Lietuvos vežimėlių krepšinio rinktinė apmaudžiai iš rankų išleido Europos auksą – nesulaikė vieno Austrijos žaidėjo

Lietuvos vežimėlių krepšinio rinktinė apmaudžiai nesugebėjo padėti auksinį tašką Graikijoje vykusiame Europos vežimėlių krepšinio čempionato B divizione. Lemiamoje akistatoje dėl aukso mūsų šalies ekipa nusileido Austrijos sportininkams 54:65 (10:10, 14:21, 14:19, 16:15) ir laimėjo sidabrą.

Lietuvos vežimėlių krepšinio rinktinė Europos čempionate iškovojo antrąją vietą.<br>I.Skučienės ir M.
Lietuvos vežimėlių krepšinio rinktinė Europos čempionate iškovojo antrąją vietą.<br>IWBF nuotr.
Daugiau nuotraukų (4)

Jul 18, 2021, 8:18 PM, atnaujinta Jul 18, 2021, 8:26 PM

Vis dėlto ši nesėkmė netapo itin skaudžia – patekdami į finalą lietuviai užsitikrino kelialapį į stipriausią A divizioną. Šio turnyro kovos gruodžio mėnesį Ispanijos sostinėje Madride, o vienintelį ir pastarąjį kartą Lietuvos vežimėlių krepšinio rinktinė ten žaidė tik 2016 metais.

Kovos vyko Pirėjo „Olympiakos“ klubo arenoje.

Iki šios sekmadienio dvikovos lietuviai nebuvo patyrę pralaimėjimų čempionate – įveikė Austrijos, Serbijos, Kroatijos bei Graikijos krepšininkus.

Sėkmingai sužaidę pirmąjį kėlinį, lietuviai atidavė iniciatyvą austrams, kurie per antrąjį ir trečiąjį kėlinius susikrovė apčiuopiamą persvarą – 50:38.

Nors žaidžiančio trenerio Vytauto Skučo vedama ekipa dar bandė keisti situaciją aikštėje, austrai atitrūko 60:46 ir su finaline sirena susižėrė aukso medalius.

Lietuviai padarė net 24 klaidas, tuo tarpu austrai – per pusę mažiau.

Lietuvių komandą sekmadienį kaip visada tempė Vytautas Skučas. Jis įmetė 21 tašką, atkovojo 9 kamuolių bei atliko 3 rezultatyvius perdavimus. Edgaras Čiaplinskas ir Dalius Žymantas pridėjo po 8 taškus.

Austrų komandoje buvo Hubertas Hageris, kuris įsūdė daugiau kaip pusę ekipos taškų – 35.