„Baskonia“ užliejusi žaliai-balta banga: vėliavnešį atradęs „Žalgiris“ smogė skirtingais ginklais

„Žalgirio“ arenoje ketvirtadienį ir vėl skambėjo pergalingos dainos. Aistringai savo žiūrovų palaikomas Kauno „Žalgiris“ (3/10) 72:68 (21:19, 19:13, 11:14, 21:22) pranoko Vitorijos „Baskonia“ (4/9) krepšininkus.

„Žalgiris“ iškovojo trečiąją pergalę Eurolygoje. <br>Lrytas.lt nuotr. koliažas.
„Žalgiris“ iškovojo trečiąją pergalę Eurolygoje. <br>G. Bitvinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (25)

Dec 3, 2021, 10:42 AM, atnaujinta Dec 3, 2021, 10:44 AM

Savo žaidimo taisykles nuo rungtynių pradžios priešininkams primetę Jure Zdovco auklėtiniai praktiškai visos dvikovos metu buvo žingsneliu arčiau pergalės.

„Manau, kad nusipelnėme šios pergalės“, – vos pasibaigus sunkiai laimėtam mūšiui įspūdžiais dalinosi Kauno ekipos strategas.

Pirmoje rungtynių pusėje „Žalgiris“ turėjo net kelias galimybes galutinai perlaužti varžovams stuburą ir nutolti saugiu pranašumu, tačiau to padaryti nepavyko.

Trečiojo kėlinio pradžioje Mantas Kalnietis tolimu metimu pirmą ir vienintelį kartą rungtynių metu padidino aikštės šeimininkų pranašumą iki dviženklio, tačiau tada Kauno ekipai teko išgyventi tikrą taškų badą, kurio metu svečiai iš Vitorijos dar kartą priartėjo prie Lietuvos čempionų.

Įpusėjus ketvirtajam kėliniui po taiklaus Jaysono Grangerio tolimo metimo „Baskonia“ ekipai pavyko išlyginti taškus „Žalgirio“ arenos švieslentėje – 63:63, tačiau ketvirčio pabaigoje pirmuoju smuiku užgrojęs Lukas Lekavičius pasiuntė varžovus į nokdauną, o jis netrukus tapo nokautu, kuris atvedė Kauno ekipą į trečiąją pergalę Eurolygoje.

Kauniečius su pergale nuaidėjus finalinei rungtynių sirenai sveikino kiek daugiau nei 7 tūkst. areną užpildžiusių žiūrovų, o jų tarpe buvo ir šalies prezidentas Gitanas Nausėda.

Kol kas visas tris Eurolygoje iškovotas pergales „Žalgiris“ pasiekė namų tvirtovėje. Svečiuose J.Zdovco kariaunai triumfuoti šiame sezone nebuvo pavykę nė karto.

„Turime tikėti tuo. Turėjome gerų rungtynių išvykoje, bet jos nėra lengvos. Manau, kad žaidėjai ateina ne laimėti, o sužaisti. Turime tai pakeisti, jei norime laimėti.

Turiu juos įtikinti. Žinoma, tai priklauso nuo visų. Kaip sakiau, turime tikėti ir žaisti komandiškai. To išvykoje mums trūksta. Mes neturime tiek talentų ir kokybės, kad žaistume po vieną“, – samprotavo Kauno ekipą treniruojantis krepšinio specialistas iš Slovėnijos.

Atrado lyderį

„Pradėjus strigti puolime kažkas turėjo imtis iniciatyvos. Tai padariau aš. Pradėjau žaisti agresyviau ir sumečiau savo metimus“, – po pergalingai pasibaigusios dvikovos neišsižadėdamas savo kuklumo kalbėjo pagrindiniu „Žalgirio“ vėliavnešiu tapęs L.Lekavičius.

Pirmoje rungtynių pusėje perdavimus tarsi saldainius dalinęs 27-erių šilutiškis po dviejų kėlinių savo komandos draugams buvo asistavęs net 6 taškus.

Po ilgosios pertraukos 178 cm ūgio gynėjas įsijungė taškų rinkimo režimą ir J.Grangeriui išlyginus rezultatą pelnė aštuonis taškus paeiliui.

Apskritai L.Lekavičius pergalingai pasibaigusioje dvikovoje per 25 ant parketo praleistas minutes įmetė 13 taškų (3/5 dvit., 1/2 trit., 4/4 baud.), atkovojo ir perėmė po 2 kamuolius, atliko 9 rezultatyvius perdavimus bei surinko 23 naudingumo balus.

„Mes turime tam tikrų sistemų, kur Lukas gali užpulti. Kai gerai dirbi gynyboje, varžovai pavargsta puolime, jiems lieka mažiau jėgų gynyboje. Manau, kad ne tik Lukas sužaidė gerai, bet jo sėkmė priklausė ir nuo komandos.

Dabar lengva kalbėti. Aš pabaigoje jau norėjau jį keisti su Mantu Kalniečiu, bet L.Lekavičius kažkaip pelnė kelis taškus, tad „Kalną“ vėl pasodinome. Niekada nežinai, kas bus“, – apie lyderiu tapusį auklėtinį kalbėjo J.Zdovcas.

Tikru aikštės generolu tapęs L.Lekavičius prisidėjo ir prie vieno iš įspūdingiausių rungtynių momentų.

