NBA lyderių dvikovoje: nestandartinės S. Curry Kalėdinės rungtynės ir „Golden State Warriors“ pergalė

NBA Kalėdinėse rungtynėse susitiko NBA lygoje geriausiu pergalių-pralaimėjimų santykių pasigirti galinčios komandos. „Golden State Warriors“ (27/6) išvykoje 116:107 (33:27, 25:35, 26:22, 32:23) nugalėjo „Phoenix Suns“ (26/6) krepšininkus.

NBA lyderių dvikovoje: nestandartinės S. Curry Kalėdinės rungtynės<br> AFP/scanpix nuotr.

Dec 26, 2021, 9:39 AM

Rungtynes sėkmingiau pradėjo išvykoje rungtyniavę „Golden State Warriors“. Prasidėjus paskutinei pirmojo kėlinio minutei svečiai susikūrė dviženklį pranašumą, tačiau Chrisas Paulas ketvirtį užbaigė keturiais taškais ir skirtumą sumažino iki šešių – 27:33.

Antrajame kėlinyje skirtumas iš lėto pradėjo nykti ir sužaidus daugiau nei pusę ketvirčio po Deandre Aytonas kablio „Suns“ išsiveržė į priekį – 43:42. Prasidėjo žaidimas taškas į tašką. Kėlinio kėlinyje ir vėl savo žodį tarė C.Paulas. Veteranas smeigė tritaškį ir suteikė šeimininkams keturių taškų pranašumą – 62:58.

Vaizdas trečiajame kėlinyje priminė ir tai, kas vyko anksčiau. Komandos keitėsi pirmaujančios vaidmenimi, tačiau nesugebėjo išsaugoti pranašumų ir į lemiamą ketvirtį žengė rezultatui esant lygiam – 84:84.

Stephenas Curry ir Nemanjos Bjelicos duetas antro kėlinio pradžioje leido svečiams išsiveržti vėl į priekį (91:94). S.Curry pelnė pirmuosius penkis komandos taškus, o vėliau tiksliais metimais po įžaidėjo perdavimų pasižymėjo serbas.

Visgi, „Suns“ neleido „Golden State Warriors“ krepšininkams atitolti. Likus rungtyniauti tris minutes šeimininkai atsiliko tik 2 taškais (107:109), tačiau rungtynių baigti kiek netikėtai nulėmė paskutinius septynis rungtynių taškus pelnęs Otto Porteris.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose rungtyniavo S.Curry. Įžaidėjas per 37 minutes surinko 33 taškus (5/11 dvit., 5/16 trit., 8/9 baudos), atkovojo 4 ir perėmė 3 kamuolius, atliko 6 rezultatyvius perdavimus, blokavo varžovų metimą ir kartą suklydo.

Amerikiečiui tai buvo netradicinės Kalėdinės rungtynes. Iki šiol vienas geriausių planetos krepšininkų nebuvo pelnęs daugiau nei 20 taškų, o per praėjusius aštuonis Kalėdinius mačus fiksuodavo 13,1 taško vidurkius.

„Suns“: Chrisas Paulas 21 (6 atk. kam., 8 rez. per.), Deandre Aytonas 18 (7 atk. kam.), Mikalas Bridgesas 17 (6 atk. kam.), Devinas Bookeris 13, Cameronas Johnsonas 11.

„Warriors“: Stephenas Curry 33 (6 rez. per.), Otto Porteris 19 (6 atk. kam.), Gary Paytonas 14 (8 atk. kam.), Jonathanas Kuminga 12, Nemanja Bjelica 10.