JAV krepšininkai Tokijo žaidynėse iškart sulaukė kirčio – juos nukovė prancūzai

Tokijo olimpinių žaidynių vyrų krepšinio turnyro pirmoji diena baigėsi desertu – favoritėmis laikomų JAV ir Prancūzijos rinktinių akistata A grupėje. Atkakliai vykusią dvikovą Saitamos arenoje laimėjo prancūzai – 83:76 (15:22, 22:23, 25:11, 21:20).

Prancūzijos rinktinėje spindėjo E.Fournier.<br> AP nuotr.
 JAV rinktinę parklupdė prancūzai.<br> AP/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Jul 25, 2021, 4:15 PM, atnaujinta Jul 25, 2021, 5:25 PM

Pirmosiose šios grupės rungtynėse Čekija 84:78 įveikė Iraną.

JAV rinktinė beveik visąlaik pirmavo nuo pirmųjų minučių iki trečiojo kėlinio pabaigos, kai 27-ąją min. Vincent'as Poirier metimu su bauda išlygino rezultatą – 52:52.

Po apylygės pradžios (8:9) amerikiečiai spurtavo 14:4 ir pirmavo 22:13, tačiau Prancūzijos rinktinė laikėsi.

Prancūzai sumažino skirtumą iki pertraukos laikėsi 3-5 taškų atstumu, bet prieš pertrauką JAV komanda kiek atitrūko – 45:37.

Trečiajame kėlinyje JAV rinktinė nesugebėjo nutolti ir rezultatas tapo lygus. Komandai trūko Kevino Duranto, kuris per 10 minučių sugebėjo gauti 4 pražangas.

Maža to, jo pabaigoje amerikiečiai atsiliko 56:62, kai Thomas Heurtelis pataikė tritaškį.

Vis dėlto paskutiniame ketvirtyje Jrue Holiday vedama JAV rinktinė ėmėsi darbo ir spurtavo 13:1, o rezultatas per 5 minutes tapo 69:63.

Po Devino Bookerio baudų JAV komanda pirmavo 74:67, bet prancūzai atsakė 5 taškais iš eilės ir galėjo persverti rezultatą, bet Evanas Fournier nepataikė tritaškio.

Bamas Adebayo prametė baudas, o Rudy Gobert'as pataikė tik vieną – 74:73.

Amerikiečiai prarado kamuolį, o tada E.Fournier smeigė tritaškį – 74:76 likus 59 sek.

K.Durantas ir J.Holiday prametė tritaškius ir prancūzai atkovoję kamuolį likus 23 sek. jau šventė pergalę.

Amerikiečiai dar užsidirbo nesportinę pražangą ir skirtumas išaugo iki 7  taškų - 76:83.

JAV rinktinė pataikiė tik 36 proc. metimų (25/69), prancūzai - 47 proc. (29/62).

Prancūzija – JAV 83:76 (15:22, 22:23, 25:11, 21:20).

Prancūzija: Evanas Fournier 28 (11/22 metimų), Rudy Gobert'as po 14 (9 atk. kam.), Nando De Colo 13.

JAV: Jrue Holiday 18 (5/13 metimų), Bamas Adebayo 12, Damianas Lillardas 11, Kevinas Durantas 10.

JAV rinktinė sunkiai rengėsi olimpiadai dėl koronaviruso ir izoliacijų. NBA finale žaidė trys krepšininkai prie komandos prisijungė likus dienai iki pirmojo mačo.

Prieš olimpiadą amerikiečiai pralaimėjo Nigerijai (87:90) ir Australijai (83:91), o paskui įveikė Argentiną (108:80) ir Ispaniją (83:76).

Prancūzijos rinktinė irgi nesėkmingai žaidė rungtynėse, kai nusileido Ispanijai (77:86 ir 79:87) ir Japonijai (75:81).