Antrojo kėlinio metu gynėjas ore „pakabino“ kamuolį Joshui Nebo, o aukštaūgis sudrebino „Žalgirio“ arenos krepšį galingu dėjimu.

„Nesitikėjau, – į sėkmingai pasibaigusią ataką mintimis nusikėlė L.Lekavičius. – Tikrai galvojau, kad bus klaida, tačiau kaip kyla J.Nebo yra kažkas įspūdingo“.

Aukštaūgiai pildė vienas kitą

Po lapkritį patirtos čiurnos traumos vis labiau atsigaunantis J.Nebo dvikovą su Vitorijos „Baskonia“ pradėjo startiniame penkete.

24-erių 206 cm ūgio puolėjas nuo pat pirmųjų rungtynių minučių aktyviai įsijungė į veiksmą aikštėje ir joje pasižymėjo ne tik sau įprastais įspūdingais dėjimais, bet ir metimu iš vidutinės distancijos.

Nuo suolo sėkmingai pakilo ir vietą starto penkete praradęs Marekas Blaževičius.

Drąsos ir noro nestokojantis 20-metis 211 cm ūgio vilnietis dar kartą demonstravo savo universalumą, sugebėdamas atrasti tinkamai atsidengusius komandos draugus.

Šaltakraujiškumas ir stabilus lietuvio žaidimas lėmė J.Zdovco sprendimą lemiamas rungtynių akimirkas žaisti ne su J.Nebo, o su M.Blaževičiumi.

J.Nebo buvo iškritęs kelias dienas, nemanau, kad jam buvo sunku. Man svarbu, kad žaidėjas dirbtų gynyboje, suprastų, kaip žaisti.

Dėjimai nėra pati svarbiausia dalis. Jam reikia susigrąžinti pasitikėjimą, gal jis pasijautė mažiau reikalingas, kai M.Blaževičius pradėjo praėjusias rungtynes“, – apie aukštaūgių rotaciją po rungtynių kalbėjo J.Zdovcas.

J.Nebo šiose rungtynėse per 28 ant parketo praleistas minutes įmetė 10 taškų (5/8 dvit.), atkovojo 6 kamuolius ir surinko 11 naudingumo balų.

Tuo tarpu M.Blaževičius per 11 minučių įmetė 8 taškus (3/5 dvit., 2/2 baud.), atkovojo 3 kamuolius ir taip pat surinko 11 naudingumo balų.

Rungtynėse su „Baskonia“ savo Eurolygos debiuto sulaukė ir „Žalgirio“ naujokas Regimantas Miniotas.

25-erių 208 cm ūgio puolėjas per 5 aikštėje praleistas minutes spėjo pasižymėti dvitaškiu.

Lietuviški akcentai

Ketvirtadienį ant „Žalgirio“ arenos parketo su „Baskonia“ marškinėliais stojo ir du lietuviai – R.Giedraitis ir T.Sedekerskis.

Įprastai į Kauną iš Vitorijos atvykstantys lietuviai svečių tvirtovėje nepasižymi itin sėkmingais pasirodymais, tačiau šį kartą abu krepšininkai iš Lietuvos buvo pastebimi.

T.Sedekerskis tapo pagrindiniu „Baskonia“ vedliu trečiajame kėlinyje – 23-ejų 204 cm ūgio puolėjas pelnė 7 taškus paeiliui ir sugebėjo priartinti baskus prie aikštės šeimininkų.

Stebint savo tėčiui, legendiniam krepšininkui Robertui Giedraičiui, tolimu metimu „Žalgirio“ arenos tinklelį patikrino ir R.Giedraitis.

Pats krepšininkas po rungtynių pripažino, kad visada jaučia papildomą spaudimą rungtyniaudamas Kaune.

„Visada grįžtant į Lietuvą ji (įtampa) yra. Grįžti į Kauną, kur atvažiuoja šeima, draugai... Ta pati kalba. Nepaisant to, labai smagu. Norėčiau dažniau žaisti Kaune, jei tik būtų galimybė“, – po rungtynių kalbėjo 29-erių 200 cm ūgio lietuvis.

Jis rungtynėse prieš „Žalgirį“ per 33 minutes įmetė 6 taškus (1/4 dvit., 1/3 trit., 1/1 baud. metim.), akovojo 4 kamuolius ir surinko 6 naudingumo balus.

T.Sedekerskis per 16 minučių pelnė 7 taškus (2/3 dvit., 1/4 trit.), atkovojo 5 kamuolius ir surinko 9 naudingumo balus.

Šiltų žodžių abu „Baskonia“ rungtyniaujantys lietuviai sulaukė ir iš Vitorijos ekipos vyriausiojo trenerio Neveno Spahijos.

„Nuostabūs tiek žaidėjai, tiek žmonės. Jie visados sunkiai dirba. Aišku, yra dalykų kuriuos galima patobulinti, bet nėra tinkamų žodžių norint paaiškinti kokie geri žmonės jie yra“, – krepšininkams iš Lietuvos nusilenkė krepšinio specialistas iš Kroatijos.

Kitą savaitę Kauno „Žalgirio“ lauks kur kas rimtesnis iššūkis. Gruodžio 10-ąją į Kauną atvyks Maskvos CSKA.