L. Dončičius – be olimpinio medalio: P. Millso nesustabdžiusi Slovėnija krito mažajame finale

Šeštadienį buvo išdalinti Tokijo olimpinių žaidynių vyrų krepšinio turnyro medaliai. Šį kartą pirmiau paaiškėjo olimpiniai čempionai, kuriais ankstyvą rytą Lietuvos laiku tapo JAV krepšininkai. Tuo tarpu olimpinės bronzos savininkai buvo išaiškinti „vakarinėse“ turnyro rungtynėse.

Slovėnijos ir Australijos rungtynių akimirka.<br>AFP/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (5)

Aug 7, 2021, 1:55 PM, atnaujinta Aug 7, 2021, 3:50 PM

Tokijo olimpinių žaidynių mažajame finale triumfavo Australijos rinktinė, kuri kovoje dėl bronzos medalių 107:93 (20:19, 33:26, 25:22, 29:26) pranoko Slovėnijos rinktinę su Luka Dončičiumi priešakyje.

Rimtą signalą varžovams australai pasiuntė jau nuo pat rungtynių pradžios. Kibe gynyba pasižymėję Australijos krepšininkai įgijo ankstyvų pranašumą 9:2.

Įpusėjus ketvirčiui slovėnams pavyko pajusti savo žaidimą ir iki pat kėlinio pabaigos vyko apylygė kova.

Antrajame kėlinyje aukštesnę pavarą įjungė Australijos komanda. Nesulaikomai žaidęs Patty Millsas smeigė vieną po kito tritaškį į varžovų krepšį. Gynėjas taip pat smaginosi ir baudos aikštelėje ir be vargo rinko taškus iš po krepšio.

Ketvirčio metu australai keletą kartų įgijo dviženklį pranašumą, o daugiau dėmesio ginčams su teisėjais skyrę Slovėnai į antrąją rungtynių pusę išėjo atsilikdami 45:53.

Vangiai per pirmuosius du kėlinius atrodęs L.Dončičius nepasižymėjo geru taiklumu ir buvo įmetęs 9 taškus.

Tuo tarpu kur kas laisviau rungtyniavęs P.Millsas tapo tikru Slovėnijos galvos skausmu – australas per pirmąją rungtynių dalį įmetė net 26 taškus.

Trečiajame kėlinyje slovėnai su teisėjais ginčijosi mažiau, tačiau vaizdas aikštelėje nesikeitė ir žaidimą toliau kontroliavo Australijos krepšininkai.

Jau trečiajame kėlinyje savo 36-ąjį tašką pelnęs P.Millsas sau „į kompaniją pasikvietė“ J.Inglesą, kuris ketvirčio pabaigoje susmeigė du tritaškius paeiliui ir į ketvirtąjį kėlinį australai išėjo pirmaudami – 78:67.

Ketvirtąjį kėlinį Slovėnija pradėjo su nauja jėga. Įpusėjus ketvirčiui po L.Dončičiaus dvitaškio komandas skyrė vos trys taškai – 80:83.

Vis dėlto Australija jau netrukus susigrąžino dviženklį pranašumą – 90:80. Kiek vėliau abi komandos apsikeitė taikliais metimais.

Likus žaisti 3 min. 22 sek. savo eilinį dvitaškį įmetė P.Millsas – 97:86.

Rungtynių pabaigoje Australija pradėjo mėgautis žaidimo, o Slovėnijai nepavyko sušvelninti turimo deficito.

Tokijo olimpinės žaidynės pateko į Australijos krepšinio istoriją. Tai buvo pirmasis visų laikų šios šalies medalis olimpiniame krepšinio turnyre.

Nugalėtojų komandoje rezultatyviausiai žaidė net 42 taškus įmetęs P.Millsas. L.Dončičius Slovėnijai pelnė 22 taškus.

Australija: Patty Millsas 42, Joe Inglesas 16, Jockas Landale'as 14, Dante Exumas 12.

Slovėnija: Luka Dončičius 22, Klemenas Prepeličius 18, Mike'as Tobey 13.

Lrytas.lt primena, kad didžiajame finale JAV krepšinio rinktinė nugalėjo prancūzus 87:82. Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė Kevinas Durantas, kuris įmetė 29 taškus.

REPORTERIS: prokurorai baigė ikiteisminį tyrimą dėl R. Žemaitaičio