gediminas Petrauskas pripažino, jog užimta 8-oji pozicija – mirties nuosprendis, o serijai su „Žalgiriu“ auklėtinių papildomai motyvuoti nereikia.

„Trenerio darbas yra motyvuoti, paruošti, bet kartais man atrodo reikia, kad žaidėjai patys suprastų, jog jie dirba mylimą darbą už didelius pinigus, – kalbėjo G. Petrauskas. – Žinome kitų komandų pavyzdžių, kur vėluoja algos, bet jie jaučia malonumą ir kartais perspaudimas daro meškos paslaugą.

Manau, kad žaidėjai patys supranta, jog motyvacijos žaisti prieš „Žalgirį“ negali trūkti. Gali pritrūkti meistriškumo, įgūdžių, sugebėjimų, bet noro tikrai negali trūkti.“

– Pirmiausia, treneri, bendrai apie sezoną. Šiemet žaidėte naujoje realybėje – žiūrovai arenoje buvo tik sezono pradžioje ir pabaigoje, nuolat buvo nukelinėjamos rungtynės, vienas po kito sekė koronaviruso atvejai. Kaip sekėsi prisitaikyti prie viso to?

– Krepšinis visada yra žaidžiamas dėl žiūrovų, jų palaikymas visada yra svarbiausias. Šį sezoną neteko žaisti pilnoje arenoje ir faktas, jog tai atsiliepia krepšiniui, azartui. Vėlgi, šio dalyko negali kontroliuoti.

Su koronaviruso padariniais kiekviena komanda susidūrė ir skirtingai iš to išlipo. Mes nesame ta komanda, kuriai gerai susidėliojo COVID-19 apraiškos. Gruodžio mėnesį, kai papuolėme į ligos bangą, labai ilgai nesusigrąžinome iki tol rodyto krepšinio. Kai komandos į sezono pabaigą gerino krepšinį, mes ne tik, kad negerinome, bet ir demonstravome jį blogesnį.

– Sezono metu komandą paliko trys žaidėjai, atvyko keturi, tačiau stabilumo komandoje, lyginant su pastaraisiais sezonais, atrodė daugiau. Ar galima sakyti, jog vasaros komplektacija buvo pavykusi?

– Rezultatai rodo, kad ne. Visada su klubo vadovais kalbamės apie komplektaciją ir pasiliekame galimybę sezono metu stiprintis, tai vieno žaidėjo papildymas iš to gaunasi. Dėl žaidėjų keitimo, tai mes turime kažką daryti ir šiemet norėjome išlaikyti kuo daugiau žaidėjų. Tiek Edgaras Lasenebergas, tiek Zigmaras Raimo kainos ir kokybės santykiu nebuvo blogi žaidėjai, nes net ir iš NKL krepšininko už tuos pinigus mes paimti ir gauti tokią naudą negalėjome.

Labiausiai nuliūdino Andrejos Milutinovičiaus pasirodymas. Pradėjo jis labai neblogai, bet vėliau su kiekvienu mėnesiu jo pasitikėjimas ir sportinė forma krito, todėl teko atsisveikinti.

– Karolis Giedraitis buvo paskolintas Vilniaus „Ryto“, jog greičiau tobulėtų. Kaip vertinate jo progresą?

– Gerai vertinu. Karolis vis turėjo smulkių traumų ir tai apsunkino jo pasirodymą ir darė įtaką stabilumui. Bet šiaip, labai džiaugiamės juo ir esame patenkinti.

– Kalbant apie kitus tris naujokus – Yannicką Franke, Edgarą Želionį ir Steveną Haney: kaip jiems sekėsi įsilieti į komandą?

– Skirtingai. Edgaras greitai įėjo, bet gavus fizinio krūvio sportinė forma krito, Nereikia svaigti apie medalius, bet tikrai galėjome patriukšmauti.o dabar vėl rodo brandesnį krepšinį, yra geriau pasiruošęs. Vėlgi, mikrotraumos trukdo visą sezoną – tai kelis, tai čiurna. Nelabai jų gali kontroliuoti ir tai neleido jam iki galo atsiskleisti.

Yannickas ir Stevenas atvyko geros formos, nes prisijungė iš kitų komandų. Stevenui buvo sunkiau, nes dėl mūsų traumų virtinės jis neturi stabilios pozicijos – pradžioje žaidė antru numeriu, o dabar – ketvirtu.

Kalbant apie Franke'ą, tai mes žinojome, koks jis yra. Jis yra dar pridėjęs, lyginant koks buvo prieš dvejus metus, esame juo patenkinti, bet individualūs žaidėjų pasirodymai nieko nereiškia, kai komanda yra tokioje situacijoje.

– Prieš sezoną keitėte žaidimo stilių, įsigydami veteraną Branko Mirkovičių. Kiek pasiteisino toks sprendimas ir kokį įspūdį paliko šis veteranas?

