11-oji iš eilės: raumenis demonstravęs „Rytas“ pervažiavo „Dzūkiją“ L. Uleckas sužaidė karjeros rungtynes

Vilniaus „Rytas“ (13/1) nuo rungtynių pradžios ėmė diktuoti savo taisykles ir su menkais kalneliais pasiekė 11 pergalę iš eilės „Betsafe-LKL“ čempionate.

Sostinės klubo treneris G.Žibėnas.<br>R.Danisevičiaus nuotr.

Jan 2, 2022, 5:54 PM, atnaujinta Jan 2, 2022, 7:54 PM

Svečiuose vilniečiai 88:61 (20:11, 22:17, 24:15, 22:18) užtikrintai nugalėjo Alytaus „Dzūkiją“ (5/9).

Vilniečiai laimėjo ir be Ivano Buvos bei Maurice’o Ndouro pagalbos, o alytiškiams nepadėjo Adamas Lapeta.

Abi ekipos mačo pradžioje nerodė įspūdingo puolimo, tačiau vilniečiai po truputį ėmė iniciatyvą į savo rankas – 17:6. Gera Tannerio Leissnerio atkarpa leido atitrūkti dar labiau (28:15), o „Dzūkijos“ bandymas atsikratyti dviženklio deficito buvo trumpalaikis. Likus minutei antrame kėlinyje šeimininkai atsiliko tik 28:36, bet Lukas Uleckas spėjo paleisti du tritaškius ir taip „Rytas“ pirmavo 42:28.

Po didžiosios pertraukos buvo kelios prošvaistės „Dzūkijos“ žaidime, kai po tritaškį smeigė Justas Furmanavičius ir Aleksandras Aranitovičius (40:48), vis tik iniciatyvos svečiai neprarado. Keturias minutes trukęs šeimininkų taškų badas ėmė skandinti dzūkus, nes „Rytas“ trečią kėlinį baigė spurtu 14:0, maža to, tai nebuvo pabaiga.

Alytaus ekipa negalėjo atrakinti krepšinio dar dvi su puse minutės ketvirtojo kėlinio pradžioje (43:73), tad praleido dar 7 taškus. Galiausiai „Rytas“ triuškino varžovus ir įtvirtino pergalę.

L.Uleckui tai buvo geriausios karjeros rungtynės „Betsafe-LKL“ – jis pelnė 23 taškus, pataikė 5 tritaškius iš 8.

„Dzūkija“: Vaidas Čepukaitis 13 (9 atk. kam.), Dylanas Frye’us 11, Mindaugas Lukauskis 9, Aleksandras Aranitovičius ir Joshua Newkirkas – po 7.

„Rytas“: Lukas Uleckas 23 (5/8 trit.), Gytis Radzevičius 15 (5 atk. kam.), Margiris Normantas 10, Martynas Pacevičius (5 atk. kam.) ir Tanneris Leissneris – po 8.