Septintas iš eilės: į antirekordą pasiekusį „Žalgirį“ Eurolygos čempionai nusivalė kojas Patyrė skaudžiausią pralaimėjimą šiame sezone

Antirekordas. Taip, tokių skaičių Kauno „Žalgiris“ (0/7) nematė dar nuo liūdnai pagarsėjusių 2008-ųjų, kai finansinių problemų spaudžiami Gintaro Krapiko vadovaujami kauniečiai Eurolygoje labiau priminė statistus nei krepšinio komandą...

Kauniečiai buvo sumindyti Stambule.<br>Zalgiris.lt nuotr.
Kauniečiai buvo sumindyti Stambule.<br>Kauno ekipos tviterio nuotr.
Daugiau nuotraukų (13)

Oct 29, 2021, 8:15 PM, atnaujinta Oct 29, 2021, 11:12 PM

Penktadienį Lietuvos čempionų juodą seriją pratęsė Eurolygos čempionės titulą ginanti Stambulo „Anadolu Efes“ (2/5) ekipa, kuri savo tvirtovėje pamokė kauniečius 94:60 (24:17, 20:12, 25:17, 25:14). Taip skaudžiai šiame sezone „Žalgiris“ dar nebuvo pralaimėjęs.

Šio Eurolygos sezono starte sunkiai savo žaidimą atrantantis Turkijos klubas „Žalgirį“ ėmė pančioti nuo pat rungtynių pradžios.

Jure Zdovco kariaunoje pirmoje rungtynių pusėje ryškiausiai spindėjo Artūro Milaknio žvaigždė. 35-erių krepšininkas iš Lietuvos dar pirmajame kėlinyje pataikė tris tolimus metimus, tačiau to buvo maža.

Po traumos į rikiuotę sugrįžęs Vasilije Micičius „Anadolu Efes“ gretose dalino perdavimus į kairę ir į dešinę, o vienas po kito taiklūs tolimi varžovų tritaškiai bei aštrūs prasiveržimai skandino ir taip sunkiai plaukiusį „Žalgirio“ laivą.

Į ilgąją pertrauką kauniečiai išėjo atsilikdami 29:44. Gaila, tačiau tai buvo tikra tyla prieš audrą...

Trečiajame kėlinyje „Anadolu Efes“ pradėjo tyčiotis iš kauniečių. Puolime be minties žaidusi J.Zdovco kariauna dar klaikiau atrodė gindama savąjį krepšį – trečiąjį kėlinį „Žalgiris“ pralaimėjo 17:25 ir prieš lemiamą dvikovos atkarpą atsiliko – 46:69.

Ketvirtajame kėlinyje varžovai ėmė mėgautis krepšiniu, o žalgiriečiai stebuklu nebesukūrė – skaudžios čempionų pamokos „Žalgiriui“ išrašė septintąjį pralaimėjimą iš eilės.

Rungtynių statistika:

Stambulo „Anadolu Efes“ – Kauno „Žalgiris“

Dvitaškiai: 26/42 (61,9 proc.) – 13/33 (39,4 proc.)

Tritaškiai: 11/23 (47,8 proc.) – 9/33 (27,3 proc.)

Baudų metimai: 9/10 (90 proc.) – 7/8 (87,5 proc.)

Atkovoti kamuoliai (puolime): 39 (9) – 27 (7)

Rezultatyvūs perdavimai: 26 – 15

Klaidos: 12 – 8

Perimti kamuoliai: 5 – 5

Blokai: 1 – 4

Pražangos: 13 – 17

Naudingumas: 129 – 53

Šiose rungtynėse „Žalgiris“ vertėsi be traumuotų Joffrey Lauvergne'o ir Emmanuelio Mudiay.

„Žalgiris“: A.Milaknis 14, L.Lekavičius 14 (4 rez. perd.), T.Cavanaugh 9, P.Jankūnas 9, J.Nebo 8, M.Kalnietis 2 (5 rez. perd.), M.Blaževičius 2, N.Giffey 2, E.Ulanovas 0, J.Strelniekas 0, K.Lukošiūnas 0.

„Anadolu Efes“: T.Pleissas 17, F.Petrusevas 14, K.Simonas 11, V.Micičius 11, E.Bryantas 10.