Maskvoje – neeilinis T. Šengelijos šou: „Zenit“ lietuviai stebėjo istorinį CSKA puolėjo vakarą

Antradienį vykusios trečiojo turo Eurolygos rungtynės ilgai įsimins Maskvos CSKA (2/1) ekipos aukštaūgiui Tornikei Šengelijai. Krepšininkas iš Gruzijos vedė savo komandą į pergalę prieš Sankt Peterbugro „Zenit“ (2/1), kuriai atstovauja Artūras Gudaitis ir Mindaugas Kuzminskas.

CSKA puolėjas T.Šengelija. <br>Reuters/Scanpix nuotr.
CSKA treneris D.Itoudis.<br>Reuters/Scanpix nuotr.

Oct 12, 2021, 7:53 PM, atnaujinta Oct 13, 2021, 12:06 AM

Maskvos klubas savo aikštėje 77:67 (21:14, 15:17, 23:21, 18:15) įveikė svečius iš Sankt Peterburgo.

Nugalėtojų gretose įspūdingiausiai pasirodė savo rezultatyviausias karjeros Eurolygoje rungtynes sužaidęs T.Šengelija.

CSKA puolėjas įmetė 33 taškus (10/16 dvit., 2/4 trit., 7/11 baud. metim.), atkovojo 8 kamuolius ir surinko 36 naudingumo balus.

A.Gudaitis per 17 minučių įmetė 6 taškus (2/4 dvit., 2/7 baud. metim.), atkovojo 6 kamuolius ir surinko 8 naudingumo balus.

Tuo tarpu M.Kuzminskas per 12 minučių įmetė 5 taškus (0/1 dvit., 1/1 trit., 2/2 baud. metim.), atkovojo kamuolį ir surinko 5 naudingumo balus.

Rungtynes kur kas sėkmingiau pradėjo aikštės šeimininkai. „Zenit“ strigo puolime ir per pirmąsias šešias pirmojo kėlinio minutes sukrapštė vos 2 taškus.

Ketvirtį atkarpą 16:2 pradėjusi CSKA po pirmųjų dešimties minučių pirmavo 21:14.

Antrajame kėlinyje „Zenit“ stabilizavo padėtį aikštėje – ant parketo pasirodęs M.Kuzminskas pataikė tolimą metimą, o prieš ilgąją pertrauką svečiai sumažino savo deficitą – 31:36.

Po pertraukos savo koncertą ir toliau tęsęs T.Šengelija ėmė didinti CSKA pranašumą, tačiau nutolti varžovams neleido sėkmingas individualus Jornano Loydo žaidimas.

Po trijų kėlinių CSKA pirmavo 59:52.

Ketvirtajame kėlinyje aikštės šeimininkai kontroliavo žaidimą aikštėje – Dimitrio Itoudžio auklėtiniai išliko pirmaujančios komandos vaidmenyje iki dvikovos pabaigos ir šventė pergalę.

CSKA: Tornikė Šengelija 33, Willas Clyburnas 14, Aleksejus Švedas 10.

„Zenit“: Jordanas Loydas 19, Andrejus Zubkovas ir Dmitrijus Kulaginas po 8, Jordanas Mickey 7.