Apkartęs kauniečių startas Eurolygoje: iki tol vargo su ASVEL neturėjęs „Žalgiris“ buvo net daužomas

Kauno „Žalgiris“ Eurolygos sezoną pradėjo visiškai ne taip, kaip svajojo. Prieš skrydį į Prancūziją „Žalgirio“ ekipos žaidėjas Marekas Bleževičius sakė, kad kauniečiai vyksta pasiimti pergalės, tačiau viskas baigėsi tragiškai. Prieš tai net keturis kartus iš eilės Vilerbano ASVEL ekipą ant kelių klaupęs „Žalgiris“ penktadienį pats tapo mušamos ekipos vaidmenyje: ASVEL nugalėjo „Žalgirį“ 88:76 (19:16, 25:20, 19:19, 25:21). Ketvirtame kėlinyje šeimininkai pirmavo net 20 taškų skirtumu.

„Žalgiris“ pralaimėjo Eurolygoje ASVEL komandai<br> zalgiris.lt nuotr.
Daugiau nuotraukų (24)

Oct 1, 2021, 8:33 PM, atnaujinta Oct 1, 2021, 11:58 PM

Dvikovos lemtis paaiškėjo po to, kai trečiame kėlinyje rezultatas buvo 50:50. Tuomet Vilerbano klubas atkarpą laimėjo net 24:6 ir pabėgo net 18 taškų skirtumu.

Žalgiriečiai per likusias ketvirto kėlinio 6 minutes aptirpdė skirtumą, bet nesugebėjo atsitiesti.

Per visą klubų susitikimų istoriją „Žalgirio“ ir ASVEL keliai buvo susikirtę 9 kartus ir ASVEL laimėjo 3 kartus . Prieš tai prancūzai tai dar padarė 2004-siais ir kartą – 2009-siais.

Praėjusiame sezone „Žalgiris“ abukart nugalėjo ASVEL – 85:75 ir 83:74.

Žalgiriečiai Prancūzijos ekipą buvo įveikę keturis kartus iš eilės.

Eurolygos starto šventė apkarto kauniečiams jau nuo pat pirmųjų minučių: svečiai iškart atsiliko 3:7 ir nors išlygino rezultatą – 10:10, po dar vieno ASVEL spurtavo jie jau turėjo 7 taškų deficitą 10:17.

Antrame kėlinyje Kauno klubo strategas Martinas Schilleris kelis kartus ėmė minutės pertraukėles, tačiau išlyginti žaidimo jo kariauna nesugebėjo – ASVEL p dviejų tritaškių buvo susikrovusi ir 13 taškų pervarą – 38:25 ir jei ne latvis Janis Strelniekas, kuris pataikė net keturis tritaškius iš penkių, vargu ar buvo galima tikėtis, jog po dviejų ketvirčių „Žalgiris“ atsiliktų tik vienženkle persvara.

Po 20 min. kovos šeimininkai pirmavo 44:36.

Po didžiosios pertraukos vis dėlto Kauno komanda parodė, jog ji nėra bedantė ir po atkarpos 14:6 išlygino rezultatą 50:50. Bet į tokį akibrokštą ASVEL atsakė trimis tritaškiais ir šeimininkai vėl pabėgo 59:50.

Blogiausia, kad šeimininkai per kelias minutes susigrąžino skirtumą, kurį turėjo antrame kėlinyje – 63:51.

Po trijų ketvirčių „Žalgiris“ atsiliko 55:63.

Ketvirtame kėlinyje galingai sužaidę ir atkarpą laimėję 13:1, ASVEL susikrovė 20 taškų skirtumą – 76:56.

Baigiantis dvikovai žalgiriečiai sumažino atsilikimą iki 9 taškų, tačiau galiausiai pralaimėjo.

ASVEL: Elie Okobo 23 (3/3 tritaškių), Chrisas Jonesas 14 (6 rez. perd.), Youssoupha Fallas 12 (9 atk. kam.), Charlesas Kahudi 11 (4 atk. kam.), Antoine‘as Diot 8.

