„Nets“ pergalė prieš „Lakers“ pažymėta puikiu gynėjų dueto pasirodymų ir įspūdingu dėjimu per L. Jamesą

NBA Kalėdinėse rungtynėse be Kevino Duranto likusi „Brooklyn Nets“ (22/9) išvykoje 122:115 (38:23, 28:39, 36:20, 20:33) nugalėjo „Los Angeles Lakers“ (16/18) ekipą.

„Nets“ pergalė prieš „Lakers“ pažymėta įspūdingu dėjimu per L. Jamesą<br> USA TODAY Sports/Scanpix nuotr.

Dec 26, 2021, 7:26 AM, atnaujinta Dec 26, 2021, 9:41 AM

Rungtynės visų rungtynių metu vyko lyg amerikietiški kalneliai. Įpusėjus pirmajam kėliniui svečiai spėjo susikurti 12-os taškų pranašumą (22:10), o jam pasibaigus pirmavo 38:23. Nuo rungtynių pradžios šeimininkus baudė Patty Millso ir Jameso Hardeno duetas. Gynėjai kartu pelnė 24 taškus – daugiau nei visa „Lakers“ ekipa.

Antrajame kėlinyje vaizdas pasikeitė kardinaliai. LeBrono Jameso vedami Los Andželo krepšininkai viso kėlinio metu iš lėto mažino atotrūkį nuo svečių ir po tikslių Russello Westbrooko baudos metimų kėlinio pabaigoje šeimininkai atsiliko tik keturiais taškais – 62:66.

Trečiojo kėlinio pradžioje Wayne’o Ellingtono ir Carmelo Anthony tritaškiai leido „Lakers“ ekipai išsiveržti į priekį, tačiau iniciatyvos ir vėl ėmėsi Jamesas Hardenas. Gynėjas darė viską – pelnė taškus, provokavo pražangas, atliko juvelyrinius perdavimus komandos draugams ir netgi blokavo šeimininkų metimus.

„Nets“ krepšininkai užsivedė tarsi plėšrūnai pajautę ir kraują ir pradėjo be pasigailėjimo talžyti „Lakers“ krepšininkus jų pačių fanų akivaizdoje. Bruklyno ekipa kėlinį sugebėjo užbaigti su dvidešimties taškų pranašumu – 102:82.

Visgi „Lakers“ nesiruošė sudėti ginklų ir lemiamame ketvirtyje kilo į kovą. Los Andželo ekipa greitu tempu mažino atsilikimą, o tam padėjo ir neatsakingas J.Hardeno žaidimas. Gynėjas puldamas trenkė Talenui Hortonui-Tuckeriui į tarpukojį ir užsidirbo nesportinę pražangą.

Šeimininkai ją realizavo keturiais taškais ir likus rungtyniauti daugiau nei aštuonias minutes komandas skyrė 11 taškų – 96:107. Los Andželo ekipa nestabdė ir sugebėjo išlyginti rezultatą likus žaisti 45 sekundes (115:115).

Tačiau kai atrodė, kad „Lakers“ perlauš rungtynes, „Nets“ nusprendė surengti gražiausią rungtynių ataką. J.Hardenas pakabino kamuolį Nicui Claxtonui, o šis šį įkrovė per L.Jamesą su „karaliaus“ pražanga, kurią aukštaūgis sėkmingai realizavo.

Situaciją bandė taisyti R.Westbrookas, kuris bandė atsakyti savo dėjimu, tačiau šuolis buvo per trumpas ir dėjimas krepšininkui nepavyko. Rungtynes užbaigė du tikslus J.Hardeno baudos metimai.

Įspūdingą pasirodymą surengė „Nets“ gynėjų duetas. J.Hardenas per nepilnas 39 minutes pelnė 36 taškus (7/17 dvit., 3/8 trit., 13/17 baudos), atkovojo 10 ir pavogė 1 kamuolį, atliko 10 rezultatyvių perdavimų, blokavo 3 varžovų metimus ir 4 kartus suklydo.

Uraganinį pasirodymą surengė ir australas Patty Millsas. Gynėjas per 35 minutes pasižymėjo 34 taškais (3/4 dvit., 8/13 trit., 4/4 baudos), 2 atkovotais ir 1 perimtu kamuoliu, bei 7 rezultatyviais perdavimais.

„Lakers“: LeBronas Jamesas 39 (9 atk. kam., 7 rez. per.), Malikas Monkas 20, Carmelo Anthony 17 (11 atk. kam.), Talenas Hortonas-Tuckeris 14, Russellas Westbrookas 13 (12 atk. kam., 11 rez. per.).

„Nets“: Jamesas Hardenas 36 (10 atk. kam., 10 rez. per., 4 kld.), Patty Millsas 34 (7 rez. per.), Bruce’as Brownas 16 (6 atk. kam.), DeAndre Bembry 15 (5 atk. kam.).