Eurolygoje stringančių komandų mūšyje net ir lietuviais nukraujavusi „Baskonia“ išrašė antausį Bayern“

Savęs niekaip neatrandantis Vitorijos „Baskonia“ klubas su Roku Giedraičiu ir Tadu Sedekerskiu penktadienį 17-ojo turo akistatoje žaidė išvykoje, o basku varžovais buvo Miuncheno „Bayern“ krepšininkai. Net ir be trijų susirgusių krepšininkų baskai diktavo savo sąlygas vokiečiams ir laimėjo 81:76 (25:13, 21:29, 21:13, 14:21).

Rokas Giedraitis<br>G.Bitvinsko nuotr.
Rokas Giedraitis<br>G. Bitvinsko nuotr.

Dec 23, 2021, 7:43 PM, atnaujinta Dec 24, 2021, 12:39 AM

Į Vokietiją neišvyko ne tik abu lietuviai – klubas neskelbia sportininkų negalavimo diagnozę, tačiau tai ne COVID-19. Taip pat nežaidė ir latvis Artūras Kurucas, kuris buvo tik įtrauktas į protokolus.

29-еrių R.Giedraitis Eurolygoje vidutiniškai rungtyniauja po 28 minutes. Per jas lietuvis pasižymi 10,8 taško, 3,5 atkovoto kamuolio, 1,1 rezultatyvaus perdavimo ir 11,8 naudingumo balo rodikliais.

23-ejų metų T.Sedekerskis ant parketo praleidžia po 21 minutę ir per ją renka po 5,1 taško, 5,4 atkovotus kamuolius, 1,3 rezultatyvų perdavimą ir 8,6 naudingumo balus.

Vitorijos krepšininkai visą laiką pirmavo ir neleido tragiškai žaidžiantiems vokiečiams net pagalvoti apie pergalę – vos tik šeimininkai sumažindavo skirtumą, „Baskonia“ atstatydavo skirtumą. Likus kovoti ketvirtame kėlinyje 8 minutes, ispanai buvo priekyje 73:56.

Tuomet bavarai nutarė eiti „va-bank“ ir paskutinę minutę sumažino atsilikimą iki 69:78.

Tačiau baskai buvo ramūs ir iškovojo pergalę.

Baskai turėjo du aiškius lyderius: W.Baldwinas žaidė sezono rungtynes bei pelnė 30 taškų, atkovojo 6 kamuolius ir surinko 33 naudingumo balus. Jis taip pat pasiekė karjeros rezultatyvumo rekordą. Tuo tarpu Matthew Costello sąskaitoje – 23 taškai, 9 atkovoti kamuoliai bei 25 naudingumo balai. Jam tai – karjeros rekordai.

„Bayern“: K.C.Riversas 16, Vladimiras Lučičius (14 atk. kam.) ir Deshaunas Thomasas  po 12, Ognjenas Jaramazas ir Othello Hunteris po 10.

„Baskonia“: Wade’as Baldwinas 30, Matthew Costello 23, Landry Nnoko 9, Lamaras Petersas 7.

„Baskonia“ iki penktadienio žengė 16-oje vietoje ir turėjo 5 pergales. Net ir trenerio pasikeitimas nesuteikė norimo efekto – nors Nevenas Spahija pirmąją akistatą vadovaujant baskams laimėjo, po to sekė du pralaimėjimai.

Praėjusią savaitę Vitorija beviltiškai nusileido Stambulo „Fenerbahce“ 53:75.

Banguotai kovoti sekasi ir bavarams – puikią sėkmių seriją keičia keli iš eilės pralaimėjimai. Kol kas „Bayern“ yra patekusi į pralaimėjimų atkarpą – jau nusileido trijuose mačuose iš eilės, o praėjusią savaitę krito nuo Belgrado „Crvena zvezda“ 78:81.