Įspūdingoji „Baskonia“ – negailestingai sudaužė sėkmės vyrukus iš ASVEL

Vitorijos „Baskonia“ ekipa, kurios aprangą vilki lietuviai Rokas Giedraitis ir Tadas Sedekerskis ketvirtadienį namie santykius aiškinosi su Vilerbano ASVEL . Baskų klubas iki šio turo buvo turnyre tik 16-oje vietoje, o Prancūzijos komanda stovėjo 9-oji, tačiau baskams tokie prietarai nė motais – jie sudaužė svečius net 91:66 (19:19, 26:25, 24:11, 22:11).

Rokas Giedraitis.<br>G. Bitvinsko nuotr.
Kauno<br>G. Bitvinsko nuotr.

Dec 9, 2021, 9:16 PM, atnaujinta Dec 10, 2021, 12:34 AM

Nors po dviejų kėlinių ryškesnio lyderio nebuvo, viskas pasikeitė po didžiosios pertraukos.

„Baskonia“ laimėjo atkarpą 14:2, o jau atsipalaidavę padidino persvarą ketvirtame kėlinyje iki 84:60. Prancūzai pusantro kėlinio labiau treniravosi, nei žaidė.

21 minutę žaidęs Rokas Giedraitis pelnė 15 taškų (1/1 dvitaškiai, 3/7 tritaškiai, 4/4 baudos metimai), sugriebė 2, perėmė 1 kamuolį, išprovokavo 4 pražangas, sykį pažeidė taisykles ir surinko 17 naudingumo balų.

15 minučių pasireikšti gavęs Tadas Sedekerskis pasižymėjo 2 taškais (1/2 dvitaškiai, 0/1 tritaškiai) bei 7 atkovotais kamuoliais.

„Baskonia“: Rokas Giedraitis (3/7 tritaškiai) ir Simone Fontecchio (3/3 tritaškiai) po 15, Stevenas Enochas 14 (5 atk. kam.), Matthew Costello (6 atk. kam.) ir Wade‘as Baldwinas (6 rez. perd.) po 13.

ASVEL: Chrisas Jonesas 17 (7/11 dvitaškiai), Victoras Wembanyama 10 (3/13 metimai, 5 atk. kam.), Jamesas Gistas 8, Elie Okobo 7 (2/8 metimai, 5 rez. perd.).

Vitorijos komandą praėjusiame ture įveikė Kauno „Žalgiris“ 72:68 ir tai buvo trečioji iš eilės ispanų nesėkmė. „Baskonia“ ekipos vadovai po nesėkmių šleifo nutarė pakeisti trenerį ir prie vairo stojo Nevenas Spahija ir pergalė prieš ASVEL jam buvo pirmoji, vadovaujant klubui.

Tuo tarpu labai sėkmingai sezoną pradėjęs ASVEL pradėjo buksuoti, per šešias dvikovas tik kartą iškovojęs įskaitinį tašką.

Praėjusiame ture prancūzai buvo priversti pripažinti Miuncheno „Bayern“ persvarą, nusileidę vokiečiams 65:73.