Prancūzų pasipriešinimą atlaikiusi JAV pasidabino auksu ir pratęsė dominavimą olimpiniame krepšinyje

JAV vyrų krepšinio rinktinė ketvirtąjį kartą iš eilės pasidabino olimpiniu auksu. Šeštadienį Greggo Popovichiaus treniruojami amerikiečiai triumfavo Tokijo olimpinių žaidynių krepšinio turnyro finale.

JAV krepšininkai tapo olimpiniais čempionais.<br>AFP/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (6)

Aug 7, 2021, 5:24 AM, atnaujinta Aug 7, 2021, 7:34 AM

Pralaimėjimu olimpinį turnyrą pradėjusi JAV rinktinė finalinėje dvikovoje 87:82 (22:18, 22:21, 27:24, 16:19) nugalėjo Prancūzijos krepšininkus, kuriems atiteko sidabro medaliai.

Būtent prancūzai grupių etape buvo įveikę amerikiečius. Tąsyk busimieji Tokijo olimpiniai čempionai Prancūzijai nusileido 76:83.

Vis dėlto finalinėje dvikovoje viskas vyko ne pagal prancūzų, o pagal amerikiečių scenarijų.

Kiek vangiai olimpinį finalą pradėję JAV krepšininkai prametė pirmuosius aštuonis tolimus metimus, tačiau į priekį amerikiečius traukęs Kevinas Durantas itin prasidėjo, kad po pirmųjų dešimties minučių G.Popovichiaus kariauna būtų priekyje 22:18.

Antrajame kėlinyje amerikiečiai jautėsi kur kas laisviau ir kelis kartus pirmavo dviženkliu pranašumu, tačiau prancūzai neketino nusileisti ir agresyvaus Rudy Goberto žaidimo dėka Prancūzija nepaleido savo varžovų į priekį.

Kiek sėkmingiau ketvirčio pabaigą sužaidę Vincento Collet auklėtiniai į ilgąją pertrauką išėjo atsilikdami 39:44.

Jau per pirmąją rungtynių pusę JAV lyderis K.Durantas buvo įmetęs 21 tašką.

Trečiojo kėlinio pradžioje komandos apsikeitė sėkmingais metimais ir prancūzams buvo pavykę priartėti prie varžovų per žingsnį, tačiau apie save vėl priminęs K.Durntas vėl padidino amerikiečių pranašumą iki dviženklio.

Ketvirčio pabaigoje J.Tatumas greitoje atakoje galingu dėjimu padidino JAV persvarą iki rekordinės – 71:57.

Prieš ketvirtąjį kėlinį Prancūzijai pavyko sumažinti deficitą iki vienženklio ir po Nicolas Batumo tritaškio V.Collet kariauna atsiliko 63:71.

Ketvirtajame kėlinyje ir toliau su itin aukštu penketu žaidę prancūzai ir toliau stengėsi nepaleisti amerikiečių į priekį.

Per pirmąją ketvirčio pusę vos du taškus sukrapščiusi JAV įpusėjus kėliniui pirmavo vos trijų taškų pranašumu – 73:70.

Vis dėlto kėliniui persiritus per pusiaują amerikiečiai vėl įjungė aukštesnę pavarą ir pelnė šešis taškus paeiliui – 79:70.

Likus žaisti 3 min. iki ketvirtojo kėlinio pabaigos J.Tatumas pridėjo tolimą metimą ir JAV susigrąžino dviženklį pranašumą – 82:72.

Ketvirčio pabaigoje prancūzai dar bandė kibti į atlapus savo varžovams. Baudos metimus prametę amerikiečiai išbarstė savo pranašumą, tačiau atlaikė prancūzų pasipriešinimą ir iškovojo olimpinius aukso medalius.

JAV: Kevinas Durantas 29, Jaysonas Tatumas 19, Jrue Holiday ir Damianas Lillardas po 11.

Prancūzija: Evanas Fournier ir Rudy Gobertas po 16, Guerschonas Yabusele 13, Nando De Colo 12.

Lrytas.lt primena, kad Tokijo olimpinėse žaidynėse kova dėl aukso įvyko anksčiau nei akistata dėl bronzos medalių. Trečiosios vietos laimėtojai taip pat paaiškės šeštadienį, o mažojo finalo dvikova vyks 14 val. Lietuvos laiku.

Joje susitiks Slovėnijos ir Australijos krepšininkai. Šios kovos eigą galėsite sekti lrytas.lt portale.