Įspūdingas J. Valančiūno šou padėjo laimėti „Pelicans“ – tiek tritaškių lietuvis dar nebuvo pataikęs

Jonas Valančiūnas ir kompanija pagaliau laimėjo. Lietuvio tempiama „New Orleans Pelicans“ (3/14) komanda NBA čempionate penktadienį namie 94:81 (16:29, 27:26, 29:14, 22:12) susitvarkė su sėkmingai žygiuojančią „Los Angeles Clippers“ (9/7).

Jonas Valančiūnas <br>AFP/Scanpix nuotr.

Nov 20, 2021, 7:58 AM, atnaujinta Nov 20, 2021, 8:23 AM

Tritaškių asu jau vadinamas J.Valančiūnas buvo nuostabus: per 38 minutes pelnė 26 taškus (5/10 dvit., 5/9 trit., 1/2 baud.), atkovojo 13 kamuolių, perėmė vieną ir atliko 2 rezultatyvius perdavimus.

5 pataikyti tritaškiai iš 9 (56 proc.) – asmeninis J.Valančiūno karjeros rekordas. Prieš tai Lietuvos rinktinės žaidėjas buvo pataikęs 3 tolimus metimus.

Net 55,3 proc. taiklumą iš tolimojo nuotolio demonstruojantis centras išlieka taikliausiu NBA tritaškininku. Antroje vietoje esantis Patty Millsas iš „Brooklyn Nets“ meta  48 proc. taiklumu.

Visa „Pelicans“ komanda įmetė 13 tolimų metimų.

Dar antrame ketvirtyje komandas skyrė 20 taškų praraja – 16:36, tačiau šeimininkai po truputį mažino atotrūkį.

Likus 6 minutėms iki mačo pabaigos komandas vis dar skyrė 3 taškai (81:78) ir po J.Valančiūno tritaškio prasidėjo šeimininkų spurtas 13:3. Svečiai kaip įbesti sustojo ties 81 tašku.

„Šios pergalės nieko nereikš, jei mes neaugsime. Mums svarbiausia augti ir tapti brandesniems“, – kalbėjo Joshas Hartas, pelnęs 19 taškų ir atkovojęs 10 kamuolių.

„Pelicans“: Jonas Valančiūnas 26, Joshas Hartas 19 (10 atk. kam.), Brandonas Ingramas 17 (12 atk. kam., 5 rez. perd., 6 kld.), Kira Lewisas 16, Nickeilas Alexanderis-Walkeris 8.

„Clippers“: Paulas George’as 19 (3/14 trit., 7 atk. kam., 6 rez. perd.), Nicolas Batumas 12, Isaiah Hartensteinas ir Terance’as Mannas po 11.