„Lietkabelis“ Europoje patyrė dar vieną skaudų pralaimėjimą – nusileido namuose nepralaimintiems turkams

Panevėžio „Lietkabelis“ (3/5) Europos taurėje patyrė dar vieną skaudų pralaimėjimą. Panevėžiečiai išvykoje 60:65 (15:20, 17:13, 11:15, 17:17) nusileido Ankaros „Turk Telekom“ (5/3) ekipa.

„Lietkabelis“ - „Turk Telekom“<br> Turk Telekom klubo nuotr.
„Lietkabelis“ - „Turk Telekom“<br>G.Bitvinsko nuotr.

Dec 22, 2021, 6:49 PM, atnaujinta Dec 22, 2021, 11:20 PM

Rungtynes kur kas sėkmingiau pradėjo šeimininkai. Turkijos ekipa kiek daugiau nei per pusė kėlinio susikrovė dviženklį pranašumą – 15:4. Tačiau po minutinės pertraukėlės sugrįžę panevėžiečiai pademonstravo kitą veidą ir skirtumą sumažino iki 5 taškų – 20:15.

Antrajame kėlinyje „Lietkabelio“ ekipa sugebėjo surengti dar vieną sėkmingą atkarpą ir neleidę į prie pabėgti šeimininkams pirmą rungtynių pusę užbaigė su vieno taško deficitu – 33:32.

Trečiasis ketvirtis ir toliau vyko taškas į tašką, tačiau kėlinio pabaigoje „Turk Telekom“ sugebėjo susikaupt penkių taškų persvarą ir į lemiamą ketvirtį žengti su trapia persvara (48:43).

Lemiamas kėlinys sėkmingiau prasidėjo šeimininkams ir šie per pusantros minutės sukaupė dviženklę persvarą – 53:43. Visgi, Lietuvos ekipa pelnė 10 taškų be atsako ir rezultatą išlygino.

Sėkmingos serijos „Lietkabeliui“ išlaikyti nepavyko ir šeimininkai nesunkiai susikaupė septynių taškų pranašumą – 60:53. Galiausiai prabilo Gediminas Orelikas. Lietuvis prametęs pirmus penkis tritaškius pagaliau pataikė, o sekančioje atakoje sėkmingai užpuolęs Dovydas Giedraitis skirtumą sumažino iki dviejų taškų.

Visgi, perlaužti rungtynių lietuviams nepavyko. Likus žaisti 38 sekundes šaltakraujišką tritaškį smeigė Anthony Clemmonsas ir sukūrė penkių taškų pranašumą. Djordje Gaigčius sekančioje atakoje pelnė du taškus ir skirtumą sumažino iki trijų taškų (63:60), šeimininkams palikdamas 23 sekundes. Panevėžiečiai prieš Ankaros klubą neprasižengė, o JaJuanas Johnsonas pelnydamas savo 28-tą tašką uždarė rungtynes.

„Turk Telekom“: JaJuanas Johnsonas 28 (7 atk. kam.), Anthony Clemmonsas 11, Aubrey Dawkinsas 9.

„Lietkabelis“: Panaigiotis Kalaitzakis ir Djordje Gagičius po 11, Kristupas Žemaitis (6 atk. kam.) ir Gediminas Orelikas (6 atk. kam., 6 rez. per.) po 8.

„Lietkabelis“ Europoje laimėjo tris iš aštuonių rungtynių ir A grupėje užima septintą poziciją.

Ankaros krepšininkai namuose laimėjo visas keturias iki šiol žaistas rungtynes. Savo sąskaitoje turėdami penkias pergales turkai žengia penktoje vietoje.