Po ilgosios pertraukos reikalus sutvarkęs „Žalgiris“ žengė į LKL pusfinalį

Šeštadienį Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) Kauno „Žalgiris“ išvykoje 100:81 (30:26, 17:25, 27:13, 26:19) susitvarkė su Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ ekipa ir pateko į čempionato pusfinalį.

Marius Grigonis.<br>G.Bitvinsko nuotr.

May 15, 2021, 4:10 PM, atnaujinta May 15, 2021, 7:42 PM

Rungtynes geriau pradėjo tritaškius lieję šeimininkai. Prie taiklių Tomo Lekūno ir Edgaro Želionio tritaškių du pridėjo Jahennsas Manigat ir pasvaliečiai pirmavo 13:9. Tiesa Lietuvos čempionai nesutriko ir į tokį tritaškių lietų atsakė nesunkiai pelnydami tašku iš po krepšio ir persvėrė rezultatą (27:24), o Luko Lekavičiau tritaškis prieš pat kėlinio pabaigą padidino persvarą iki 6 taškų (30:24).

Antrajame kėlinys „Pieno žvaigždės“ ginklų nesudėjo. Gedimino Petrausko auklėtiniai įnirtingai kovojo dėl atšokusių kamuolių, o puolime ir toliau kliovėsi tritaškiais. Dar du tritaškius pataikė J.Manigat ir Pasvaliečiai susikūrė solidžią persvarą 43:34. Tiesa, savo atsaką vėl turėjo ir žalgiriečiai. Net tris tritaškius pataikė Karolis Lukošiūnas, iš po krepšio savo taškus rinko Jofrey Lauvergne'as ir į ilgąją pertrauką svečiai žengė atsilikdami tik 47:49.

Visgi po ilgosios pertraukos pasvaliečiai tempo nebeišlaikė. „Pieno žvaigždės“ neberado spragų „Žalgirio“ gynyboje, tritaškius svaidė pro šalį ir po trečiojo kėlinio atsilikinėjo jau 62:74.

Ketvirtajame kėlinyje šeimininkai dar bandė spausti varžovus nuo galinės linijos ir grįžti į rungtynes, bet kauniečiai varžovų nebeprisileido ir žengė į pusfinalį.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose pasirodė Nigelis Hayesas, kuris pelnė 23 taškus.

Pasvaliečių komandoje rezultatyviausiai žaidė J.Manigat taip pat surinkęs 23 taškus.

Pirmosiose ketvirtfinalio rungtynėse pergale taip pat džiaugėsi kauniečiai. Lietuvos čempionai namuose pasvaliečius palaužė 81:74.

Pusfinalyje kauniečiai susitiks su Utenos „Juventus“ ir Prienų „CBet“ serijos nugalėtoju.

Reguliariajame sezone „Žalgiris“ pasiekė 33 pergales ir užėmė 1 vietą, o Pasvalio ekipa užėmė 8 vietą – 12 pergalių.

„Žalgiris“ reguliariajame sezone laimėjo visas 4 rungtynes: 81:67 (svečiuose), 95:76 (namie), 107:83 (namie) ir 93:63 (svečiuose). Be to, dukart nugalėjo „Pieno žvaigždes“ Karaliaus Mindaugo taurės turnyro ketvirtfinalyje 98:82 (svečiuose) ir 103:77 (namie).

„Žalgiris“ du kartus nugalėjo „Pieno žvaigždes“ ketvirtfinalyje (2014 ir 2016 m.).

„Žalgiris“: Nigelis Hayesas 23, Lukas Lekavičius 19, Karolis Lukošiūnas 17, Joffrey Lauvergne 12 (9 atk. kam), Rokas Jokubaitis 10, Martinas Geben 9.

„Pieno žvaigždės“: Jahenns-Ley Manigat 23, Arvydas Šikšnius 16, Yannick Franke 11, Redas Venclovas 9, Edgaras Želionis 7.