Smūgis Utenos „Juventus“ klubui: tris kėlinius pirmavusi komanda krito Estijoje ir Europos turnyre nežais

Utenos „Juventus“ penktadienio vakarą sužaidė lemiamas FIBA Čempionų lygos rungtynes. Uteniškiai Estijoje susitiko su Talino „Kalev“ klubu. Dramatiškoje kovoje laimė nusišypsojo Talino klubui. Šeimininkai šventė pergalę rezultatu 86:81 (15:21, 24:23, 16:13, 31:24).

Talevo „Kalev“ - Utenos „Juventus“.<br> FIBA nuotr.

Sep 17, 2021, 8:47 PM, atnaujinta Sep 18, 2021, 8:03 AM

Užtikrintai rungtynes pradėję uteniškiai išsiveržė į priekį 12:4. Tačiau estai surengė spurtą 7:0 ir įpusėjus pirmajam kėliniui komandas skyrė vienas taškas. Antroje kėlinio pusėje „Juventus“ pagerino gynybą ir į antrą ketvirtį žengė su 6 taškų pranašumu – 21:15.

Antrasis kėlinys prasidėjo slogiu lietuvių puolimu. Sužaidus kiek daugiau nei šešias minutes „Kalev“ ekipa išsiveržė į priekį 29:31, tačiau puolime atsigavęs „Juventus“ susigrąžino persvarą ir į ilgąją pertrauką išėjo pirmaudami 44:39.

Тrečiajame kėlinyje Utenos klubas nesugebėjo atitrūkti nuo varžovų, o 7-ąją kėlinio minutę Talevo klubas rezultatą išlygino – 52:52. Visgi kėlinį kiek geriau užbaigė uteniškiai ir į lemiamą ketvirtį nuėjo su 2 taškų pranašumu – 57:55.

Ketvirtajame kėlinyje prasidėjo tikras nervų karas. Komandos rungtyniavo taškas į tašką, o rezultatui esant lygiam 61:61 nesportinę pražangą užsidirbo Gintautas Matulis. Nuo to laiko Utenos varžovus turėjo nuolatos vytis iš paskos. Likus žaisti keturias minutes, rezultatui esant 68:71 technines pražangas užsidirbo kamuoliu nepasidalinę Patrickas Milleris ir JeQuanas Lewisas.

Po kilusios įtampos su nervais geriau susitvarkė šeimininkai. Estai likus žaisti dvi su puse minutės įgijo septynių taškų pranašumą – 77:70. Kėlinio pabaigoje Žydrūno Urbono kariauna beveik panaikino varžovų pranašumą ir likus žaisti 47 sek. lietuviai atsilikinėjo vos 1 tašku – 81:82. Tačiau „Juventus“ krepšininkams per likusį laiką nebepavyko ir pataikyti ir varžovams nusileido 81:86.

Rezultatyviausiai Utenos ekipoje rungtyniavo 25 taškus surinkęs P.Milleris. 15 taškų pridėjo Martynas Gecevičius, Rokas Gustys ir Ignas Vaitkus po 10.

Nugalėtojų gretose nesustabdomas buvo J.Lewisas. Amerikietis į „Juventus“ krepšį sukrapštė 24 taškus. Jam puikiai talkino 21 tašką pelnęs Silas Melsonas. 14 taškų pelnė Kamaris Murphy, o buvęs „Ryto“ puolėjas Kristjanas Kitsingas prie pergalės prisidėjo 10 taškų.

Pirmajame atrankos etape „Juventus“ įveikė Kapfenbergo „Bulls“ komandą 90:68. Antrajame etape uteniškai panaikino 20 taškų deficitą ir 83:79 įveikė Martino Gebeno vedamą Bambergo „Brose“ klubą.