J. Valančiūno sugrįžimas nenuvylė: lemiamu metu suspindęs lietuvis šaltakraujiškais metimais vedė „Pelicans“ į pergalę

Po dviejų rungtynių pertraukos ant NBA parketo sugrįžęs Jonas Valančiūnas tą padarė pergalingai – naktį iš antradienio į trečiadienį vykusiose rungtynėse lietuvio atstovaujama „New Orleans Pelicans“ (13/22) triumfavo dramatiškoje dvikovoje.

J.Valančiūnas.<br>AFP/Scanpix nuotr.

Dec 29, 2021, 7:01 AM

„Pelikanai“ savo žiūrovų akivaizdoje 108:104 (20:39, 28:19, 28:25, 32:21) pranoko „Cleveland Cavaliers“ (20/14) krepšininkus.

Po ligos sugrįžęs 213 cm uteniškis buvo ryškus.

29-erių vidurio puolėjas per 30 ant parketo praleistų minučių įmetė 15 taškų (3/9 dvit., 1/2 trit., 6/8 baud.), atkovojo 10 kamuolių ir atliko 2 rezultatyvius perdavimus.

J.Valančiūno ranka nesudrebėjo ir svarbiausiu rungtynių momentu – prasidėjus paskutinei dvikovos minutei „Pelicans“ turėjo vos taško pranašumą, o aikštės šeimininkų persvarą padidino šaltakraujiškai realizuoti lietuvio baudų metimai.

Kitoje atakoje kamuolį po netaiklaus „Cavaliers“ sugriebęs J.Valančiūnas buvo dar kartą pasiųstas prie baudų metimų linijos įtvirtino aikštės šeimininkų pranašumą bei atvedė Naujojo Orleano klubą į pergalę.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose sužaidė Herbertas Jonesas. Jis įmetė 26 taškus ir atkovojo 7 kamuolius.

„Cavaliers“ gretose spindėjo 27 taškus įmetęs, 13 kamuolių atkovojęs ir 9 rezultatyvius perdavimus atlikęs Ricky Rubio.

Vis dėlto akistatai artėjant prie pabaigos Ispanijos rinktinės gynėjas patyrė traumą ir aikštę turėjo palikti priverstinai.

„Pelicans“: Herbertas Jonesas 26, Devonte Grahamas 18, Garrettas Temple'as 17, Jonas Valančiūnas 15.

„Cavaliers“: Ricky Rubio 27, Kevinas Love'as 24, Evanas Mobley 22, Lauri Markkanenas 14.