Eurolygoje aplamdytas „Žalgiris“ du kėlinius LKL mače turėjo vytis „Dzūkiją“ Po dviejų kėlinių kauniečiai atsiliko 32:34

LKL čempionate sekmadienį buvo žaidžiamos vienos rungtynės: titulą ginantis Kauno „Žalgiris“ (12/1) namuose nugalėjo rimtai pasipriešinusius Alytaus „Dzūkijos“ (5/7) krepšininkus 78:70 (14:19, 18:15, 31:13, 15:23).

„Žalgirio“ ir „Dzūkijos“ rungtynės.<br> M.Patašiaus nuotr.
Kauniečiai lieka paskutiniai Eurolygoje.<br>zalgiris.lt nuotr.
Kauniečiai lieka paskutiniai Eurolygoje.<br>G. Bitvinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (27)

Dec 19, 2021, 4:57 PM, atnaujinta Dec 19, 2021, 9:41 PM

Kauniečiai du kėlinius vijosi varžovus, bet perlaužė rungtynes po pertraukos, kai po trečiojo kėlinio pirmavo 63:47.

LKL lyderiai kauniečiai šią savaitę patyrė du skaudžius pralaimėjimus Eurolygoje, namuose po pratęsimo nusileidę „Monaco“ 98:107 ir svečiuose Kazanės „Uniks“ ekipai 53:66. „Dzūkija“ iš pastarųjų ketverių rungtynių laimėjo tik vieną ir užima 6-ąją vietą.

„Turime pasižiūrėti į veidrodį“, – po nesėkmingos pirmosios rungtynių pusės ištarė Edgaras Ulanovas, kurio vedamas Kauno „Žalgiris“ užsikūrė trečiajame kėlinyje ir iškovojęs pergalę sugrįžo į LKL viršūnę.

Du kėlinius vangiai rungtyniavę, tačiau susitikimo eigą perlaužti sugebėję Jure Zdovco auklėtiniai savo žiūrovų akivaizdoje pranašumą prieš Alytaus „Dzūkiją“.

Nugalėtojų gretose rezultatyviausiai žaidęs E.Ulanovas pelnė 15 taškų ir atkovojo 7 kamuolius, o geriausiai jam talkino 13 taškų įmetęs Karolis Lukošiūnas.

Pralaimėjusiųjų gretose išsiskyrė 22 taškus įmetęs Joshua Newkirkas.

Iki pertraukos „Žalgiris“ buvo bedvasis ir žaidė neįkvepiančiai – vienu metu šeimininkai atsilikinėjo 11:19, o besibaigiant antrajam ketvirčiui jie atsilikinėjo 29:34.

Vis dėlto įpusėjus mačui kauniečiai išsibudino ir pradėjo diktuoti sąlygas nuo pirmųjų trečiojo kėlinio minučių – „Žalgiris“ spurtavo 14:4 ir persvėrė rezultatą savo naudai 49:40.

Dar trečiojo ketvirčio pabaigoje Kauno ekipa įgijo dviženklę persvarą 63:47 ir nors ketvirtajame kėlinyje Lietuvos čempionai savo pranašumo nebedidino, šansų varžovams išsigelbėti jie taip pat nebepaliko.

Kauno komanda žaidė be traumuotų Regimanto Minioto, Pauliaus Jankūno ir Joffrey Lauvergne'o, o ant parketo nepasirodė ir Janis Strelniekas.

Itin nesėkmingai rungtynės susiklostė Zoranui Dragičiui. Slovėnas per 7 minutes prametė visus 5 savo metimus ir surinko -5 naudingumo balus.

Neblizgėjo ir Tai Websteris, kurio sąskaitoje – 5 taškai (2/7 metimai) ir 1 naudingumo balas per 15 minučių.

„Žalgiris“: Edgaras Ulanovas 15 (7 atk. kam.), Karolis Lukošiūnas 13, Tyleris Cavanaugh 12 (6 atk. kam.), Marekas Blaževičius ir Mantas Kalnietis (9 rez. perd.) po 7.

„Dzūkija“: Joshua Newkirkas 22, Aleksandras Aranitovičius 16 (8 atk. kam.), Justas Furmanavičius 8, Mindaugas Lukauskis ir Martynas Zigmantavičius po 6.