– Mes imdami Branko žinojome pliusus ir minusus, bet yra tų dalykų, kurių negali pasverti. Čia gal ir yra aukšto meistriškumo trenerio, aukšto lygio klubo darbas žinoti bei užtikrinti, kad komandoje būtų charakterius atitinkantys žaidėjai. Branko, kaip žaidėjas, pateisino lūkesčius 100 procentu, jo darbo etika yra pavyzdys visiems mūsų komandoje, bet manau, kad buvo tam tikrų nesulipimų tarp žaidėjų, todėl tiek jis, tiek visa komanda negalėjo atskleisti viso savo potencialo.

– Sezono metu neišvengėte bangavimų – vieną dieną nugalimas „Rytas“, po savaitės pralaimima Klaipėdos „Neptūnui“ ir taip, atrodo, visą sezoną. Ko komandai trūko, įgaunant stabilumą?

– Manau, kad tas sezonas buvo labai sunkus ir permainingas. Skirtingose situacijose būdavo skirtingi pralaimėjimai. Mes kažkaip mobilizuodavomės, kai vienas žaidėjas būdavo traumuotas, rasdavome vienybę, norą, kur vienas už kitą stengiasi. O kartais atrodo, jog turėdami visą sudėtį išeiname į aikštelę ir visi žaidžia pavieniais veiksmais. Kartais labai skaudus vaizdas ir skaudžiausia, kai tu, būdamas treneris, žinai komandos potencialą ir, iš vienos pusės, nesugebi išspausti, o, iš kitos pusės, įrodyti žaidėjams, kad jie kartu gali kažką nuveikti. Nereikia svaigti apie medalius, bet tikrai galėjome patriukšmauti.

Atrodė, jog kai laikėmės 5-oje vietoje, plaukėme – vienas rungtynes geriau, kitas prasčiau, bet laikėmės. Nebuvome alkani lipti aukščiau ir norėti daugiau.

– Kas nutiko, jog ketvirtąjį reguliariojo sezono ratą užbaigėte septyniais pralaimėjimais paeiliui?

– Nenorėčiau labai atskleisti komandos vidaus ar tikrų pasekmių. Esu suaugęs žmogus ir suprantu, kas bebūtų komandoje, yra atsakingas treneris. Aš pirmiausia norėčiau žiūrėti į save, padariau daug klaidų. Yra daug momentų, dar iki ketvirtojo rato nesugebėjau įtikinti komandos, kad galime kartu kažką nuveikti, tam tikrose rungtynėse blogi sprendimai žaidėjų rotacijoje. Čia yra daug niuansų, bet faktas, jog didžiausia kaltė – mano.

– Dabar, kaip jau esate pats sakęs, atkrintamosioms pasirašėte mirties nuosprendį, laukia „Žalgiris“. Kaip bandysite įpūsti auklėtiniams tikėjimo, jog įmanoma pasikandžioti su Lietuvos čempionais?

– Trenerio darbas yra motyvuoti, paruošti, bet kartais man atrodo reikia, kad žaidėjai patys suprastų, jog jie dirba mylimą darbą už didelius pinigus. Žinome kitų komandų pavyzdžių, kur vėluoja algos, bet jie jaučia malonumą ir kartais perspaudimas daro meškos paslaugą. Manau, kad žaidėjai patys supranta, jog motyvacijos žaisti prieš „Žalgirį“ negali trūkti. Gali pritrūkti meistriškumo, įgūdžių, sugebėjimų, bet noro tikrai negali trūkti.

– Tai bus jau septintas ir aštuntas kartas, kuomet sezone susitiksite su žalgiriečiais. Kur šį sezoną „Žalgiris“ yra pavojingiausias ir kurią dvikovą išskiriate kaip labiausiai pavykusią iki šiol?

– Apie dvikovas tikrai neatsiminsiu, nes visos jos yra pralaimėtos. Kalbant apie „Žalgirį“, kai tu tiek kartu su juo žaidi, nebegalvoji apie praėjusių metų „Žalgirį“, orientuojasi į šį sezoną. Jie turi tą derinį, žaidėjų po krepšiu – Joffrey Lauvergne'į, Augustine'ą Rubitą ir Paulių Jankūną, kuris žaidžia gerą sezoną. Kai jis gauna minučių LKL, daug duoda „Žalgiriui“. Jie taip pat turi gynėjus, metikus ir, žinote, „Žalgiris“ yra „Žalgiris“. Gali rasti silpną vietą, bet ar sugebėsi ja pasinaudoti, čia jau kitas klausimas.

– Tai jums jau ketvirtasis sezonas Pasvalyje. Kokia didžiausią pamoką šiemet išmokote?

– Daug tų pamokų kiekvienais metais gauni ir nesvarbu, ar tu Pasvalyje, ar kažkur kitur. Kiekvienais metais susiduri su tam tikromis situacijomis. Gavau pamokų šiemet labai stiprių ir tokių spyrių į minkštą vietą, bet tegul tos pamokos lieka man ir svarbu nekartoti tų klaidų.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.