J. Valančiūnas padėjo sužibėti bendraklubiui, tačiau „Pelicans“ tik stebėjo „Rockets“ istorinį pasiekimą

Jonas Valančiūnas talkino įspūdingą žaidimą rodžiusiam bendraklubiui, tačiau ir vėl „New Orleans Pelicans“ (7/19) žaidėjai buvo priversti į rūbinę traukti nuleidę galvas. Šįkart juos įveikė „Houston Rockets“ klubas (7/16), kuris kyla iš pelenų it feniksas – dar nebuvo nė vienos NBA ekipos, kuri po 15 pralaimėjimų iš eilės sugebėtų pasiekti šešis pergales be pertraukos.

Jonas Valančiūnas<br> AFP/Scanpix.com nuotr.

Dec 6, 2021, 7:04 AM

Sezono rungtynes sužaidęs 24-erių Brandonas Ingramas įmetė 40 taškų, bet „Pelicans“ vėl kapituliavo 108:118 (26:28, 23:29, 36:37, 23:24).

Rezultatyviausias Naujojo Orleano žaidėjas pelnė 12 iš 18 dvitaškių, 3 iš 10 tritaškių ir 7 iš 8 baudų bei daugiau kaip po 2 metų pasiekė tokį rezultatą – pastarąjį kartą 40 taškų jis įmetė 2019 m. lapkričio 4 dieną, kai kovojo su „Brooklyn Nets“. Krepšininko NBA rekordas – 49 taškai.

„Gavau kelis gerus perdavimus, susiradau savo vietą mače, – tikino B.Ingramas. – Komandos draugai mane rasdavo aikštėje, būtent tada, kai būdavau laisvas“.

J.Valančiūnas per 32 minutes surinko 17 taškų (7/10 dvit., 0/1 trit., 3/6 baud.), atsikovojo 10 kamuolių, atliko 3 rezultatyvius perdavimus bei 3 blokus.

„Pelicans“ tai buvo trečiasis pralaimėjimas per pastarąsias penkerias rungtynes.

„Tiesiog atrodė, kad neturime jėgų įsivelti į bet kokią mačo dalį, – sakė „Pelicans“ treneris Willie'is Greenas. – Bandėme atsigauti antrajame kėlinyje, buvo šiek tiek geriau. Tiesiog pritrūko kažkiek lemiamų metimų, kad pakreiptume žaidimą kita linkme“.

Teigiama, kad tokio atgimimo – 6 pergalių po 15 nesėkmių per visą NBA istoriją nebuvo patyrusi nė vienas ekipa.

„Iš pradžių, atvirai kalbant, mes nelabai žinojome, ką darome aikštėje, – aiškino „Rockets“ treneris Stephenas Silas. – Turėjome treniruočių stovyklą, o vėliau – rungtynes po rungtynių. Mes neturėjome pradžioje supratimo, ką darome, tačiau dabar ekipai vis labiau sekasi“.

Naujasis Orleanas strečiame ketvirtyje likus kovoti 10 min. sumažino atsilikimą nuo aštuonių iki penkių taškų, tačiau šeimininkai ir vėl susigrąžino persvarą 72:61.

Likus kovoti 3 min. po J.Valančiūno taškų rezultatas tapo 103:108, tačiau tai buvo viskas, ką galėjo nuveikti svečiai.

„Rockets“: Ericas Gordonas (4/7 dvit., 3/7 trit., 6/6 baud., 5 rez. perd.) ir Christianas Woodas (2/7 dvit., 5/6 trit., 4/8 baud., 8 atk. kam., 2 blok.) po 23, Garrisonas Mathewsas 13 (4/6 trit., 7 atk. kam.), Danielis Theisas 12 (2/4 trit.), Jae'Seanas Tate'as 11 (4/6 dvit., 5 atk. kam., 7 rez. perd., 5 kld.).

„Pelicans“: Brandonas Ingramas 40, Jonas Valančiūnas 17, Nickeilis Alexanderis-Walkeras (3/8 trit., 5 rez. perd.) ir Guillermo Hernangomezas (4/7 dvit., 14 atk. kam.) po 10.