Lietuvos 16-mečiai kovas Šiaurės Makedonijoje pradėjo pralaimėjimu rusams

Vietoj Europos pirmenybių šiemet rengiamą „FIBA Challenger“ turnyrą pradėjusi Lietuvos šešiolikmečių vaikinų rinktinė pirmosiose rungtynėse patyrė nesėkmę. Remigijaus Bardausko auklėtiniai pirmadienio vakarą 65:73 (10:12, 15:17, 22:23, 18:21) nusileido bendraamžiams iš Rusijos.

16-mečių rinktinė pralaimėjo rusams.<br> FIBA nuotr.

Aug 17, 2021, 7:28 AM, atnaujinta Aug 17, 2021, 7:35 AM

Šansą iškovoti pirmąją pergalę turnyre lietuviai turės rugpjūčio 17 dieną (antradienį), rungtynėse su Rumunija. Mačo pradžia 19:00 val.

Lietuvos rinktinės gretose Justas Žiubrys pelnė 11 taškų, Petras Padegimas surinko 9 taškus ir atkovojo 14 kamuolių, Nojaus Kuliešos ir Justo Stonkaus sąskaitose po 8 taškus, Robertas Veličko ir Vytautas Žygas pridėjo po 7 taškus.

Nerezultatyviai prasidėjusiose rungtynėse po pirmųjų 5 minučių komandas skyrė 2 taškai (4:6). Nors lietuviai persvėrė rezultatą į savąją pusę (8:6), tačiau po pirmojo kėlinio pirmavo rusai (10:12).

Didžiąją dalį antrajame ketvirtyje vyko lygi kova ir tik likus 180 sekundžių iki ilgosios pertraukos bendraamžiai iš Rusijos kiek nutolo (19:24). Prieš trečiąjį kėlinį komandas skyrė 4 taškai (25:29).

Po pertraukos į aikštelę sugrįžusi Rusijos rinktinė nutolo iki dviženklės žymos (25:35). Visgi, varžovų nesportine pražanga pasinaudoję lietuviai greitai priartėjo (31:35) ir kiek vėliau išsiveržė į priekį (42:40). Ketvirtį sėkmingiau užbaigę rusai turėjo 5 taškų persvarą (47:52).

Lemiame ketvirtyje kartojosi trečiojo kėlinio scenarijus – Rusijos šešiolikmečių rinktinė greitai nutolo iki praktiškai dviženklės ribos (47:56). Ginklų nesudėję lietuviai priartėjo prie rusų (58:63), tačiau skirtumas vėl pasiekė dviženklę ribą (61:71). Likus žaisti 37 sekundes Lietuvos šešiolikmečių rinktinė turėjo 6 taškų deficitą (65:71), bet per likusį laiką išsigelbėti nepavyko ir rusai šventė pergalę (65:73).

Lietuvos šešiolikmečių vaikinų rinktinė artimiausias rungtynes A grupėje žais jau rugpjūčio 17 d. su Rumunija, o rugpjūčio 18 d. susitiks su Prancūzija. Vėliau lietuviai susikaus pusfinalyje – laimėję jį žengs į finalą, o nesėkmės atveju kovos dėl trečiosios vietos.

Kartu su U16 vaikinų rinktinės vyriausiuoju treneriu R. Bradausku darbuojasi treneriai Ignas Pagalys ir Karolis Čyžius, fizinio pasirengimo treneris Jurgis Gurevičius bei kineziterapeutė Austėja Miniotaitė.

„FIBA Challenger“ turnyras šiemet tapo neoficialiu Europos čempionatu ir pakeitė dėl koronaviruso neorganizuotas oficialiąsias Senojo žemyno pirmenybes.

U16 vaikinų turnyras vyksta 4 Europos miestuose, kuriuose rungiasi 31 komanda.

Lietuviai rungtyniauja Skopjės mieste Šiaurės Makedonijoje, taip pat turnyrai vyksta Sofijoje (Rumunija), Novi Sade (Serbija) ir Prištinoje (Kosovas).