„Žalgiris“: Janis Strelniekas 21 (4/6 tritaškių), Emmanuelis Mudiay 12 (5 klaidos), Nielsas Giffey (7 atk. kam.) ir Lukas Lekavičius po 8, Jofrey Lauvergne'as 7, Joshas Nebo ir Edgaras Ulanovas po 5, Tyleris Cavanaugh 4, Artūras Milaknis, Marekas Blaževičius ir Mantas Kalnietis po 2.

Rungtynių statistika:

Vilerbano ASVEL – Kauno „Žalgiris“

Dvitaškiai: 24/40 (60 proc.) – 17/37 ( 46 proc.)

Tritaškiai: 11/23 (47,8 proc.) – 8/20 (40 proc.)

Baudų metimai: 7/10 (70 proc.) – 18/24 (78 proc.)

Atkovoti kamuoliai (puolime): 31 (10) – 24 (10)

Rezultatyvūs perdavimai: 14 – 14

Klaidos: 11 – 12

Perimti kamuoliai: 10 – 6

Blokai: 1 – 1

Pražangos: 19 – 15

Naudingumas: 98 – 73

Praėjusį sezoną kauniečiai Eurolygoje liko 11-oje pozicijoje, o Prancūzijos komanda užėmė 13-ąją vietą.

Kauno ekipa pasiruošimo etape per penkerias rungtynes neiškovojo nė vienos pergalės, o prasidėjus sezonui vargo su kiekvienu sutiktu varžovu.

Sezono atidarymo mače „Žalgiris“ lygos naujokę Jonavą įveikė 86:80, vėliau tik po dviejų pratęsimų kovos 105:100 palaužė Alytaus „Dzūkiją“ ir dar šią savaitę 76:69 įveikė Panevėžio „Lietkabelį“.

Šio vakaro aikštės šeimininkai tik šiandien ir pradėjo savąjį sezoną.

ASVEL nebuvo sužaidęs nė vienerių oficialių rungtynių ir turėjo tenkintis tik draugiškais mačias.

Verta pažymėti, jog pasiruošimo cikle ASVEL 62:71 nusileido Berlyno ALBA, bet 76:63 įveikė Milano „Olimpia“.

„Žalgiriui“ šiose rungtynėse negalėjo dėl traumos padėti komandos kapitonas Paulius Jankūnas.

„Žalgiris“ naują sezoną pradėjo labai pasikeitęs. Kauno komandoje liko tik keturi pagrindinio praėjusio sezono dvyliktuko žaidėjai: prancūzas Joffrey Lauvergne‘is (praėjusį sezoną pelnydavo 10,7 tšk.), Lukas Lekavičius (8,2 tšk.), Artūras Milaknis (6 tšk.) ir kapitonas Paulius Jankūnas (3,9 tšk.).

Keli buvę Lietuvos čempionų lyderiai sustiprino kitus Eurolygos klubus. Marius Grigonis (13,4 tšk.) išvyko į CSKA, amerikietis Nigelas Hayesas (9,5 tšk.) ir Rokas Jokubaitis (7 tšk.) – į „Barcelona“, amerikietis Thomasas Walkupas (8,2 tšk.) – į „Olympiakos“, amerikietis Augustine‘as Rubitas (8,1 tšk.) – į „Bayern“.

Su „Žalgiriu“ taip pat atsisveikino argentinietis Patricio Garino, amerikietis Steve‘as Vasturia ir Martinas Gebenas.

Atsiradus daug laisvų vietų, papildymo „Žalgiris“ ieškojo abiejose Atlanto pusėse. Iš Amerikos atvyko Europoje iki šio sezono nežaidęs Emmanuelis Mudiay, iš kitų Eurolygos klubų – latvis Janis Strelniekas (CSKA), vokietis Nielsas Giffey (ALBA) ir po sezono pertraukos į Kauną grįžęs Edgaras Ulanovas („Fenerbahce“).

Eurolygos patirties turi dar vienas kauniečių sugrįžėlis Mantas Kalnietis (Krasnodaro „Lokomotiv“) ir naujokas amerikietis Tyleris Cavanaugh (Lagūnos „Tenerife“).

Eurolygoje nėra žaidęs tik vienas „Žalgirio“ debiutantas amerikietis Joshas Nebo (Eilato „Hapoel“).