Dviejų lietuvių kaktomuša NBA: prisirinko daugiausiai taškų, tačiau intrigą „Pacers“ nužudė

NBA čempionate šeštadienį pirmą kartą šiame sezone susikirto dviejų Lietuvos aukštaūgių krepšininkų keliai. Domanto Sabonio atstovaujama „Indiana Pacers“ (7/11) namie 111:94 (32:19, 26:27, 38:18, 15:30) nepaliko net menkiausių vilčių Jonui Valančiūnui ir jo vedamai „New Orleans Pelicans“ (3/15) kariaunai.

Jonas Valančiūnas ir Domantas Sabonis.<br> AFP/Scanpix.com nuotr.

Nov 21, 2021, 7:58 AM, atnaujinta Nov 21, 2021, 8:37 AM

Abu lietuviai buvo rezultatyviausiais savo komandose, žaidę tik daugiau kaip 23 minutes.

Pagrindiniu pergalės kalviu Indianapolio komandoje buvo D.Sabonis, vos per 22 minutes pelnęs 20 taškų (4/8 dvitaškių, 2/3 tritaškių, 6/8 baudų metimų), atkovojęs 10 ir perėmęs 2 kamuolius, atlikęs 6 rezultatyvius perdavimus, po 2 kartus suklydęs ir prasižengęs. Tai buvo jau 12-asis jo dvigubas dviženklis šiame sezone.

Geriausiu savo komandoje buvo ir J.Valančiūnas, kuris surinko jau 13-ąjį dvigubą dviženklį per 18 mačų – 23 minutės, 19 taškų (7/14 dvitaškių, 1/1 tritaškio, 2/2 baudų metimų), 13 atkovotų kamuolių, 2 rezultatyvūs perdavimai, blokas, 2 klaidos ir 2 pražangos.

Intrigos šioje dvikovoje visiškai nebuvo– „Pacers“ savo žiūrovų akivaizdoje iškart atitrūko 32:17 ir laikė solidų atstumą. Trečiojo kėlinio pabaigoje skirtumas pašoko iki 32 taškų – 96:64.

Septintą pergalę iškovojęs Indianapolio klubas Rytų konferencijoje ir toliau užima tik 13 poziciją.

Namie Indianapolio krepšininkams sekasi žaisti kur kas geriau nei išvykose – jielaimėjo 5 dvikovas iš septynių, o svečiuose vos 2 iš 11. „Pelicans“ Vakaruose yra 14-oje pozicijoje.

Tai buvo septintasis lietuvių tarpusavio susidūrimas jų karjerose. D.Sabonis iškovojo penktąją pergalę, tačiau taškų lenktynėse sėkmingiau J.Valančiūnas – 14,4 taško ir 10,6 atk. kam. prieš 12,3 taško ir 8,7 atk. kam.)

„Pelicans“: Jonas Valančiūnas 19 (13 atk. kam.), Naji Marshallas 14 (6 atk. kam.), Brandonas Ingramas (4/14 metimų) ir Kira Lewisas po 12, Trey‘us Murphy 8 (6 atk. kam.).

„Pacers“: Domantas Sabonis 20 (10 atk. kam., 6 rez. perd.), Justinas Holiday‘us 17 (4/7 tritaškių), Malcolmas Brogdonas 16 (4 rez. perd., 4/6 tritaškių), Kelanas Martinas 12, Mylesas Turneris 11 (9 atk. kam.), Chrisas Duarte 8.