R. Jokubaičio pergalingi metimai padovanojo dramatišką pergalę „Barcelona“ ekipai

Trečiadienio Eurolygos vakaras baigėsi įspūdinga „Barcelona“ ir Kazanės „Uniks“ klubų dvikova. Šarūno Jasikevičiaus treniruojama „Barcelona“ 111:109 (27:28, 10:18, 20:28, 37:20, 17:15) po pratęsimo įveikė Kazanės „Uniks“ krepšininkus.

„Barcelona“ – Kazanės „Uniks“.<br> Barca Basket twitter nuotr.
Nikola Mirotičius.<br>fcbarcelona.cat nuotr.

Dec 22, 2021, 9:56 PM, atnaujinta Dec 23, 2021, 12:46 AM

Rungtynės prasidėjo dviem Mario Hezonja tritaškiais ir „Uniks“ rungtynių kontrolę į savo rankas pasiėmė jau nuo pirmųjų atakų. Tiesa, Š.Jasikevičiaus auklėtiniai pabėgti Kazanės ekipai neleido ir pirmąjį kėlinį pralaimėjo tik vienu tašku – 27:28.

Pusė antrojo kėlinio dvikova vyko taškas į tašką, tačiau rezultatui esant 35:36 svečiai spurtavo 9:0 ir susikūrė dviženklį pranašumą, o į antrą rungtynių pusę žengė pirmaudami devyniais taškais.

Trečiajame kėlinyje Kazanės ekipa ir toliau sėkmingai didino persvarą ir ketvirčiui einant į pabaigą pasiekė 20 taškų persvarą (51:71). Į lemiamą ketvirtį svečiai žengė pirmaudami 17 taškų – 57:74.

Lemiamame kėlinyje „Barcelona“ atsigavo. Katalonai sparčiai mažino atsilikimą ir nepilnas keturias minutes komandas skyrė tik 12 taškų. Įspūdingą seriją katalonai pradėjo įpusėjus kėliniui ir rezultatui esant 73:88.

Šeimininkai pelnė 11 taškų paeiliui ir skirtumą sumažino iki 4 taškų. Drama vyko iki paskutinių sekundžių. Likus žaisti 25 sekundes Lorenzo Brownas pataikė dvi baudas ir svečių pranašumą padidino iki 3 taškų – 91:94.

Tačiau Nikola Mirotičius po dešimties sekundžių sugebėjo tolimo metimo metu išprovokuoti varžovų pražangą ir sėkmingai realizavęs baudas rungtynes pasiuntė į pratęsimą.

Pratęsime komandos keitėsi sėkmingomis atakomis ir įtampa vėl laikėsi iki paskutinių sekundžių. Likus žaisti 27 sekundes ir rezultatui esant 106:106 Sertačas Šanli prametė baudos metimą, tačiau „Barcelona“ atsikovojo kamuolį puolime, o Rokas Jokubaitis prasiveržęs po krepšiu pelnė du taškus.

Vos rungtynių didvyriu netapęs lietuvis galėjo ir pražudyti katalonus. Isaiah Canaanui metant iš trijų taškų zonos gynėjas prasižengė. Šeimininkų laimei, svečių gynėjas pataikė tik vieną baudos metimą. Kazanės krepšininkai nieko nelaukdami prasižengė ir prie baudų linijos stojo R.Jokubaitis.

Lietuvis prie baudų linijos išlaikė šaltus nervus ir abu metimus pataikė. Likus žaisti šešias sekundes lietuvis užsidirbo penktą pražangą ir prie baudų linijos pasiuntė Lorenzo Browną. Amerikietis abi baudas pataikė ir komandas vėl skyrė tik taškas.

„Uniks“ per dvi sekundes prasižengė prieš Kyle’ą Kuričių, o slovakas pataikė tik vieną baudos metimą. Visgi, L.Browno metimas su sirena tikslo nepasiekė ir „Barcelona“ šventė pergalę rezultatu 111:109.

Rokas Jokubaitis prie pergalės prisidėjo pelnydamas 15 taškų (4/6 dvit., 1/2 trit., 4/4 baudos), 1 atkovotu, 2 perimtais ir 4 prarastais kamuoliais, 2 rezultatyviais perdavimais ir 11 naudingumo balų.

„Barcelona“: Nikola Mirotičius 28, Kyle'as Kuričius 24 (5 atk. kam.), Rokas Jokubaitis 15 (4 kld.), Dante Exumas 13, Nicolasas Laprovittola 12 (8 rez. per., 4 kld.).

„Uniks“: Lorenzo Brownas 27 (7 atk. kam., 9 rez. per., 4 kld.), Johnas Brownas 21 (5 atk. kam., 5 per. kam.), Isaiah Canaanas 20, Mario Hezonja 18, Tonye Jekiri 10 (6 atk. kam.).

„Barca“ laimėjo jau devynerias rungtynes paeiliui ir po 17-os turų su 15-ką pergalių pirmauja Eurolygoje.

Kazanės klubas laimėjo septynias ir paskutinių devynių rungtynių ir turėdami 10 laimėjimų žengia 4-oje pozicijoje.