Juoda serija tęsiasi: pradžioje aukštai iškilęs „Žalgiris“ skaudžiai subyrėjo Pirėjuje

Vilerbano ASVEL, Sankt Peterburgo „Zenit“, Belgrado „Crvena zveda“, o dabar ir Pirėjo „Olympiakos“. Kauno „Žalgiris“ (0/4) naujojo sezono Eurolygoje lieka be pergalių.

Kauniečiai krito Pirėjuje.<br>Žalgiris.lt nuotr.
Kauniečiai krito Pirėjuje.<br>„Žalgirio“ Twitter nuotr.
Kauniečiai krito Pirėjuje.<br>G.Bitvinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (21)

Oct 15, 2021, 8:44 PM, atnaujinta Oct 16, 2021, 6:24 PM

Penktadienį Lietuvos čempionai išvykoje 68:83 (23:12, 16:24, 10:27, 19:20) nusileido Pirėjo „Olympiakos“ (3/1) krepšininkams ir eiline tapusia nesėkme baigė pirmąją šio Eurolygos sezono dvigubą savaitę.

Rungtynes kauniečiai pradėjo sėkmingu darbu gynyboje. Varžovus sunkius metimus išmesti privertę Jure Zdovco auklėtiniai įpusėjus pirmajam ketvirčiui buvo priekyje 10:6.

Prie geležinės gynybos svečiai prijungė ir galingą puolimą – per pirmąjį ketvirtį „Žalgiris“ įmetė 4 tolimus metimus (trys iš jų priklausė Artūrui Milakniui) po pirmųjų dešimties minučių pirmavo 23:12.

Antrąjį kėlinį Lietuvos čempionai taip pat pradėjo smagiomis nuotaikomis. Skeptikus tildęs Emmanuelis Mudiay dalino rezultatyvius perdavimus ir veržėsi po krepšiu, taškais pasižymėjo ir Marekas Blaževičius, tačiau varžovai ėmė drąsiau jaustis puolime.

Įpusėjus ketvirčiui kauniečiai pirmavo 31:23.

Antroji ketvirčio pusė varžovams ir vėl buvo sėkmingesnė puolime – sėkmingai ketvirtį užbaigęs Graikijos klubas prieš ilgąją pertrauką sušvelnino atsilikimą 36:39.

Deja, tačiau trečiasis kėlinys vyko pagal „Olympiakos“ scenarijų. Priešininkai laimėjo ketvirtį rezultatu 27:10 ir po trijų kėlinių jau turėjo dviženklį pranašumą – 63:49.

Jėgų ir netekčių išretintam „Žalgiriui“ ketvirtajame kėlinyje nebepavyko sugrįžti į rungtynes.

„Olympiakos“ išliko pirmaujančios komandos vaidmenyje iki dvikovos pabaigos ir šventė trečiąją pergalę šio sezono Eurolygoje.

Šioje dvikovoje „Žalgiris“ vertėsi be traumuotų Joffrey Lauvergne'o, Janio Strelnieko ir Pauliaus Jankūno.

Keturi pralaimėjimai iš eilės – antras blogiausias „Žalgirio“ startas Eurolygoje per pastaruosius 13 metų.

2008-ųjų metų sezone Kauno ekipa Eurolygoje buvo startavusi septyniomis nesėkmėmis paeiliui.