Tokijo žaidynėse Prancūzijos krepšininkai sutramdė italus – pusfinalyje kausis su Slovėnija

Tokijo olimpinių žaidynių vyrų krepšinio turnyre antradienį trečiose ketvirtfinalio rungtynėse Prancūzijos rinktinė po dramatiškos kovos 84:75 (20:25, 23:17, 21:12, 20:21) įveikė Italijos komandą. Pusfinalyje prancūzai kausis su slovėnais.

R.Gobert'as padėjo pergalingą tašką.<br> AP/Scanpix nuotr.
 E.Fournier ataka.<br> Sipa/Scanpix nuotr.

Aug 3, 2021, 1:09 PM, atnaujinta Aug 3, 2021, 1:50 PM

Prancūzijos rinktinėje rezultatyviausiai žaidė Rudy Gobert'as, kuris per 28 min. pelnė 22 taškus (10/13 dvitaškių) ir atkovojo 9 kamuollus.

Jam gerai talkinęs Evanas Fournier surinko 21 tašką.

Italus tempė 23 taškus pelnęs Simone Fontecchio ir 21 tašką surinkęs Danilo Gallinari, kuris dar sugriebė 10 kamuolių.

Prancūzai pirmajame kėlinyje vijosi italus (20:25), o po antrojo pirmavo tik vienu tašku – 43:42.

Po pertraukos prancūzai atitrūko 54:46, 62:48 ir atrodė, kad jau laiko pergalę savo rankose.

Po trijų kėlinių prancūzai turėjo dviženklę persvarą 64:54, bet ketvirtojo ketvirčio pradžioje italai pakilo į šturmą ir skirtumas ištirpo.

Kėlinio viduryje rezultatas tapo lygus – 66:66.

Po Danilo Gallinari tritaškio dar laikėsi pusiausvyra 73:73, bet paskutines minutes geriau sužaidė prancūzai ir šventė sunkią pergalę.

Paskutines pustrečios minutės jie laimėjo 11:2.

Paksutinė pusfinalio dalyvė paaiškės po Australijos ir Argentinos rungtynių. Jų laimėtojai pusfinalyje kausis su JAV rinktine.

Prancūzija: Rudy Gobert'as 22 (10/13 dvitaškių, 9 atk. kam.), Evanas Fournier 21 (4/9 dvitaškių, 3/9 tritaškių), Nicolas Batumas 15 (14 atk. kam.), Thomas Heurtelis 10 (5 rez. perd.), Moustapha Fallas 7.

Italija: Simone Fontecchio 23 (5/8 dvitaškių, 2/6 tritaškių, 7/8 baudų), Danilo Gallinari 21 (3/7 dvitaškių, 2/8 tritaškių, 9/9 baudų, 10 atk. kam.), Achille Polonara 15 (7 atk. kam.).