Tragiško „Pelicans“ pasirodymo NBA fone – galingas, bet ne pergalingas J. Valančiūno žaidimas

Luguentzas Dortas pelnė 27 taškus, Shai Gilgeousas-Alexanderis pridėjo 24 taškus, o „Oklahoma City Thunder“ ketvirtadienio vakarą 108:100 (29:28, 19:28, 23:29, 29:23) įveikė „New Orleans Pelicans“ ir iškovojo trečią pergalę iš eilės. Tai jau buvo aštuntasis „Pelicans“ pralaimėjimas iš eilės, o klubas po šios dvikovos NBA čempionate turi blogiausią statistiką – vos vieną pergalę ir 11 pralaimėjimų.

Jonas Valančiūnas<br>AFP/Scanpix.com nuotr.
Jonas Valančiūnas<br>AFP/Scanpix nuotr.

Nov 11, 2021, 6:57 AM, atnaujinta Nov 11, 2021, 8:13 AM

L.Dortas pataikė devynis iš 10 mestų baudos metimų, o paskutiniuosius tris jis įsūdė po to, kai prieš jį prasižengė Nickeilas Alexanderis-Walkeris, o likus kovoti 2 min. Oklahomos klubas pirmavo 101:90.

Ir vėl įspūdingai žaidė Lietuvos aukštaūgis Jonas Valančiūnas, kuris per 39 minutes surinko 25 taškus (8/17 dvit., 1/3 trit., 6/7 baud.), 15 atkovotų bei perimtą kamuolį, rezultatyvų perdavimą ir bloką.

Tai buvo jau dešimtasis iš eilės lietuvio dvigubas dviženklis, tačiau tai maža paguoda, kai klubas žengia paskutinėje NBA čempionato pozicijoje.

Naujojo Orleano ekipoje sėkmingiausiai žaidė N.Alexanderis-Walkeris, kuris pasižymėjo 33 taškus, o klubas kovojo ne tik be savo žvaigždžių Ziono Williamsono ir Brandono Ingramo, bet ir veterano Josho Harto. Jis buvo išvarytas pirmoje mačo dalyje už emocijų nevaldymą.

Vis dėlto „Pelicans“ trečiajame kėlinyje dar pirmavo 67:65, tačiau tuomet „Thunder“ spurtavo 20:4 ir atitrūko ketvirtame kėlinyje 96:75.

„Pelicans“ priartėjo iki penkių, kai 22 taškus ketvirtajame kėlinyje pelnė N. Alexanderis-Walkeris, tačiau perlaužti mačo baigties nesugebėjo.

„Pelicans“: Nickeilas Alexanderis-Walkeris 33 (6/12 dvit., 4/10 trit., 9/11 baud., 10 atk. kam., 4 rez. perd., 34 naud.), Jonas Valančiūnas 25, Devonte Grahamas 18 (4/9 dvit., 3/9 trit., 4 rez. perd.).

„Thunder“: Luguentzas Dortas 27 (6/6 dvit., 2/7 trit., 9/10 baud., 5 atk. kam.), Shai Gilgeous-Alexanderis 24 (5/12 dvit., 2/7 trit., 8/11 baud., 7 atk. kam., 5 rez. perd., 2 blok., 5 kld.), Dariusas Bazley 14, Mike'as Muscala 12 (3/3 trit.).