„Cido“ arena šio sezono Europos taurėje Panevėžio „Lietkabeliui“ (2/2) ir toliau lieka užburta. Panevėžiečiai 96:100 (23:33, 22:17, 21:17, 30:33) nusileido Europoje debiutuojančiai Hamburgo „Towers“ (1/3) ekipai.

Įspūdingo G. Oreliko pasirodymo nepakako: „Lietkabelis“ pralaimėjo antras Europos taurės rungtynes.<br> kklietkabelis.lt nuotr.
Trečios pergalės įkandin: „Lietkabelis“ namuose priima „Towers“.<br>kklietkabelis.lt nuotr.

Nov 10, 2021, 6:49 PM, atnaujinta Nov 10, 2021, 9:18 PM

„Towers“ pasakiškai pradėjo rungtynes ir sužaidus vos 2 minutes pirmavo 10:2. Vokiečiai likusį ketvirtį savo pranašumą išlaikė ir po pirmojo kėlinio turėjo 10 taškų persvarą – 33:23.

2 ir 3 kėlinukas „Lietkabeliui“ buvo kur kas sėkmingesnis. Panevėžiečiai laimėjo abu sekančius kėlinius ir prieš lemiamą ketvirtį lietuviai atsilikinėjo vos vienu tašku – 66:67.

Panevėžiečiai ketvirtą kėlinuką pradėjo spurtu 7:3 ir įgavo trapią 3 taškų persvarą (73:70). Tačiau savo puolimą atgaivinę „Towers“ krepšininkai iš karto atgaivino savo puolimą ir likus žaisti 5 su pusė minučių pirmavo 84:80.

„Lietkabeliui“ namų sienos atsigauti nepadėjo ir vokiečiai pelnę 8 taškus be atsako įgijo dviženklę persvarą – 92:80. Lietuvos ekipa dar bandė kabintis į pergalę, tačiau per vėlai susigriebę panevėžiečiai turėjo pripažinti varžovų pranašumą rezultatu 96:100.

Nuostabiai šeimininkų gretose rungtyniavo Gediminas Orelikas. Lietuvis per 32 minutes pataikęs net 7 tritaškius pelnė 31 tašką, atkovojo 5 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir rungtynes baigė su 28 naudingumo balais.

„Lietkabelis“: Gediminas Orelikas 31 (7/14 trit., 5 atk. kam.), Djorde Gagičius (8 atk. kam.) ir Nikola Radicevičius (12 rez. per.) po 13, Panagiotis Kalaitzakis 11 (5 atk. kam., 4 kld.), Karolis Giedraitis po 8.

„Towers“: Lukas Meisneris 20 (7 atk. kam.), Jaylonas Brownas 18, Robinas Christenas 13, Sethas Hinrichsas 12 (6 rez. per.), Calebas Homesley 10.

Europos taurės A grupėje „Lietkabelis“ praėjusiame ture 77:61 įveikė Trento „Dolomiti Energia“ ir su dviem pergalėmis užima 4 poziciją. „Lietkabeliui“ tai buvo antras pralaimėjimas namuose. Prieš tai panevėžiečiai 84:85 nusileido Krasnodaro „Lokomotiv“.

Hamburgo ekipa buvo pralaimėjusi visas 3 iki šiol žaistas rungtynes ir grupėje užima 8 vietą.

„Lietuva tiesiogiai“: kokių klausimų vengia prezidentas G. Nausėda?