Domantas Sabonis stojo skersai kelio Lukai Dončičiui – lietuvio pastangos parklupdė „Mavericks“

„Indian Pacers“ (12/16) klubo trenerio asistentas Lloydas Pierce'as penktadienio vakarą pakeitė COVID-19 susirgusi strategą Ricką Carlisle'ą, tačiau žaidėjai padarė viską, kad namie susitvarkytų su buvusia R.Carlisle'o komanda „Dallas Mavericks“ (12/13). Carisas LeVertas pelnė 26 taškus, o Domantas Sabonis pridėjo 24 taškus ir atkovojo 10 kamuolių, o „Pacers“ namie 106:93 (22:26, 34:28, 26:26, 24:13) įveikė Luka Dončičiaus vedamą „Mavericks“.

Domantas Sabonis<br> AFP/Scanpix.com nuotr.

Dec 11, 2021, 8:02 AM, atnaujinta Dec 11, 2021, 8:48 AM

Vestuves atšokęs Domantas Sabonis buvo tikrasis ekipos „motoriukas“, kuris buvo tiek gynyboje, tiek ir puolime: lietuvis per 35 min. pelnė 24 taškus, pataikęs 8 dvitaškius iš 12, vienintelį tritaškį, 5 iš 6 baudas, atkovojo 10 kamuolių ir atliko 7 rezultatyvius perdavimus.

„Pacers“ treneris R. Carlisle'as turėjo penktadienį susidurti su komanda, kurią treniravo pastaruosius 13 sezonų ir iškovojo vienintelį NBA čempionų titulą, tačiau strategas susirgo koronavirusu ir turėjo izoliuotis.

Nugalėtojus bandė spausti Dalaso lyderis Luka Dončičius, kuris vos nepasiekė savo 39-ojo karjeros trigubo dviženklio – slovėnas pelnė 27 taškus, atkovojo 9 kamuolius ir atliko 9 rezultatyvius perdavimus.

Tačiau „Mavericks“ žvaigždė nebuvo itin taiklus: jis pataikė vos 11 metimų iš 25 ir tik 1 tritaškį iš 8. Visa Dalaso komanda pataikė tik 4 tritaškius iš 29 ir tai yra vos 14,3 proc. taiklumas

„Dabartinė situacija nėra iš malonių, – apie penktą iš eilės Dalaso pralaimėjimą sakė latvių krepšinio žvaigždė Kristapas Porzingis. – Mes kovojame, tačiau vienintelę išeitį iš šios situacijos matau tik pergales. Vien kovoti neužtenka – reikia tiesiog išsivalyti galvas“.

„Pacers“ pirmavo didžiąją dalį visų trijų kėlinių kėlinių, o baigiantis trečiam ketvirčiui spurtavo 13:4 ir išsiveržė į priekį 80:75.

Nors svečiai ir išlygino rezultatą 87:87, ketvirtame kėlinyje likus kovoti 8 min. Kelanas Martinas pataikė tritaškį ir daugiau svečiai neturėjo šansų prisivyti „Pacers“.

„Norime čia būti, – prieš rungtynes gandus apie galimus mainus komentavo D.Sabonis. – Matėme tą pranešimą. Bet tai – nesvarbu“.

„Pacers“: Carisas LeVertas 26 (4/7 trit., 6 atk. kam.), Domantas Sabonis 24 (10 atk. kam., 7 rez. per.), Mylesas Turneris 17 (10 atk. kam.), Malcolmas Bragdonas 12 (2/9 trit.).

„Mavericks“: Luka Dončičius 27 (9 atk. kam., 9 rez. per.), Kristapas Porzingis 22 (2/6 trit.), Timas Hardaway’us 15 (1/9 trit.), Jalenas Brunsonas 14 (7 atk. kam.).