Klampus „Žalgirio“ startas LKL: išvargo pergalę prieš V. Šeškų ir čempionato debiutantus

Pirmadienio vakarą „Betsafe – LKL“ čempionate į pirmąją šio sezono dvikovą stojo praėjusio sezono šalies čempionai, Kauno „Žalgirio“ krepšininkai, kurie išvykoje priėmė lygos debiutantų iššūkį.

V.Šeškus ir M.Schilleris.<br>Lrytas.lt nuotr.

Sep 20, 2021, 6:48 PM, atnaujinta Sep 29, 2021, 4:57 PM

Martino Schillerio vadovaujamas Kauno „Žalgiris“ (1/0) rezultatu 86:80 (27:24, 20:16, 25:18, 14:22) įveikė Jonavos „CBet“ (0/1) ekipą.

Rungtynių pradžioje sėkmingiau žaidė Jonavos komanda – Virginijaus Šeškaus auklėtiniai puikiai išnaudojo pasyvią „Žalgirio“ gynybą ir po taiklaus Juano Palacioso tolimo metimo turėjo 6 taškų persvarą (15:9). Vis tik M. Schillerio auklėtiniai į tai atsakė sausa atakarpa 12:0 bei persverė rezultatą (21:15). „CBet“ ekipos pagrindinis atakų organizatorius Emmanuelis Lecomte‘as neleido „Žalgiriui“ nutolti, ėmėsi iniciatyvos, bei su pirmojo kėlinio sirena smeigė dvitaškį, kuris sumažino Kauno komandos pranašumą iki 3 taškų (27:24).

Pašėlusį pirmojo kėlinio tempą antrojo ketvirčio pradžioje keitė mažiau rezultatyvus, pozicinis krepšinis. Jonavos „CBet“ puolimui sustojus, po taiklaus Emmanuelio Mudiay dvitaškio su pražanga, „Žalgiris“ pirmą kartą rungtynėse įgijo dviženklę persvarą (38:27). Į tai Jonava atsakė spurtu 13:5, kuris leido kvėpuoti varžovams į nugarą (43:40). Paskutinioji kėlinio minutė sėkmingau susiklostė laikinosios sostinės komandai, kuri pasinaudojo varžovų klaidomis ir vėl padidino savo pranašumą iki 7 taškų (47:40).

Pirmojoje rungtynių dalyje „Žalgiris“ itin solidžiai ties perimetro linija – 8 taiklūs tolimi metimai iš 12 (67%), tuo tarpu „CBet“ puolime atkovojo 7 kamuolius.

Po didžiosios pertraukos šalies čempionai pamažu didino apsukas ir po Luko Lekavičiaus sėkmingo prasiveržimo įgijo didžiausią pranašumą šios dienos rungtynėse (72:55). Tuo tarpu Emmanuelis Lecomte‘as dar kartą blykstelėjo, su sirena pataikydamas tolimą metimą bei taip įžiebdamas „CBet“ ekipai viltį sugrįžti į rungtynes (72:58).

Lemiamame ketvirtyje Jonavos „CBet“ kilo į šturmą, kuomet Emmanuelis Lecomte‘as realizavo du baudų metimus (84:80), tačiau „Žalgiris“ arčiau lygos debiutantų neprisileido ir šventė pergalę rezultatu 86:80.

„Žalgiris“: Lukas Lekavičius 18 (7/11 met. iš žaid.), Edgaras Ulanovas 14, Joffrey Lauvergne 13 (9 atk. kam.), Tyleris Cavanaugh 10, Janis Strelniekas ir Nielsas Giffey’us po 9.

„CBet“: Lachlanas Andersonas 20 (6/7 tritašk. met.), Emmanuelis Lecomte’as 16 (7 rez. perd.), Juanas Palaciosas (7 atk. kam.) ir Evaldas Šaulys po 12, Edvinas Šeškus 9.

Iki šios dvikovos naujajame LKL sezone buvo sužaistos ketverios rungtynės.

Šeštadienį Pasvalyje susigrūmė vietos „Pieno žvaigždės“ ir Vilniaus „Rytas“. Pergalę 76:66 šventė vilniečiai. Tuo tarpu Panevėžyje pergalingai startavo savo žiūrovų akivaizdoje rungtyniavęs „Lietkabelis“. Nenado Čanako auklėtiniai 83:62 nugalėjo Klaipėdos „Neptūną“.

Sekmadienį Kėdainių „Nevėžis-Optibet“ 90:80 namuose pranoko Prienų „Labas Gas“, o Alytaus „Dzūkija“ 75:66 įveikė „Šiaulius“.