Justė Jocytė stebina savo įspūdingu žaidimu – surinko net 31 naudingumo balą ir sunaikino aires

Čekijoje startavusiame Europos aštuoniolikmečių FIBA Challenger turnyre pirmąją pergalę iškovojo Lietuvos merginos. Viliaus Stanišausko auklėtinės, į priekį vedamos Justės Jocytės, daugiau nei įtikinamai įveikė bendraamžes iš Airijos – 86:47 (22:14, 22:14, 26:13, 16:6).

Justė Jocytė sužaidė puikų mačą.<br> FIBA com. nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Jul 27, 2021, 10:31 PM, atnaujinta Jul 28, 2021, 10:01 AM

Lietuvos rinktinės gretose ryškiausiai žibėjo J. Jocytė – per aikštelėje praleistas 28 minutes gynėja pelnė 26 taškus (6/7 tritašk.), atkovojo 8 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus bei surinko 31 naudingumo balą.

J. Jocytei puikiai talkino Rusnė Augustinaitė, pelniusi 19 taškų bei Dominyka Gerkytė, kurios sąskaitoje 17 taškų.

Nors rungtynės prasidėjo atkakliai (8:8), tačiau jau prabėgus pirmosios 10 minučių lietuvės turėjo 8 taškų pranašumą (22:14). Antrajame kėlinyje vaizdas aikštelėje nesikeitė, o Lietuvos aštuoniolikmečių rinktinės persvara prieš ilgąją pertrauką padvigubėjo – 44:28.

Trečiasis ketvirtis visiškai panaikino intrigą rungtynėse – galingai rungtyniavusios lietuvės ir toliau tolo nuo airių, taip susikraudamos 29 taškų pranašumą (70:41). Paskutinis mačo ketvirtis tebuvo formalumas, leisdamas lietuvėms dar padidinti skirtumą tarp komandų. Pergalę Lietuvos aštuoniolikmetės šventė net 39 taškų persvara – 86:47.

FIBA Challenger turnyras, tapęs neoficialiu Europos čempionatu, šiemet pakeičia dėl koronaviruso neorganizuotas oficialiąsias Senojo žemyno pirmenybes. Penkiuose skirtinguose miestuose vyksiančiuose turnyruose rungiasi 28 komandos.

Artimiausios rungtynės Lietuvos krepšininkių laukia jau rytoj (liepos 28 d.), kuriose susitiks su Serbijos rinktine. Vėliau FIBA Challenger turnyre aštuoniolikmečių lauks Turkija (liepos 29 d.), Vengrija (liepos 31 d.) ir Čekija (rugpjūčio 1 d.).

Aštuoniolikmečių merginų rinktinei vadovauja Vilius Stanišauskas, jam talkina treneriai Simas Juraitis ir Gytis Krugelevičius, atletinio rengimo treneris Edvinas Goris ir kineziterapeutė Julija Monkevičienė.

Lietuvos krepšininkės rungtyniauja Klatovų mieste (Čekija), turnyras taip pat vyksta Andoros (Andora), Herakliono (Graikija), Rygos (Latvija) ir Sofijos (Bulgarija) miestuose.