Į save kol kas nepanašus „Žalgiris“ – pralaimėjo jau trečią mačą iš eilės

Kauno „Žalgirio“ komanda pradėjusi ikisezoninių mačų seriją dar nė karto nesugebėjo džiaugtis sėkme – nusileido trejose iš eilės rungtynėse. Po karčių piliulių nuo Krasnodaro „Lokomotiv“ ir Panevėžio „Lietkabelio“, kauniečiai trečiadienį pradėjo savo pasirodymą Turkijos Beleko mieste vykstančiame keturių ekipų turnyre „Gloria Cup“ ir vėl nusileido „Lokomotiv“ 69:76 (18:20, 16:20, 11:19, 24:17).

„Žalgiris“ žaidė su „Lokomotiv“ klubu.<br>zalgiris.lt nuotr.
Daugiau nuotraukų (11)

2021-09-08 18:59, atnaujinta 2021-09-08 22:40

Tad žalgiriečiai ir toliau lieka be sėkmių kontroliniuose mačuose, o pergalių sąskaitą galės atidaryti dar šiame turnyre, kovojant su Bursos „Tofas“ arba Stambulo „Anadolu Efes“.

Kauno atstovai pasirengimą sezonui pradėjo dviem nesėkmėmis – „Lokomotiv“ ekipai 87:88 ir Panevėžio „Lietkabeliui“ 80:82.

Be Lietuvos ir Rusijos ekipos „Gloria Cup“ turnyre žaidžia du Turkijos klubai – Eurolygos čempionas Stambulo „Anadolu Efes“ bei Bursos „Tofas“. Visos komandos žais vieno rato sistema, po kurio ir paaiškės varžybų laimėtojas.

Kauniečiai trečiadienį Turkijoje sėkmingai pradėjo dvikovą ir pirmavo 4:0, tačiau rusų krepšininkai labai greitai perėmė iniciatyvą ir išsiveržė į priekį 6:4.

Įpusėjus kėliniui tritaškių dėka „Žalgiris“ vėl pabėgo nuo Krasnodaro komandos 16:8. Bet ne ilgam.

Priešpaskutinę kėlinio minutę „Lokomotiv“, spurtavęs po trijų minučių sėkmingos kovos, jau pirmavo 19:17, o ketvirtį laimėjo 20:18.

Sužaidus antrame kėlinyje 4 minutes rusų komanda pabėgo 29:24 ir žalgiriečių ekipos treneris Martinas Schilleris buvo priverstas imti minutės pertraukėlę.

Tačiau vaizdas nepasikeitė: rusai tik padidino atotrūkį iki 36:27. Per paskutines sekundes Edgaras Ulanovas iš trijų baudų pataikė vos vieną ir rusai po dviejų kėlinių pirmavo 40:34.

Trečiojo kėlinio viduryje žalgiriečiai sumažino atsilikimą iki 40:44, tačiau varžovai ir vėl spurtavo 49:40. Maža to: likus žaisti 3 min. trenerio Zacharo Pašutino kariauna buvo susikrovusi 12 taškų persvarą – 55:43.

Po trijų ketvirčių žalgiriečiai turėjo 14 taškų prarają – 45:59.

Ketvirtame kėlinyje Rusijos komanda pabėgo 63:47. Vis dėlto baigiantis mačui Kauno komanda sumažino atsilikimą iki 69:74.

Tačiau net ir trapų atotrūkį per likusias 40 sek. „Lokomotiv“ išlaikė ir šventė pergalę.

26-erių 203 cm ūgio Johnathanas Motley per 28 minutes pelnė 21 tašką (8/10 dvit.), atsikovojo 12 kamuolių ir atliko 5 rezultatyvių perdavimų.

„Žalgirio“ gretose pasižymėjo Joffrey Lauvergne'as, per 24 minutes įmetęs 17 taškų, atkovojęs 4 ir perėmęs 3 kamuolius.

Emmanuelio Mudiay sąskaitoje – 11 taškų ir 2 rezultatyvūs perdavimai.

„Žalgiris“: Joffrey Lauvergne'as 17, Emmanuelis Mudiay 11, Tyleris Cavanaugh 9, Janis Strelnieks (1/5 trit.) ir Edgaras Ulanovas – po 7, Artūras Milaknis 6 (2/7 trit.), Nielsas Giffey 4, Paulius Jankūnas 3, Marekas Blaževičius ir Joshas Nebo – po 2, Lukas Lekavičius 1, Mantas Kalnietis 0.

„Lokomotiv“: Johnathanas Motley 21, Darius Thompsonas 18, Zacharas Vediščevas 10, Errickas McCollumas 9.