Eurolygoje jau penkis turus laimintis „Maccabi“ sudaužė ir „Baskonia“ tvirtovę

Penktadienį Eurolygoje santykius aiškinosi skirtingų nuotaikų komandos – Vitorijos „Baskonia“ su Tadu Sedekerskiu bei Roku Giedraičiu namie siekė mesti pirštinę varžovus pastaruoju metu šlavusiai Tel Avivo „Maccabi“. Baskams jėgų užteko tik trims kėliniams ir „Maccabi“ sudaužė Vitoriją 87:69 (21:14, 23:21, 19:19, 24:15).

T.Sedekerskis ir R.Giedraitis.<br>Scanpix nuotr.

Nov 5, 2021, 9:16 PM, atnaujinta Nov 5, 2021, 11:28 PM

Izraelio krepšininkai dominavo visus kėlinius, jau antrame susikrovę dviženklę persvarą.

Prieš lemiamą ketvirtį neatrodė, kad šeimininkai lengvai pasiduos – Tel Avivo ekipa pirmavo tik 63:54, tačiau jau pirmose lemiamo kėlinio minutėse „Maccabi“ surengė uraganinį šturmą ir pabėgo 78:58 bei uždarė klausimą dėl laimėtojo.

„Maccabi“ dėl traumos antroje rungtynių dalyje negalėjo padėti Scottie Wilbekinas.

Tadas Sedekerskis per 17 minučių prametė dvitaškį, du tritaškius, atkovojo kamuolį, atliko rezultatyvų perdavimą, išprovokavo pražangą, sykį suklydo ir liko su 1 naudingumo balu.

Rokas Giedraitis žaidė 31 minutę, įmetė 9 taškus (3/6 dvitaškiai, 1/5 tritaškiai), atkovojo 4 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 3 pražangas, 1 kartą prasižengė, 2 sykius suklydo ir surinko 9 naudingumo balus.

„Baskonia“: Wade‘as Baldwinas 15 (5 atk. kam., 5 rez. perd.), Simone Fontecchio (4/5 tritaškiai, 7 atk. kam., 5 kld.) ir Matthew Costello po 13, Landry Nnoko 10. „

Maccabi“: Derrickas Williamsas 21 (3/7 tritaškiai, 7 atk. kam., 26 naud. bal.), Jalenas Reynoldsas (5 atk. kam., 20 naud. bal.) ir Ante Žižičius po 16 (21 naud. bal.), Keenanas Evansas 14 (5 atk. kam., 8 rez. perd., 22 naud. bal.), Jamesas Nunnally 12 (2/6 tritaškiai, 6 atk. kam., 4 rez. perd.).

Izraelio klubas sėkmingai startavo Eurolygoje ir buvo laimėjęs keturių pastarųjų turų mačus.

„Maccabi“ iki penktadienio nepasigailėjo Vilerbano ASVEL, Kauno „Žalgirio“, Atėnų „Panathinaikos“ ir praėjusiame ture parklupdė pralaimėjimų iki tol nepatyrusią Šarūno Jasikevičiaus „Barcelona“ 85:68.

Tuo tarpu „Baskonia“, porai savaičių praradusi R.Giedraitį, pastaruosius du mačus pralaimėjo: nusileido vienai iš autsaiderių Kazanės „Uniks“ 69:83 ir praėjusią savaitę buvo sutriuškinta Sankt Peterburgo „Zenit“ 54:83.