Sunkią pergalę pasiekusi „Suns“ atsidūrė per žingsnį nuo NBA finalo

NBA čempionate ankstyvą sekmadienio rytą Vakarų konferencijos finalo ketvirtosiose rungtynės „Phoenix Suns“ 84:80 (29:20, 21:16, 19:30, 15:14) palužė „Los Angeles Clippers“ ekipą ir serijoje iki keturių pergalių pirmauja 3:1.

Deandre Aytonas.<br>USA TODAY Sports/Scanpix nuotr.

Jun 27, 2021, 7:39 AM, atnaujinta Jun 27, 2021, 7:42 AM

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė Devinas Bookeris. 24-erių gynėjas per 39 min. surinko 25 taškus ir atkovojo bei perėmė po 2 kamuolius. Taip pat 196cm žaidėjas surinko 6 pražangas ir buvo priverstas palikti aikštelę anksčiau laiko.

„Clippers“ gretose labiausiai išsiskyrę Paulas George'as įmetęs 23 taškus ir atkovojęs 16 kamuolių.

„Suns“ geriau pradėjo susitikimą. Pirmojoje rungtynių pusėje po krepšiu galingai žaidęs Deandre Aytonas gynyboje aktyviai žaidė rankomis ir trukdė „Clippers“ užbaigti iš po krepšio, o puolime jau po pirmojo kėlinio buvo surinkęs 11 taškų. Los Andželo komanda nerado kelių po krepšiu, o iš toli svaidė metimus pro šalį (3/15 trit.). Tokiu ritmu Finikso krepšininkai iki didžiosios pertraukos susikrovė 14 taškų pranašumą.

Po ilgosios pertrauko šeimininkai sugebėjo sugrįžti į dvikovą. Trečiajame kėlinyje Tyrono Lue treniruojamos komandos puolimas atsigavo – ekipa pataikė 10 iš 17 dvitaškių ir kėlinį laimėjo 30:19.

Paskutiniajame ketvirtyje abi komandos strigo puolime. „Clipper“ net keturis kartus buvo priartėję iki vieno taško, tačiau taip ir nesugebėjo persverti rezultato. Svarbios pataikytos Chriso Paulo baudos susitikimo pabaigoje galiausiai užtvirtino „Suns“ pergalę.

Rytų konferencijos finale varžosi „Atlanta Hawks“ ir „Milwaukee Bucks“ ekipos. Serijose rezultatas šiuo metu lygus – 1:1.

„Suns“: Devinas Bookeris 25, Deandre Aytonas 19 (22 atk. kam., 4 blk.), Chrisas Paulas 18 (7 rez. perd.), Mikalas Bridgesas 6 (13 atk. kam.).

„Clippers“: Paulas George'as 23 (16 atk. kam.), Reggie Jacksonas 20, Ivica Zubacas 13 (14 atk. kam.), Terance'as Mannas 12.