Eurolygos lyderė „Barcelona“ Atėnuose pabaigoje subyrėjo ir vos išsigelbėjo mače autsaideriu „Panathinaikos“

Eurolygos lyderis Šarūno Jasikevičiaus vedamas „Barcelona“ klubas ketvirtadienį savo mačą žaidė išvykoje, o katalonų varžovais buvo vienas iš autsaiderių Atėnų „Panathinaikos“. Po gan keistos ir pabaigoje padrikos aikistatos katalonai šiaip ne taip išspaudė pergalę 85:82 (26:26, 23:15, 15:27, 18:17) ir pratęsė savo įspūdingą sėkmių seriją.

Šarūnas Jasikevičius<br>TASS/Scanpix nuotr.
 Šarūnas Jasikevičius<br>Imago/Scanpix nuotr.

Dec 16, 2021, 8:38 PM, atnaujinta Dec 16, 2021, 11:48 PM

„Barcelona“, kuriai atstovauja Rokas Jokubaitis, išlieka vienvalde turnyro lydere, savo sąskaitoje dabar turinti 14 pergalių ir vos du pralaimėjimus.

Pergalę prieš vieną iš autsaiderių Šaro ekipa garantavo sau sėkmingai sužaidusi trečiąjį kėlinį.

„Barca“ atsiliko antrame kėlinyje ir vienu metų „Panathinaikos“ pirmavo 12 taškų, o po dvidešimties minučių kovos šeimininkai priekyje buvo 49:41.

Trečiame ketvirtyje katalonai spurtavo 21:9 ir persvėrė rezultatą savo naudai.

Lemiamame ketvirtyje graikai atsiliko 68:74 ir jiems sunkiai sekėsi mažinti skirtumą. Priešpaskutinę minutę Barselonos ekipa pirmavo 79:70, bet šeimininkai pradėjo spausti ir tai davė naudos – likus kovoti 30 sek. Atėnų komanda sumažino atsilikimą 81:77.

Maža to – perėmę kamuolį graikai likus 20 sek. aptirpdė skirtumą iki 79:81.

Nikola Mirotičiaus įmetė baudos metimus, tačiau Nemanja Nedovičius iš aikštės vidurio pataikė tritaškį. Vis dėlto Kyle'as Kuričiaus baudos padėjo tašką.

R.Jokubaitis per 26 minutes pelnė 9 taškus (3/5 dvitaškių, 1/3 tritaškių), atkovojo 4, perėmė vieną ir prarado 5 kamuolius, atliko 6 rezultatyvius perdavimus, kartą prasižengė bei surinko 12 naudingumo balų.

„Barcelona“ klubui šiame mače negalėjo padėti traumuoti Cory Higginsas, Nickas Calathes, Alexas Abrinesas, Sergi Martinezas ir koronavirusu susirgęs Nigelas Hayesas-Daviesas.

„Panathinaikos“: Nemanja Nedovičius 18 (3/9 tritaškių), Ioannis Papapetrou 16 (5 atk. kam., 2/7 tritaškių), Howardas Sant-Roosas 13 (5 atk. kam.), Georgios Papagiannis 11 (8 atk. kam.), Okaro White‘as 9 (7 atk. kam.), Jeremy Evansas 8.

„Barcelona“: Nikola Mirotičius 20 (7 atk. kam., 4 rez. perd.), Nicolas Laprovittola 18 (4/8 tritaškių), Brandonas Daviesas 12, Kyle‘as Kuričius ir Rokas Jokubaitis (4 atk. kam., 6 rez. perd.) po 9, Rolandas Šmitas 8 (9 atk. kam.).

Katalonai tęsia net 8 laimėtų iš eilės pergalių seriją, antradienį nugalėję ir Belgrado „Crvena zvezda“ 76:69.

Katalonai startavo šešiais laimėjimais, po to sekė du pralaimėjimai iš eilės – nusileista Tel Avivo „Maccabi“ 68:85 ir Milano „Olimpia“ 70:75.

Tuo tarpu „Panathinaikos“ ekipa ir toliau turi vos keturis laimėjimus. Šią savaitę graikai beviltiškai nusileido „Olimpia“ komandai 54:75.