Dramatiškas kelialapis į NBA atkrintamuosius mačus: Jonas Valančiūnas su „Grizzlies“ tęsia sezoną

„Memphis Grizzlies“ jau gali džiaugtis pasiektu sezono tikslu – klubas prasimušė į NBA atkrintamąsias kovas. Lemiamame mače Jono Valančiūno atstovaujama ekipa po pratęsimo išvykoje dramatiškai 117:112 (30:29, 32:20, 16:24, 21:26, 18:13) palaužė San Fransisko „Golden State Warriors“ ir žengė į kitą etapą.

Jonas Valančiūnas.<br> Reuters\Scanpix.com nuotr.

2021-05-22 09:13, atnaujinta 2021-05-22 11:46

Į NBA atkrintamąsias „Grizzlies“ pateko kaip aštuntą poziciją Vakarų konferencijoje užėmusi ekipa. Pirmajame atkrintamųjų rate Memfio krepšininkų lauks geriausią pergalių ir pralaimėjimų balansą reguliariajame sezone tarp visų lygos ekipų turėjusi „Utah Jazz“ (52-20).

Atsipūsti Tayloro Jenkinso auklėtiniai turės vieną dieną – atkrintamųjų serija Lietuvos laiku prasidės naktį iš sekmadienio į pirmadienį (4.30 val.).

„Grizzlies“ NBA atkrintamosiose pasirodys po ketverių metų pertraukos. Pastarąjį kartą ekipa lemiamamose akistatose žaidė 2016-2017 m. sezone, vedama Zacho Randolpho, Mike'o Conley ir Marco Gasolio. Tąsyk jie pirmajame rate 2:4 nusileido „San Antonio Spurs“.

„Warriors“ pratęsti sezono nepavyksta antrus metus paeiliui. Pirmose rungtynėse dėl patekimo į atkrintamąsias Oklando ekipą prieš keletą dienų pražudė LeBronas Jamesas su „Los Angeles Lakers“, o šįsyk „kariai“ kentėjo nuo Ja Moranto rankos.

Lrytas.lt primena, kad tradiciškai į NBA atkrintamąsias varžybas patekdavo 1-8 vietas Rytų ir Vakarų konferencijose užėmę klubai. Bet dėl pandemijos ši sistema buvo pakeista.

Reguliariajame sezone 7-8 pozicijas konferencijose užėmusios komandos tarpusavio mače kovojo dėl septintosios vietos atkrintamosiose varžybose.

Šios poros pralaimėtoja dėl paskutinės, 8-osios vietos atkrintamosiose varžėsi su 9-10 užėmusių komandų akistatos nugalėtoja. 9-10 vietose finišavusių klubų dvikovos pralaimėtojui sezonas iškart baigėsi.

Savo kelią į atkrintamąsias Memfio klubas pradėjo trečiadienį namuose 100:96 (38:19, 18:30, 16:16, 28:31) įveikęs „Spurs“. Tąsyk J.Valančiūnas siautėjo abiejose aikštės pusėse ir pagerino asmeninį šio sezono atkovotų kamuolių rekordą: 29-erių 213 cm ūgio centras per 38 min. įmetė 23 taškus (10/15 dvit., 0/1 trit., 3/6 baud. metim.), sugriebė 23 kamuolius, blokavo 3 varžovų metimus metimus.

Tačiau lemiamose sezono rungtynėse penktadienį pagrindinis „Grizzlies“ aukštaūgis J.Valančiūnas vargo dėl per greitai susirinktų asmeninių pražangų.

Lietuvis ant parketo praleido 25 minutes ir liko per žingsnį nuo dvigubo dublio – pelnė 9 taškus (2/5 dvit., 1/1 trit., 2/4 baud.), atkovojo 12 kamuolių, taip pat atliko 3 rezultatyvius perdavimus, tačiau tiek pat kartų suklydo ir gavo 6 pražangas.

Paskutinėmis ketvirtojo kėlinio sekundėmis rezultatas buvo lygus 99:99.

„Grizzlies“ per savo puolimo laiką nesugebėjo paruošti lanką pasiekusio metimo, o lemiamoje „Warriors“ atakoje prametė Draymondas Greenas ir komandoms teko žaisti pratęsimą.

Intrigos per papildomas minutes netrūko – pirmaujanti komanda nuolat keitėsi, o „Grizzlies“ atsiplėšus penkiais taškais Jordanas Poole‘as pataikė iš toli (112:114) ir paliko „kariams“ dvi sekundes vilties.

Vis dėlto idealią „grizlių“ ataką dėjimu su pražanga užbaigė Desmondas Bane'as, garantuodamas kelialapį į atkrintamąsias.

Pagrindiniu pergalės kalviu tapo J.Morantas, per 46 minutes pelnęs 35 taškus (9/19 dvitaškių, 5/10 tritaškių, 2/2 baudų metimų), atkovojęs 6, perėmęs 4 ir praradęs 5 kamuolius, atlikęs 6 rezultatyvius perdavimus ir 2 kartus prasižengęs.

J.Morantas tapo tik antruoju krepšininku „Grizzlies“ istorijoje, kuriam pavyko rungtynėse pelnyti bent 35 taškus, atkovoti bent 5 ir perimti bent 4 kamuolius bei atlikti bent 5 rezultatyvius perdavimus. Prieš tai tuo pasižymėjo tik Jasonas Williamsas (2001 m.).

„Golden State Warriors“: Stephenas Curry 39 (5 rez. perd., 6/15 trit.), Andrew Wigginsas 22 (10 atk. kam.), Jordanas Poole'as 19, Draymondas Greenas 11 (16 atk. kam., 10 rez. perd.), Kentas Bazemore'as 10.

„Memphis Grizzlies“: Ja Morantas 35 (6 atk. kam., 6 rez. perd.), Dillonas Brooksas 14 (7/22 met.), Graysonas Allenas 12 (4/5 trit., 4 per. kam.), Xavieras Tillmanas 11 (7 atk. kam.), Jarenas Jacksonas Jr. ir Desmondas Bane'as po 10, Jonas Valančiūnas (12 atk. kam.) ir Kyle'as Andersonas (10 atk. kam., 6 rez. perd.) po 9.