Lietuvos šešiolikmečių krepšinio rinktinė turėjo pripažinti benrdraamžių iš Prancūzijos pranašumą

Trečiosiose FIBA Challenger turnyro rungtynėse Lietuvos šešiolikmečių vaikinų rinktinei sėkmės pritrūko – Remigijaus Bardausko auklėtiniai 71:63 (17:10, 13:20, 20:16, 21:17) turėjo pripažinti prancūzų pranašumą.

Šalies šėšiolikmečiai patyrė nesėkmę.<br>FIBA

Aug 19, 2021, 7:27 AM

Rugpjūčio 20 d. 19:00 val. Lietuvos šešiolikmečių vaikinų rinktinės lauks A grupės pusfinalis, kuriame susitiks su Rusija. Pirmosiose turnyro rungtynėse lietuviai nusileido rusams rezultatu 65:73.

Lietuvos rinktinėje rezultatyviausiai rungtyniavo Deividas Žukauskas, pelnęs 13 taškų, Mantas Kočanas pridėjo 11 taškų, Vytautas Žygas surinko 9 taškus, Justo Stonkaus, Kristupo Kepežinsko ir Justo Žiubrio sąskaitose po 6 taškus.

Rungtynes kiek sėkmingiau pradėję lietuviai (0:3), įpusėjus pirmajam ketvirčiui turėjo minimalų pranašumą (7:8). Visgi kėlinį 4 greitais taškais uždarę prancūzai pirmavo 7 taškais (17:10).

Skirtumas tarp komandų greitai padidėjo iki 9 taškų (19:10), tačiau po lietuvių spurto 8:0 jis sumažėjo iki minimalaus (19:18). Likus kiek daugiau nei 3 minutėms iki ilgosios pertraukos Lietuvos šešiolikmečių deficitas siekė 7 taškus (27:20), bet lietuviai atsakė dar vienu spurtu ir išėjo ilsėtis esant lygiam rezultatui (30:30).

Prabėgus 5 minutėms trečiajame ketvirtyje komandas skyrė vos 1 taškas (40:39), o prieš lemiamą ketvirtį lietuvių deficitas siekė 4 taškus (50:46).

Taiklus prancūzų tolimas leido jiems pirmą kartą rungtynėse nutolti iki dviženklės ribos (58:46). Likusį kėlinio laiką lietuviai vijosi prancūzus, o po to Justo Žiubrio tritaškio skirtumas sumažėjo iki 6 taškų (69:63). Paskutinėse 40 mačo sekundžių Lietuvos šešiolikmečių rinktinei stebuklo sukurti nepavyko ir pergalę šventė prancūzai (71:63).

Skopjės mieste vykstančio FIBA Challenger turnyro A grupės pusfinalyje (rugpjūčio 20 d. 19:00 val.) lietuviai susikaus su Rusija. Pergalės atveju šešiolikmečiai žais grupės finale su Prancūzijos ir Rumunijos poros nugalėtoju, nesėkmės atveju lauks rungtynės dėl 3-osios vietos.

Kartu su U16 vaikinų rinktinės vyriausiuoju treneriu R. Bradausku darbuojasi treneriai Ignas Pagalys ir Karolis Čyžius, fizinio pasirengimo treneris Jurgis Gurevičius bei kineziterapeutė Austėja Miniotaitė.

FIBA Challenger turnyras šiemet tapo neoficialiu Europos čempionatu ir pakeitė dėl koronaviruso neorganizuotas oficialiąsias Senojo žemyno pirmenybes. U16 vaikinų turnyras vykta 4 Europos miestuose, kuriuose rungiasi 31 komanda.

Lietuviai rungtyniauja Skopjės mieste Šiaurės Makedonijoje, taip pat turnyrai vyksta Sofijoje (Rumunija), Novi Sade (Serbija) ir Prištinoje (Kosovas).

„Lietuva tiesiogiai“: kaip alkoholio, tabako vartotojai stiprintų gynybą?