„Žalgiris“ kaip buldozeris veržiasi į LKL finalą – pasiekę rekordą dar kartą sutriuškino „Juventus“

Kauno „Žalgirio“ ekipa žengė dar vieną žingsnį LKL finalo link. Kauniečiai išvykoje antroje pusfinalio serijos akistatoje palaužė Utenos „Juventus“ klubą 116:80 (23:22, 26:16, 33:26, 38:16) ir serijoje iki trijų laimėjimų pirmauja 2:0. Trečioji ir galimai lemiama šios serijos dvikova Kaune bus žaidžiama šeštadienį.

Kauno „Žalgirio“ ir Utenos „Juventus“ dvikova.<br>G.Bitvinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (7)

May 26, 2021, 6:15 PM, atnaujinta May 26, 2021, 9:34 PM

Pirmame mače žalgiriečiai tiesiog sutraiškė uteniškius 100:75. Šie 116 įmestų taškų yra atkrintamųjų varžybų rekordas ir šio sezono LKL įmestų taškų rekordas.

„Juventus“ šį sezoną buvo viena iš trijų komandų, kurios reguliariame sezone buvo įveikęs „Žalgirį“ ir tai padarė savo aikštėje.

Tad Utenos krepšininkai siekė pakartoti šią sėkmė – po vangios rungtynių pradžios Kauno krepšininkai pirmavo 9:2, bet šįkart „Juventus“ kabinosi varžovams į atlapus ir jau pirmojo kėlinio pabaigoje pirmavo 22:21.

Maža to – „Juventus“ turėjo net 5 taškų persvarą 35:30. Tačiau tuomet žalgiriečiai surengė spurtą 15:1, o ilsėtis išėjo pirmaujant dviženkle persvara 48:38.

Trečiame kėlinyje vaizdas nepasikeitė – žalgiriečiai gan solidžiai valdė situaciją, padidino skirtumą iki 67:52, o po Roko Jokubaičio dėjimo praraja padidėjo iki 77:60.

Prieš lemiamą kėlinį daugkartiniai LKL čempionai pirmavo 81:64, o jam įsibėgėjus jau buvo priekyje 90:66 ir klausimas dėl nugalėtojo buvo uždarytas.

„Juventus“: Mindaugas Kupšas 23, Vytautas Šulskis 14, Gintautas Matulis 10.

„Žalgiris“: Thomasas Walkupas 18, Rokas Jokubaitis 17, Nigelas Hayesas 12, Artūras Milaknis, Steve'as Vasturia ir Joffrey Lauvergne'as po 9.

„Žalgiris“ reguliariajame sezone užėmė 1 vietą – pasiekė 33 pergales ir patyrė 3 pralaimėjimus, o ketvirtfinalyje nugalėjo „Pieno Žvaigždes“ 2:0.

„Juventus“ reguliariajame sezone buvo ketvirtas – 23 pergalės ir 13 pralaimėjimų, o ketvirtfinalyje nugalėjo „Prienus“ 2:0.

Reguliariajame sezone „Žalgiris“ laimėjo 3 iš 4 rungtynių. Kauno komanda laimėjo namie 84:63, pralaimėjo svečiuose 87:90, laimėjo svečiuose 102:78 ir namie 97:79.

„Žalgiris“ į LKL pusfinalį pateko 27-ąjį kartą (visus sezonus, kuriuos vyko atkrintamosios varžybos) ir nė karto nepralaimėjo pusfinalio serijos. Kauno komanda net 24 iš 26 serijų laimėjo sausu rezultatu 2:0 arba 3:0. Pusfinalyje laimėti po vienerias rungtynes prieš „Žalgirį“ sugebėjo tik „Rytas“ (2014 m.) ir „Neptūnas“ (2017 m.).

Užpernai „Žalgiris“ pusfinalyje nugalėjo „Lietkabelį“ 2:0 (pernai atkrintamosios varžybos nebuvo surengtos).

„Juventus“ į pusfinalį pateko penktąjį kartą. Iki šiol Utenos komanda pralaimėjo visas keturias pusfinalio serijas (2010 m. – „Rytui“, 2011, 2015 ir 2016 m. – „Žalgiriui“) ir per jas nelaimėjo nė vienerių rungtynių.

„Žalgiris“ ir „Juventus“ atkrintamosiose varžybose iki šiol susitiko tris kartus. 2011 metais „Žalgiris“ laimėjo pusfinalio seriją 2:0, 2015 ir 2016 m. „Žalgiris“ laimėjo pusfinalio serijas 3:0.